Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tłumy Polaków w wielkich kolejkach tuż przed zamknięciem sklepów
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 03.04.2021 16:17

Tłumy Polaków w wielkich kolejkach tuż przed zamknięciem sklepów

R
Fot: unsplash.com/rawpixel

Polacy tłumnie ruszyli dziś na zakupy. W Wielką Sobotę większość popularnych dyskontów zamykała swe podwoje o godz. 13:00. Tuż przed tym na ulicach dały się zauważyć gigantyczne kolejki. Zdjęcia sprzed sklepu mięsnego udowadniają, że popyt na poszczególne produkty nie słabł mimo rychłego zamknięcia niektórych punktów sprzedaży.

Zakupy to już niemal nieodzowny element każdych świąt. Nie inaczej sprawy mają się przed Świętami Wielkiej Nocy. Zdjęcia wykonane przez reportera naszej grupy mediowej udowadniają, że dziesiątki Polek i Polaków rzutem na taśmę próbowało zdobyć ostatnie niezbędne pozycje z listy zakupów.

Ostatnie zakupy przed Świętami Wielkiej Nocy. Tłumy przed sklepami

Czasem zrobienie przedświątecznych zakupów nie jest możliwe wcześniej – niekiedy brak jakiegoś składnika wychodzi też “w praniu” podczas przygotowań do świętowania. Rezultatem tego są między innymi długie kolejki, jakie można było spotkać dziś w Warszawie.

Zdjęcia dostarczone przez naszego reportera zostały wykonane na warszawskich Bielanach. Kolejki ustawiały się przede wszystkim do sklepów mięsnych, gdzie dziesiątki klientów na ostatnią chwilę próbowało zdobyć składniki na świąteczne dania. W innych sklepach sytuacja również była dość “tłoczna”.

Dziś, w Wielką Sobotę, większość popularnych dyskontów, w tym Biedronka czy Lidl, było otwartych jedynie do godziny 13:00. Tylko wyjątkowe punkty (na przykład sieć Dino) oferowała możliwość zrobienia zakupów o pół godziny dłuższą.

Sprawa ma się inaczej z popularnymi “Żabkami”. Tam o godzinach i otwarciu bądź zamknięciu danego sklepu z sieci decyduje właściciel. Informacji o otwarciach poszczególnych punktów należy szukać zatem już na własną rękę. Przypomnijmy, że w przestrzeniach zamkniętych oraz otwartych nadal obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust z użyciem maseczki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny