Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na co zmarła Marzena Sztuka? Zmagała się z poważną chorobą
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.06.2024 12:15

Na co zmarła Marzena Sztuka? Zmagała się z poważną chorobą

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Aktorka znana z roli Halinki w “Świecie według Kiepskich” zmarła dziś rano. Przez lata zmagała się z szeregiem chorób, między innymi depresją. Marzena Kipiel-Sztuka apelowała do fanów o dbanie o swoje zdrowie.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła po ciężkiej chorobie

Informację przekazała koleżanka aktorki z planu, Renata Pałys. Obie grały w kultowej polskiej produkcji “Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka kreowała w niej postać Halinki Kiepskiej, jedną z głównych postaci. To ta rola przyniosła jej największą popularność. Renata Pałys opublikowała dziś w mediach społecznościowych informację, że jej koleżanka zmarła po długiej chorobie.

Rzeczywiście w ostatnich latach media obiegały informacje, że Marzena Kipiel-Sztuka zmaga się z szeregiem poważnych chorób. Były to depresja, przewlekła obturacyjna choroba płuc oraz problemy ze stawem biodrowym. Aktorka opowiadała w mediach o swoich zmaganiach i apelowała do fanów o walkę o zdrowie.

Jak potoczyły się losy Pałys i Kipiel-Sztuki? Jedna zniknęła, druga żyje pełnią życia To on, a nie Grabowski miał być Ferdkiem w “Świecie według Kiepskich”!

Marzena Kipiel-Sztuka chorowała na depresję

Aktorka nie miała łatwego życia. W przeszłości trzykrotnie wychodziła za mąż i pochowała każdego ze swoich partnerów. Pierwszy zmarł z powodu nowotworu, drugi z powodu wylewu, trzeci zasłabł na ulicy. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. To między innymi z tego powodu Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się później z depresją.

Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka - mówiła dla “Na żywo”.

W specjalnym dokumencie wyemitowanym w programie “Dzień Dobry TVN” aktorka pokazywała pamiątki, które pozostały jej po mężach. To między innymi wspólne zdjęcia i listy miłosne, które od nich otrzymywała.

ZOBACZ TEŻ: Marzena Kipiel-Sztuka ma poważne problemy finansowe i awarie pieca. Marznie w zimnym mieszkaniu

Marzena Kipiel-Sztuka zaapelowała do fanów

Po miesiącach walki o zdrowie aktorka wróciła do mediów i opowiedziała o tym, jak wyglądała jej droga przez cierpienie. W rozmowie z “Jastrząb Post” podkreśliła wtedy, że czuje się już o wiele lepiej, a w dużym stopniu pomagało jej granie w serialu.

a tak samo chodzę do toalety, mam gorsze dni, dzięki „Kiepskim” mogę iść do dobrego okulisty i kupić sobie dobre okulary, żeby zakryć zmarszczki i nie ruszać skalpela, ale lubmy się takimi, jakimi jesteśmy. Dzisiaj czuję się świetnie, ale jak zwykle mam tremę, jestem zakręcona - mówiła Marzena Kipiel-Sztuka.

KAPIF_oryginal_K749593F.jpg
Fot. KAPiF

Aktorka zdecydowała się również na skierowanie apelu w stronę swoich odbiorców. Jako osoba naznaczona depresją wiedziała, że jednym z najważniejszych kroków jest poproszenie o pomoc.

Z tego co czytałam i rozmawiałam, to jest to coś takiego jak reumatyzm. Po prostu nie dajmy się depresji, nie kumulujmy negatywnych uczuć, jeżeli to tylko jest możliwe, ale też prośmy o pomoc, bo nie zawsze jest to widoczne - podkreśliła w tej samej rozmowie.

Marzena Kipiel-Sztuka przeżyła dramat. Teraz przekazuje ważną wiadomość: „apeluję więc do wszystkich”
Marzena Kipiel-Sztuka
fot. facebook.com/Świat według Kiepskich
Marzena Kipiel-Sztuka wróciła do wydarzeń, które miały miejsce podczas pandemii. Gwiazda serialu „Świat według Kiepskich” miała wówczas poważne problemy finansowe, które stały się przyczyną jej prawdziwego dramatu. Przez jedno źle wypowiedziane zdanie aktorka stała się ofiarą wielu krzywdzących plotek. Podczas pandemii media rozpisywały się na temat rzekomych problemów finansowych aktorki, która według nich ledwo wiązała koniec z końcem. Powodem tych doniesień była jedna z wypowiedzi gwiazdy, podczas której przyznała ona, że przez kłopoty z pieniędzmi musiała skorzystać ze środków zgromadzonych na swoim koncie oszczędnościowych, a także wziąć kredyt gotówkowy.
Czytaj dalej
Partner Marzeny Kipiel-Sztuki zmarł na planie „Świata według Kiepskich”. Aktorka wspomina tragedię
Marzena Kipiel Sztuka
Fot.screen z serialu „Świat według Kiepskich”
Marzena Kipiel-Sztuka może poszczycić się bardzo udanym życiem zawodowym. Kojarzona z rolą Halinki ze „Świata według Kiepskich” aktorka nie może powiedzieć tego samego, odnosząc się do swojego życia prywatnego. W swoim życiu pochowała aż trzech partnerów. Jeden z nich zmarł na planie serialu Polsatu. 55-letnia artystka występowała w teatrze, telewizji oraz filmach. Niejednokrotnie przyszło jej także udzielać wywiadów, w których opowiadała o swoim życiu, które nie zawsze było kolorowe.
Czytaj dalej