Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nasz nowy dom: kto decyduje o remontach?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 07.06.2024 10:55

Nasz nowy dom: kto decyduje o remontach?

Elżbieta Romanowska, Nasz Nowy Dom
Fot. AKPA, KAPiF

Niedawno zakończyła się emisja ostatniej serii programu “Nasz Nowy Dom”. Wszystko wskazuje na to, że kolejne odcinki obejrzymy jesienią. Tymczasem Elżbieta Romanowska zdradza kolejne sekrety produkcji. Kto decyduje o tym, czyje mieszkanie zostanie wyremontowane?

"Nasz Nowy Dom" jest emitowany od ponad dekady

Program, który pomógł do tej pory ponad trzystu rodzinom, ma już jedenaście lat. Pierwszy odcinek “Nasz Nowy Dom” został wypuszczony 29 września 2013 roku. Początkowo gospodynią formatu była Katarzyna Dowbor, niecały rok temu jej rolę przejęła Elżbieta Romanowska. Teraz to ona podróżuje z ekipą budowlaną po całej Polsce, aby udzielić pomocy potrzebującym rodzinom.

akpa20230616_nnd_er_dg_7922.jpg
Fot. AKPA

Bohaterowie programu zmagają się z bardzo różnymi problemami. To choroby, wypadki lub inne kłopoty, przez które ich domy lub mieszkania przestają być bezpieczne do zamieszkania. Każdy odcinek “Nasz Nowy Dom” wiąże się z olbrzymimi emocjami, a niekiedy nawet największy twardziel uroni łzę. Wszystko wskazuje na to, że program powróci jesienią tego roku.

Nie żyje uczestniczka programu "Nasz nowy dom". Zostawiła wnuczkę Nasz nowy dom: Pierwszy raz coś takiego. Nagle przerwali remont

Elżbieta Romanowska zdradziła, jak długo trwają remonty w "Nasz Nowy Dom"

Tempo prac ekipy budowlanej wywołuje w widzach niemałą konsternację. Są osoby, które twierdzą, że nie jest możliwe, aby w zaledwie pięć dni dokonać całościowego remontu budynku. Krótko przed rozpoczęciem emisji ostatniej serii programu “Nasz Nowy Dom” Elżbieta Romanowska zdradziła prawdę na ten temat. Okazuje się, że fani formatu mają czym się dziwić.

Absolutnie te remonty nie są robione w pięć dni, bo tak naprawdę robione są właściwie w cztery, no czasami trzy i trzy czwarte. Jeden dzień to jest ten czas, kiedy poznajemy rodzinę, kiedy nasze rodziny opowiadają nam i tak naprawdę pozostaje niewiele czasu, żeby zabezpieczyć prywatne rzeczy naszych bohaterów i ewentualnie powynosić wszystkie meble i tyle to jest, jeśli chodzi o pierwszy dzień, więc sami widzicie, że jeżeli chodzi o strefę budowlaną, niewiele - tłumaczyła aktorka na swoim Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: Nasz nowy dom: Na planie programu doszło do poważnej sprzeczki

Elżbieta Romanowska ma wpływ na to, komu pomoże program "Nasz Nowy Dom"?

To niejedyny sekret, jaki do niedawna skrywała produkcja znanego i lubianego formatu. Wiele osób sądziło przez lata, że to prowadząca — niezależnie od tego, czy była to Katarzyna Dowbor, czy Elżbieta Romanowska — podejmuje decyzję na temat tego, czyj dom wyremontuje ekipa. Wszyscy z pewnością kojarzą scenę, gdy poznajemy rodzinę i gospodyni programu wypowiada słynną frazę: “Wyremontujemy wasz dom”. Aktorka zdradziła, jak rzeczywiście wygląda selekcja bohaterów “Nasz Nowy Dom”.

Ja takiej decyzyjności nie mam, ponieważ żeby zakwalifikować się do naszego programu, musi być spełnionych bardzo wiele warunków. Ja, gdybym mogła, wszystkich, którzy się zgłaszają, bym przyjmowała, więc może nawet i lepiej, że ja takiego głosu decyzyjnego absolutnie nie mam, bo wszystkim mówiłabym: "Oczywiście, wyremontujemy wasz dom" - wyznała Elżbieta Romanowska portalowi “ShowNews”.

KAPIF_oryginal_K1154685F.jpg
Fot. KAPiF