Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kipiel-Sztuka odeszła w wyjątkowym dniu. Ciężko w to uwierzyć
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 10.06.2024 09:40

Kipiel-Sztuka odeszła w wyjątkowym dniu. Ciężko w to uwierzyć

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zyskała ogólnopolską rozpoznawalność dzięki serialowi “Świat według Kiepskich”, gdzie przez ponad 2 dekady wcielała się w postać żony głównego bohaterka, Halinki. Fani pokochali ją za humor i ciepło, które chwytały ich za serca non stop, gdy tylko artystka pojawiała się na ekranie. Aktorka zmarła 9 czerwca 2024 roku. Okazuje się, że nie jest to przypadkowa data.

Nie żyje kolejna gwiazda ze "Świata według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka wcielała się w rolę Halinki od 1999 roku aż do końca emisji programu w 2022 roku. Tej roli zawdzięczała rozpoznawalność oraz sympatię fanów. Niestety, 9 czerwca nad ranem gruchnęły tragiczne informacje o jej śmierci. Przekazała je Renaty Pałys, która w serialu “Świat według Kiepskich” wcielała się w Paździochową. Aktorka opublikowała na Facebooku rozdzierający wpis:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – mogliśmy przeczytać.

Przyjaźń Grabowskiego i Kipiel-Sztuki stanęła przed próbą. Tak się wtedy zachował Tak Kipiel-Sztuka przywitała Śleszyńską na planie “Świata według kiepskich”

Ekipa "Świata według Kiepskich" pożegnała Marzenę Kipiel-Sztukę

Fanom bardzo trudno jest pogodzić się z odejściem aktorki. Mimo iż już od jakiegoś czasu było powszechnie wiadome, że zmaga się z szeregiem problemów zdrowotnych, nikt oprócz bliskich nie wiedział, w jakim jest stanie. Do tej pory nie potwierdzono, co dokładnie stanowiło przyczynę śmierci artystki, co tylko wzmaga wśród internautów żal i frustrację.

Odejście Marzeny Kipiel-Sztuki jest ogromną tragedią, która niesie za sobą lawinę smutku. W żałobie pogrążyli się jej najbliżsi, koledzy i koleżanki z planu, a także fani. Ekipa “Świata według Kiepskich” nie pozostała obojętna na te łamiące wieści. Na oficjalnym profilu produkcji pojawił się poruszający wpis, w którym pożegnano serialową Halinkę:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić – mogliśmy przeczytać.

Marzena Kipiel-Sztuka (3).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Ekipa “Świata według kiepskich” żegna Kipiel-Sztukę. Tych kilka słów wyciska łzy do cna

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w szczególnym dniu

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła 9 czerwca nad ranem, jak potwierdziła jej przyjaciółka, Renata Pałys. Ten dzień z pewnością zostanie zapamiętany przez liczne grono fanów, które nie może pogodzić się ze śmiercią Halinki ze “Świata według Kiepskich”. Ci z jednej strony ubolewali nad jej odejściem, a z drugiej… celebrowali szczególną datę.

Tego samego dnia, gdy artystka zmarła, swoje 49 urodziny świętował Bartosz Żukowski, czyli serialowy syn aktorki, Walduś. To nie wszystko, ponieważ jest to również dzień narodzin Bohdana Smolenia, który w serialu wcielił się w rolę Listonosza Edzia. Gwiazdor odszedł jednak 15 grudnia 2016 roku.

Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski.jpg
Fot. AKPA