Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jerzy Stuhr nie żyje. Syn właśnie przekazał druzgocące wieści
Martyna Pałka
Martyna Pałka 09.07.2024 11:20

Jerzy Stuhr nie żyje. Syn właśnie przekazał druzgocące wieści

Jerzy Stuhr
fot. KAPiF

Media właśnie obiegły przykre wieści z polskiego show-biznesu. W wieku 77 lat odszedł wybitny aktor Jerzy Stuhr. Przykre wieści potwierdził również syn artysty Maciej Stuhr.

Nie żyje Jerzy Stuhr

W mediach właśnie pojawiła się druzgocąca informacja na temat jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Nie żyje Jerzy Stuhr. Utalentowany aktor, reżyser, filolog i pisarz zmarł niespodziewanie we wtorek 9 lipca 2024 roku. Miał 77 lat.

Wiadomość o nagłym i niespodziewanym odejściu wybitnego artysty potwierdził jego syn Maciej Stuhr podczas rozmowy z portalem Onet Kultura. Do tej pory nie ujawniono jednak szczegółów na temat powodów i okoliczności śmierci aktora.

14-letni zwycięzca "Mam Talent" już nie może tego znieść. Ludzie nie mają litości „Dziś moje serce pęka”. Mama Sandry Kubickiej pożegnała „przyjaciółkę”

Jerzy Stuhr zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi

Wiadomo, że wybitny aktor od dawna zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jerzy Stuhr od wielu lat walczył z nowotworem krtani, a w 2011 roku zdecydował się na specjalistyczne leczenie i chemioterapię. Już wtedy lekarze dawali mu jedynie 30 procent szans na powrót do pełni sił. Niestety, mimo leczenia choroba powróciła w 2023 roku.

Zaledwie pięć lat po usłyszeniu przerażającej diagnozy Jerzy Stuhr przeszedł drugi w swoim życiu zawał serca. Do pierwszego doszło, gdy aktor miał zaledwie 41 lat. Z kolei w 2020 roku musiał zmagać się z udarem.

ZOBACZ TEŻ: "Odzyskane życie". Joanna Mucha trafiła na stół operacyjny.

Jerzy Stuhr był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Jerzy Stuhr był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Gwiazdor pojawił się między innymi w takich produkcjach, jak “Spokój”, “Dekalog: Dziesięć”, “Biały”, czy “Amator”. Do dzisiaj wielu reżyserów uważa go za aktora kompletnego, który świetnie sprawdzał się w każdej roli — zarówno w filmie, jak i w teatrze.

Wyjątkowy w Polsce przypadek aktora, który sprawdza się we wszystkich gałęziach sztuki, które uprawia — i w filmie, i w telewizji, i w teatrze - opisywał go Krzysztof Kieślowski.

Dodatkowo Jerzy Stuhr realizował się również jako aktor dubbingowy. Mogliśmy usłyszeć go między innymi w roli Osła w “Shreku”, Rafiki w “Królu Lwie”, czy Listonosza Josepha Roulina w nominowanym do Oscara filmie “Twój Vincent”.