Lifestyle.Lelum.pl > Granica

Granica

granica polsko-białoruska
12.12.2021 10:13 Koszmarne informacje z granicy. Ucierpiał polski żołnierz

Granica polsko-białoruska. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze na Podlasiu w nocy z soboty na niedzielę doszło do ataku migrantów. Ucierpiał jeden żołnierz Wojska Polskiego. Żołnierz Wojska Polskiego został trafiony kamieniem w twarz. Od razu została mu udzielona pomoc medyczna.

30.11.2021 11:52 Dramatyczny, nagły apel Straży Granicznej. Do wszystkiego doszło zeszłej nocy

Straż Graniczna po raz kolejny poinformowała o statystykach prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych komunikacie padły także słowa o użyciu siły.

straż graniczna
24.11.2021 22:09 Mężczyzna znaleziony w lesie zdradził, do czego był zmuszany na granicy. Porażające fakty wyciekły do sieci

W lesie nieopodal miejscowości Mielnik w woj. podlaskim znaleziony został wycieńczony uchodźca z Iraku, któremu na pomoc ruszyła „Grupa Granica”. Mężczyzna zdradził, że władze Białoruskie traktowały ich bardzo źle i zmuszały do forsowania Polskiej granicy. Każdego dnia sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wzbudza coraz większe emocje. Teraz odnaleziono uchodźcę, który potwierdził, że dzieje się tam naprawdę źle.

Podlasie
21.11.2021 12:05 Mieszkanka Podlasia ujawniła, co dzieje się na miejscu. „Strach, obawa o siebie, o zdrowie i bezpieczeństwo”

Nadzwyczajna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, która była głównym powodem wprowadzenia stanu wyjątkowego, wymogła na mieszkańcach Podlasia zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Jedna z kobiet zamieszkujących tereny przygraniczne opowiedziała o życiu w cieniu kryzysu redakcji Wirtualnej Polski.

straż graniczna
21.11.2021 10:41 Straż graniczna przed chwilą poinformowała, do czego doszło na granicy. Próbowano „wedrzeć się do Polski”

Straż graniczna poinformowała za pośrednictwem social mediów o kolejnych próbach przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Jeden z sobotnich incydentów nazwano zaś „siłową próbą wdarcia się do Polski”.

granica
20.11.2021 19:22 Nowe, zatrważające informacje ws. śmierci dziecka w okolicy granicy. Fakty wyciskają łzy

Niedawno informowaliśmy, że Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przekazało wiadomość o śmierci rocznego dziecka uchodźców. Granica z Białorusią stała się miejscem wielu tragedii, ale to jedna z najsmutniejszych. Właśnie wyszły na jaw nowe informacje. Rzeczniczka PCPM, które niesie pomoc humanitarną na granicy polsko-białoruskiej, poinformowała o nowych szczegółach dotyczących śmierci rocznego dziecka migrantów.

Krzysztof Jackowski
20.11.2021 12:45 Krzysztof Jackowski wie, co nas czeka. Chodzi o Łukaszenkę i granicę, miał wizję

Wizję Krzysztofa Jackowskiego co rusz wywołują skrajne emocje. Nie inaczej dzieje się i tym razem – jedna z ostatnich przepowiedni najbardziej znanego polskiego jasnowidza dotyczy bowiem istoty oraz przyszłości polsko-białoruskiego konfliktu granicznego.

Stanisław Żaryn
20.11.2021 11:51 Ogłoszono, co planuje Białoruś na granicy. TVN przekazał komunikat polskich służb

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych odniósł się w mediach społecznościowych do informacji o rzekomym „wygaszaniu” polsko-białoruskiego konfliktu na granicy. Stanisław Żaryn poinformował także o możliwych scenariuszach działań Białorusi.

Alaksandr Łukaszenka
20.11.2021 08:54 Alaksandr Łukaszenka zarzucił Polsce naruszenie granic państwowych

W wywiadzie udzielonym brytyjskiej stacji BBC białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka po raz kolejny podniósł kwestię „naruszenia granicy państwowej” przez polskie służby. Wcześniej do sprawy odniósł się też Państwowy Komitet Graniczny Białorusi (odpowiednik straży granicznej).

krem
18.11.2021 16:16 Ratownicy PCPM poinformowali, że na granicy miało umrzeć roczne dziecko

Granica z Białorusią: ratownicy PCPM poinformowali, że udzielili dziś pomocy rodzicom rocznego dziecka, które miało umrzeć w lesie. Rodzina błądziła po lesie od półtora miesiąca. Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM to grupa szybkiego reagowania na kryzysy humanitarne, stworzona przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Od 16 listopada pełnią 24-godzinne dyżury na granicy z Białorusią. Zastąpili w tej roli Medyków Na Granicy po tym, jak zniszczono samochody tej grupy.

