Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Jesteśmy zszokowani". Kate i William w poruszających słowach
Martyna Pałka
Martyna Pałka 13.04.2024 18:19

"Jesteśmy zszokowani". Kate i William w poruszających słowach

Kate i William
fot. SplashNews.com/East News; Rex Features/East News

Od jakiegoś czasu napływają do nas smutne wieści od brytyjskiej rodziny królewskiej. Kilka miesięcy temu media dowiedziały się o chorobie nowotworowej króla Karola III, a niedługo później na jaw wyszła prawda o złym stanie zdrowia Kate Middleton. Teraz książę i księżna Walii wydali poruszające oświadczenie.

Księżna Kate choruje na nowotwór

Od początku 2024 roku księżna Kate nie pojawiała się publicznie. Wywołało to masę spekulacji ze strony fanów, którzy zaczęli tworzyć liczne teorie spiskowe na temat zniknięcia żony księcia Williama. W końcu głos zabrała sama zainteresowana, która podzieliła się z internautami smutnym wyznaniem na temat swojego stanu zdrowia.

Okazało się, że Kate Middleton choruje na nowotwór. O przerażającej diagnozie dowiedziała się w styczniu tego roku, krótko po operacji brzucha. Obecnie księżna Walii poddała się specjalistycznemu leczeniu i jest pod ścisłą opieką lekarzy.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - powiedział na nagraniu BBC Kate Middleton.

Kozidrak mieszka, jak królowa. A garderoba? Jak małe mieszkanie Partner Roxie Węgiel wyprawiał takie rzeczy w dzieciństwie. Wypłynęło video

Księżna Kate i książę William reagują na tragedię w Australii

Teraz brytyjska rodzina królewska postanowiła zabrać głos w sprawie innych przykrych wydarzeń, o których niedawno mogliśmy usłyszeć w mediach. W sobotę 13 kwietnia 2024 roku w centrum handlowym Westfield Bondi Junction w Sydney w Australii doszło do wielkiej tragedii.

W wyniku ataku nożownika zginęło sześć osób, w tym jedno dziecko. Jak wynika z informacji przekazanych przez agencję Reuters, napastnik został zastrzelony przez przybyłych na miejsce policjantów.

Druzgocące sceny w Bondi Junction są nie do opisania i zrozumienia. […] To był przerażający akt przemocy, wymierzony w niewinnych ludzi udających się na zwykłe sobotnie zakupy - powiedział w rozmowie z mediami premier Australii Anthony Albanese.

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko Żakowie. W “Ranczu” zagrały jeszcze dwa małżeństwa.

Kate i William w poruszającym wyznaniu

Teraz głos w sprawie przykrych wydarzeń, które rozegrały się w australijskiej galerii handlowej, zabrali książę William oraz księżna Kate. Małżeństwo wydało oficjalne oświadczenie, które pojawiło się na ich profilu na Instagramie. W poruszającym wpisie wyznali, że atak nożownika mocno ich poruszył. Złożyli również kondolencje bliskim ofiar.

Jesteśmy zszokowani i zasmuceni okropnym wydarzeniem, do którego doszło dzisiaj wcześniej. Nasze myśli są ze wszystkimi poszkodowanymi, w tym z rodzinami ofiar i osobami, które ryzykowały swoje życie dla ratowania innych - czytamy w oświadczeniu Kate i Williama.

Kate william insta.png
Kate i William w poruszającym wyznaniu, fot. Instagram