Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Koniec emisji nowych odcinków. TVP właśnie przekazała komunikat
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.05.2024 20:52

Koniec emisji nowych odcinków. TVP właśnie przekazała komunikat

Budynek TVP, telewizor i pilot
Fot. Jakub Kaminski/East News, Proxima Studio/CanvaPro

W ostatnich dniach wyemitowane ostatnie odcinki bieżącej serii teleturnieju “Koło fortuny”. Nie wiadomo na ten moment, jaka przyszłość czeka program, ale spekulacje stają się coraz głośniejsze. W sieci pojawił się komunikat ze strony TVP.

"Koło fortuny" ma za sobą długą historię

Po raz pierwszy zaczął być emitowany w 1992 roku i trwał przez sześć lat. Po tym czasie teleturniej zdjęto z anteny, aby powrócił w roku 2007. Wtedy utrzymał się tylko przez dwa kolejne lata. Jego najdłuższa ciągła kariera w polskiej telewizji rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy rolę prowadzącego objął wokalista Rafał Brzozowski. Po nim pałeczkę przejął Norbi. W poprzednich odsłonach byli to Wojciech Pijanowski, Jerzy Bończak, Andrzej Kopiczyński, Paweł Wawrzecki oraz Stanisław Mikulski.

“Koło fortuny”, odkąd powróciło na antenę TVP2, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Jesienią ubiegłego roku gromadziło przed telewizorami średnio prawie 900 tysięcy osób. Niedawno zostały wyemitowane ostatnie odcinki bieżącej serii, a gracz, który wystąpił we wczorajszej odsłonie, opuścił studio bogatszy o 40 tysięcy złotych.

"Koło fortuny": To będzie następca Norbiego, a za Krzan? To koleżanki! "Koło fortuny": Załamany Norbi nie wytrzymał i prawie wyszedł ze studia. Uczestniczka zamarła

Jaka przyszłość czeka "Koło fortuny"?

W związku z tym ponownie pojawiły się myśli dotyczące tego, czy teleturniej zostanie wznowiony w kolejnym sezonie. Wszelkie wątpliwości wzmagać może fakt, że w grudniu ubiegłego roku w mediach publicznych doszło do szeregu zmian. Dotyczą one uchwały, którą przegłosował Sejm. Dotyczy ona bezstronności i rzetelności tych podmiotów. Po tym wydarzeniu modyfikacje dotknęły między innymi format “Pytanie na Śniadanie” oraz programy informacyjne i publicystyczne.

Warto dodać, że jedną z osób, która pożegnała się ze wspomnianą śniadaniówką, jest Izabella Krzan. Modelka odnalazła się jednak na Kanale “Zero” prowadzonym przez Krzysztofa Stanowskiego. Z tego też powodu widzowie martwią się o przyszłość teleturnieju, w którym prezenterka była hostessą. Niewiele wskazuje jednak na to, że “Koło fortuny” samo w sobie może być jakkolwiek zagrożone.

Z tego, co wiem, program na pewno będzie wznowiony i nagrania powinny ruszyć na przełomie maja i czerwca. To znak, że program wejdzie od nowej wrześniowej ramówki. Tym bardziej że za chwilę nasze odcinki, które nagraliśmy z Izą Krzan w maju tamtego roku, skończą się - mówił “Faktowi” na początku roku Norbi.

EN_01490348_1243.jpg
Fot. TRICOLORS/East News

ZOBACZ TEŻ: "Koło fortuny": Uczestnik WYPALIŁ, prowadzący złapał się za głowę. “Nie daruję tego sobie”

Czy Norbi wciąż będzie prowadzącym "Koła fortuny"?

Niedawno, w związku z zakończoną emisją nagranych przez Norbiego i Izabellę Krzan odcinków, w mediach społecznościowych teleturnieju pojawiła się publikacja podsumowująca sezon. Z jej treści nie dowiadujemy się żadnych szczegółów dotyczących wznowienia “Koła fortuny”, a na jakiekolwiek informacje mamy czekać do jesieni.

Drodzy Widzowie
Wczoraj, efektowną wygraną zakończyliśmy emisję cyklu nowych odcinków Koła Fortuny W oczekiwaniu na najnowsze, tradycyjnie będziemy sięgać do naszego archiwum zdjęć i relacji. Zostańcie z nami. A po wakacjach damy znać, kiedy wracamy z nowościami
Trzymajcie się ciepło!

W związku z tym, ze Izabella Krzan została zwolniona z Telewizji Polskiej, pod znakiem zapytania wciąż jest udział Norbiego w kolejnych nagraniach do teleturnieju. Spekuluje się, że miałby go zastąpić Robert El Gendy.

Z Robertem El Gendy znamy się od lat. Przede wszystkim jest to mój kolega z Olsztyna z lat młodzieńczych. Pracowaliśmy razem w lokalnych mediach – ja w radiu, on w telewizji. Tak jak mówiłem ostatnio, przybijam pionę, gratulację i życzę jak najlepiej. Uważam, że to dobry wybór. To jest osoba, która w telewizji pracowała i pracuje, dobrze wygląda, dobrze mówi. To inteligentny chłopak - mówił o dziennikarzu Norbi.