Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ostatni wywiad Stuhra przed śmiercią. "To się może skończyć za chwilę"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 09.07.2024 14:37

Ostatni wywiad Stuhra przed śmiercią. "To się może skończyć za chwilę"

Jerzy Stuhr
fot. KAPIF

We wtorek 9 lipca media obiegł przykra informacja o śmierci Jerzego Stuhra. Niedawno wybitny aktor udzielił swojego ostatniego wywiadu. Niewiarygodne, co tam powiedział.

Nie żyje Jerzy Stuhr

We wtorkowy poranek media obiegła przygnębiajaca informacja z polskiego show-biznesu. 9 lipca 2024 roku w wieku 77 lat zmarł wybitny aktor Jerzy Stuhr. Wieści te potwierdził również jego syn Maciej Stuhr. Do tej pory nieznane są oficjalne przyczyny i okoliczności jego odejścia.

Wiadomo jednak, że gwiazdor przez wiele lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Artysta miał za sobą między innymi dwa zawały oraz udar mózgu. W 2011 roku wykryto u niego nowotwór krtani, a lekarze od samego początku nie dawali mu zbyt wielu szans na całkowity powrót do pełni sił.

Joanna Kurowska wspomina Jerzego Stuhra w poruszających słowach. "Umarła legenda i mistrz" Po tym skandalu w “Big Brotherze” widzowie byli wściekli. Biedne zwierzę

Jerzy Stuhr przed śmiercią udzielił szczerego wywiadu

Od jakiegoś czasu utalentowany aktor coraz rzadziej pojawiał się w mediach. Wszystko z powodu nawrotu choroby, do którego doszło w 2023 roku. Wtedy też jego syn Maciej Stuhr powiedział w jednym z wywiadów, że jego ojciec przebywa obecnie na OIOM-ie, gdzie poddał się specjalistycznemu leczeniu i operacji usunięcia krtani.

Pomimo licznych kłopotów ze zdrowiem Jerzy Stuhr jeszcze niedawno udzielił swojego ostatniego wywiadu. Artysta pojawił się w programie “Rozmowy (nie)wygodne” w Telewizji Polskiej, gdzie opowiedział między innymi o tym, czego nauczyły go choroby oraz w jaki sposób radzi sobie z odniesionymi porażkami.

ZOBACZ TEŻ: Jerzy Stuhr miał też córkę. Marianna to kopia ojca.

Jerzy Stuhr w ostatnim wywiadzie przed śmiercią

Kilka miesięcy temu aktor pojawił się w TVP, gdzie udzielił niezwykle szczerego i poruszającego wywiadu. Skupił się w nim między innymi na swojej walce z chorobą. Ujawnił, że pierwszy raz usłyszał przerażającą diagnozę, gdy jego córka spodziewała się swojego pierwszego dziecka. To dodało mu sił do walki.

Tak się złożyło, że moja córka była w ciąży, a ja wtedy zachorowałem. Pomyślałem sobie, że muszę "dotrzeć" do momentu, aż dziecko się urodzi. Wyszedłem ze szpitala w dniu, w którym wnuczka przyszła na świat - powiedział w rozmowie z Mariuszem Szczygłem.

Jerzy Stuhr oznajmił również, jakim doświadczeniem była dla niego walka z chorobą. Okazało się, że nauczyło go to mnóstwa pokory, ale też sprawiło, że oswoił się z wizją śmierci.

Swoje też trzeba robić. Różnie ze mną bywało w tym czasie, ale jakoś tak się składa, że zawsze się wymigam. Wiedziałem, że wszystko za chwilę może się skończyć. Z drugiej strony wierzyłem, że jeszcze jestem w stanie to przewalczyć - powiedział podczas tego samego wywiadu.