tvp
18.11.2021 09:28 TVP rusza z anglojęzycznym kanałem. Stacja chce informować świat o sytuacji na granicy

Prezes telewizji publicznej Jacek Kurski od miesięcy zapowiadał poszerzenie oferty o kanał w języku angielskim. Wbrew zapowiedziom TVP World zostało jednak uruchomione na kilka tygodni przed planowaną premierą. Przyczyną tego stanu rzeczy ma być kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

Kuźnica
17.11.2021 16:44 Polska Policja opublikowała zdjęcia z granicy. „Jedna z wielu ‚sesji fotograficznych’ ”

Granica polsko-białoruska wciąż jest oblegana przez migrantów i strzeżona przez polskie służby. Na Twitterze Polskiej Policji właśnie pojawiło się kilka zdjęć, które pokazują, jak wygląda obecna sytuacja. Według relacji policji media aranżują „sesje fotograficzne”, które są tam na porządku dziennym. Codziennie napływają do nas nowe informacje odnośnie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Polska Policja regularnie publikuje wpisy na Twitterze.

straż graniczna
17.11.2021 12:34 Najnowsze nagranie Straży Granicznej. „Spakowali się i opuszczają obozowisko”

Przedstawiciele straży granicznej, a także resortu spraw wewnętrznych i administracji poinformowali w mediach społecznościowych o nagłej zmianie położenia uchodźców, zgromadzonych w pobliżu jednego z przejść na granicy polsko-białoruskiej.

granica polsko-białoruska
15.11.2021 20:29 Właśnie ogłosili decyzję ws. ochrony granicy państwowej. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy

Granica z Białorusią: kilka minut temu MSWiA ogłosiło, że rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Nowe przepisy mają ułatwić działania podejmowane przez Straż Graniczną. Jest też mowa o dopuszczeniu do strefy dziennikarzy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji właśnie ogłosiło, że w związku z nasilającym się kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej.

Białoruski Komitet Graniczny
15.11.2021 15:22 Mieszkaniec Kuźnicy o sytuacji na granicy

Kuźnica Białostocka od kilku dni pozostaje na ustach wszystkich – wszystko w związku z wieloma próbami przekraczania znajdującej się nieopodal granicy, a także umieszczeniem w pobliżu miejscowości białoruskiego obozowiska dla uchodźców. Jeden z mieszkańców opowiedział, jak wygląda życie w samym sercu obecnych wydarzeń.

straż graniczna
15.11.2021 13:09 Konferencja Straży Granicznej ws. sytuacji na granicy

O 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa przedstawicieli Straży Granicznej, związana z aktualną sytuacją na pograniczu polsko-białoruskim. Głos zabrała rzeczniczka Straży – Anna Michalska.

straż graniczna
15.11.2021 11:29 Komunikat Straży Granicznej. W niedzielę odnotowano 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Nad ranem Straż Graniczna wydała najnowszy komunikat w sprawie ilości prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych i wywołała dziesiątki komentarzy internautów, w dużej mierze są to podziękowania za służbę.

Terytorialsi
15.11.2021 10:58 Przy wjeździe do Kuźnicy pojawił się transparent. Terytorialsi pokazali zdjęcie

Na terenie polsko-białoruskiego pogranicza od wielu tygodni obecne są najróżniejsze rodzaje polskich służb – Policja, Straż Graniczna, a także siły zbrojne, w tym tak zwani Terytorialsi (czyli Wojska Obrony Terytorialnej). Na miejsce wciąż ściągane są jednak nowe jednostki. Jedna z nich udostępniła w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie.

Granica
14.11.2021 19:50 Nagrano wielki tłum migrantów zmierzający na granicę polsko-białoruską

Na polsko-białoruską granicę zmierza kolejny tłum migrantów. Wideo z marszu zostało zamieszczone w mediach społecznościowych. Jest ich coraz więcej. Na nagraniu widać nie tylko kobiety i mężczyzn, ale też dzieci. Sytuacja na północno-wschodniej granicy naszego kraju robi się coraz poważniejsza. Rozwiązanie jest praktycznie niewidoczne, a ludzi przybywa.

granica polsko-białoruska
14.11.2021 12:23 Straż Graniczna w pełnej gotowości. „Strona białoruska przygotowuje się dzisiaj na dużą próbę forsowania granicy”

Straż graniczna zamieściła w mediach społecznościowych niepokojący komunikat na temat obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Poinformowano o wzmożonej aktywności służb.

