Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tak będzie wyglądał pogrzeb Kipiel-Sztuki. Aktorka wszystko zaplanowała sama?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 10.06.2024 13:10

Tak będzie wyglądał pogrzeb Kipiel-Sztuki. Aktorka wszystko zaplanowała sama?

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF

9 czerwca w mediach pojawiły się przykre informacje o niespodziewanym odejściu gwiazdy serialu “Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka zmarła nagle w wieku 59 lat po ciężkiej chorobie. Teraz ujawniono szczegóły jej pogrzebu.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka z "Kiepskich"

W niedzielę 9 czerwca 2024 roku całą Polską wstrząsnęła wiadomość o nagłej śmierci znanej aktorki. Marzena Kipiel-Sztuka największą popularność zdobyła dzięki roli Halinki w kultowym serialu “Świat według Kiepskich”. Informację o śmierci gwiazdy przekazała jej koleżanka z planu — Renata Pałys, która w produkcji Polsatu wcielała się w postać Paździochowej.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała aktorka na Facebooku.

Wiadomo również, że artystka miała za sobą wiele traumatycznych wydarzeń. W ciągu swojego życia pochowała trzech mężów, a także przez długi czas zmagała się z depresją. Dodatkowo cierpiała także na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc oraz problemy ze stawem biodrowym.

Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka - mówiła podczas wywiadu dla “Na Żywo”

 

Przyjaźń Grabowskiego i Kipiel-Sztuki stanęła przed próbą. Tak się wtedy zachował Pałys przez łzy ledwo zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile Kipiel-Sztuki

Gwiazdy "Świata według Kiepskich" żegnają Marzenę Kipiel-Sztukę

Wiadomość o nagłej śmierci serialowej Halinki poruszyła nie tylko jej wiernych fanów, ale również całą obsadę “Świata według Kiepskich”. Pomimo faktu, że produkcja nie jest nagrywana już od dwóch lat, wszyscy aktorzy wciąż utrzymują ze sobą kontakt i darzą się ogromną sympatią.

Na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku pojawiło się specjalne pożegnanie dla gwiazdy, która była związana z nimi od 1999 roku. Głos zabrał również serialowy Walduś, czyli Bartosz Żukowski, który w dniu śmierci swojej przyjaciółki świętował 49. urodziny. Aktor nie kryje smutku i silnych emocji.

To wiele lat wspólnej pracy, ale i przyjaźni. Dla mnie to bolesne, traumatyczne wręcz przeżycie. Będę miał ją zawsze w sercu, ale boli, ból też pozostanie w sercu - przyznał załamany aktor w rozmowie z “Faktem”.

ZOBACZ TEŻ: Kipiel-Sztuka odeszła w wyjątkowym dniu. Ciężko w to uwierzyć.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki?

Do tej pory nie przekazano zbyt wielu informacji na temat pogrzebu wybitnej aktorki. Wiadomo jednak, że gwiazda ma zostać pochowana w rodzinnej Legnicy, obok swoich ukochanych rodziców. Jak wyznała jej serialowa koleżanka Renata Pałys, Marzena Kipiel-Sztuka ostatnie dni swojego życia spędziła we wrocławskim hospicjum. 

Zostanie pochowana w Legnicy. Dzisiaj są załatwiane te wszystkie formalności, ponieważ nie umarła w Legnicy. (...) W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, na którym cmentarzu i kiedy - powiedziała aktorka w rozmowie z “Jastrząb Post”.

Serialowa Paździochowa zapewniła też, że śmierć aktorki nie była dla niej niczym niespodziewanym, a ona sama długo się do nie przygotowała. Marzena Kipiel-Sztuka miała nawet szczegółów zaplanować swój pogrzeb. Informacje na ten temat pojawią się w oficjalnym komunikacie, który zostanie opublikowany najpóźniej we wtorek.

Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie - przyznała Renata Pałys.