14.11.2021 11:41 Niebywałe widoki na granicy polsko-białoruskiej. Na wjazd do Polski oczekują setki pojazdów

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie informuje o znacznych utrudnieniach na przejściach granicznych z Białorusią. Na wyjazd z Polski czekać ma ponad tysiąc pojazdów, czas oczekiwania na odprawę może zaś wynosić nawet kilkadziesiąt godzin.

kebab
13.11.2021 23:32 Wysyłają pilne alerty do migrantów. Sytuacja jest bardzo napięta, co się dzieje?

Granica z Białorusią: szef MSWiA Mariusz Kamiński informuje, że do migrantów wysyłany jest alert RCB z ostrzeżeniem w języku angielskim, by nie wierzyli informacjom, jakie przekazują im służby białoruskie. O co chodzi? Mariusz Kamiński poinformował właśnie: – Do migrantów wysyłany jest alert RCB z ostrzeżeniem w języku angielskim, żeby nie wierzyli plotkom, a granica Polski jest dobrze strzeżona. Dodał, że alerty przesyłane są „w związku z przygotowywaną prowokacją”, nie wytłumaczył jednak, o jaki rodzaj prowokacji chodzi.

sytuacja na granicy
13.11.2021 21:29 Tragedia. Nagła śmierć polskiego żołnierza przy granicy

Granica z Białorusią: dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej poinformował o nieszczęśliwym wypadku, w wyniku którego zginął jeden z żołnierzy. W wydanym oświadczeniu czytamy: – w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku, którego śmierć poniósł żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Piotr Wawrzyk
13.11.2021 21:04 Zupełnie nowy plan. Na granicy pojawi się coś, czego nikt się nie spodziewał. Są przecieki

Służby białoruskie pod wodzą Łukaszenki zagoniły uchodźców w pułapkę, z której nie można się wydostać. Granica z Białorusią jest miejscem coraz bardziej dramatycznych wydarzeń. Do mediów przedostały się przecieki o urządzeniach ściąganych do obozu uchodźców. Niezależni dziennikarze przekazali informację, że na granicy powstaje wielki obóz dla migrantów. Na jednym z nagrań widać sprowadzony ogromny generator prądu, mający służyć jako źródło ogrzewania.

Kuźnica
13.11.2021 19:27 Nikt się nie spodziewał tak koszmarnych wieści. Porażające, co może stać się na granicy w Boże Narodzenie

TVP Info nagłośniło artykuł prawicowej dziennikarki, Agnieszki Siewiereniuk. Dziennikarka twierdzi, że granica z Białorusią może wkrótce zamienić się w miejsce wojny. Jej doniesienia budzą strach, ale równie kontrowersyjna jest biografia samej kobiety. TVP cytuje Siewiereniuk, która w artykule do „Kuriera Porannego” napisała, że w obwodzie witebskim i grodzieńskim służby Aleksandra Łukaszenki szkolą migrantów. Dziennikarka nazwała ich „nowymi zielonymi ludzikami”.

Kuźnica
13.11.2021 08:48 Sklepowe z Podlasia o sytuacji przy granicy. „Oni się tam wszyscy ciągle dożywiają „za własne””

Sytuacja na granicy z dnia na dzień robi się coraz trudniejsza, zarówno dla migrantów, jak i polskich służb. Zapytano okolicznych mieszkańców, pracowników barów i sklepów, jak czują się w obecnej sytuacji, ale również o zachowanie i podejście mundurowych. Okazuje się, że „[…] oni się tam wszyscy ciągle dożywiają ‚za własne’”. Agnieszka Jucewicz z Gazety Wyborczej przeprowadziła wywiad z socjologami Sylwią Urbańską i Przemysławem Sadurą, którzy pojechali na Podlasie i rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, pracownikami przygranicznych lokali, a także ze służbami pracującymi na granicy.

Białoruś
12.11.2021 19:20 Nieoficjalne, tragiczne doniesienia spod granicy. Nie żyje 2 żołnierzy

Opozycyjna organizacja BYPOL, działająca na Białorusi, grupująca zaś zbiegłych za granicę przedstawicieli resortów siłowych, poinformowała, że podczas zorganizowanych ćwiczeń doszło do śmierci dwóch rosyjskich żołnierzy.

granica polsko-białoruska
12.11.2021 18:12 Mateusz Janicki był na granicy. Powiedział, co widział i prosi rząd o pomoc

Mateusz Janicki – gwiazdor dziesiątek polskich filmów, seriali oraz spektakli teatralnych – jest jedną z osób publicznych, która wspiera osoby przebywające na polsko-białoruskiej granicy nie tylko słowem, ale i czynem. Aktor, znany z zaangażowania w różnorakie akcje społeczne, poinformował o przedsięwzięciu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  • 1
  • 2