Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie tylko Żakowie. W “Ranczu” zagrały jeszcze dwa małżeństwa
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.04.2024 12:14

Nie tylko Żakowie. W “Ranczu” zagrały jeszcze dwa małżeństwa

ranczo
Fot. kadr z programu "Ranczo", sezon 5, odcinek 63

Piotr Pręgowski na stałe zapisał się w pamięci Polaków jako Patryk Pietrek, bohatera kultowego serialu “Ranczo". Występy aktora bawiły publiczność do łez, zapewniając mu tym samym ogromną popularność w całym kraju. Okazuje się, że żona artysty, która również wystąpiła w serii, też cieszy się sympatią widzów. Obok jakiej jeszcze innej znanej pary, oprócz Cezarego i Katarzyny Żaków, małżeństwo wystąpiło na ekranach?

Piotr Pręgowski był gwiazdą "Rancza"

Choć Piotr Pręgowski jest wybitnym aktorem, który wystąpił w wielu rozmaitych produkcjach, przylgnęła do niego łatka jednej postaci. Mowa oczywiście o ulubionym bohaterze widzów “Rancza”, czyli Patryku Pietrku. Artysta odgrywał jego sylwetkę przez wiele lat, zdobywając tym samym serca publiczności. Jak potoczyła się jego kariera, gdy wstrzymano produkcję kultowego serialu? Okazuje się, że choć nie otrzymywał zbyt wielu propozycji zawodowych, nie załamywał się.

Nie cierpiałem (...) dlatego, że, jak większość moich kolegów i koleżanek z "Rancza", nie dostawałem kuszących propozycji zawodowych. (...) Skupiłem się na projektach teatralnych, w których gram do dzisiaj – podsumował w wywiadzie z “Twoim Imperium”. 

Życie Piotra Pręgowskiego zwolniło tempa, jednak on czerpał radość ze swoich pasji, jakimi były aktorstwo i muzyka. Grał m.in. w serialu “Leśniczówka” i na deskach teatrów, a także tworzył swoje utwory. Natomiast gdy nadarzyła się ku temu okazja, postanowił zaistnieć w polityce.

Cezary Żak spotkał wójtową z "Rancza". Tak po latach wygląda aktorka Ilona Ostrowska porzucona przez męża. Już wcześniej zrobił podobny ruch

Kariera i życie prywatne Piotra Pręgowskiego

Przez pewien czas Piotr Pręgowski angażował się w kampanię wyborczą Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak wspomina swoje dokonania na scenie politycznej?

Miałem przygodę samorządową, przy wsparciu kolegów z PSL udało mi się zrealizować kilka celów (...). Sejmik to miejsce dla ludzi bardziej kompetentnych, a ja powinienem robić to, co umiem najlepiej. Uważam, że niczego lepiej nie zrobię, niż dobrą komedię, a w polityce nie ma miejsca na komedię – opowiadał aktor w rozmowie z “Plejadą”. 

Okazało się, że kariera polityczna nie była mu pisana. Powrócił więc do tego, na czym znał się najlepiej, czyli aktorstwa.

Po zakończeniu pracy na planie "Rancza" byłem przekonany, że już nic się nie wydarzy, tymczasem moja kariera się rozwinęła, nabrała impetu. Muszę rezygnować z ofert, bo jest ich tak dużo (...). Pracuję na kilku planach, koncertuję, nieźle sobie dorobię. Ci, którzy znają się na polityce, niech się spełniają w pracy w samorządzie, a ja ich będę bawił – mówił Pręgowski.

Artysta przeżył niejeden wzlot i upadek, rozwijając swoją karierę, jednak w każdym trudnym momencie mógł liczyć na wsparcie swojej ukochanej żony. Ewa Kuryło jak nikt potrafiła zrozumieć jego rozterki, ponieważ sama również trudni się aktorstwem. Czy to właśnie dzięki temu parze udało się wytrwać u swojego boku ponad 40 lat? 

Trzeba mieć szczęście, żeby spełniło się marzenie o wspólnym zestarzeniu się. My to szczęście mamy. Zdarzają się, jak w pogodzie, piękne dni, czasem bywa ponuro, czasem jest burza. Przepisu na udany związek nie mam. Mogę tylko życzyć, żeby innym ludziom było tak dobrze jak nam – wyznał aktor.

Piotr Pręgowski.png
Fot. KAPiF
Piotr Pręgowski (1).png
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Ela Romanowska jest już po ŚLUBIE? Zdjęcie obiegło internet

Pręgowski wraz z żoną zagrali w "Ranczu" u boku 2 innych popularnych małżeństw

Żona Piotra Pręgowskiego, Ewa Kuryło, jest powszechnie znaną i lubianą aktorką. Okazuje się, że podobnie jak mąż, zyskała ogólnopolską popularność dzięki grze w serialu “Ranczo”. Na łamach serii wcieliła się w rolę dyrektorki miejscowej szkoły, Wiesławy Oleś. W tym czasie jej mąż podbijał serca publiczności grą stałego bywalca ławeczki pod sklepem, czyli Pietrka.

Spora część widzów, śledząc perypetie mieszkańców Wilkowyj, mogła nie zdawać sobie sprawy, że oprócz Cezarego i Katarzyny Żaków mają okazję obserwować jeszcze 2 inne popularne małżeństwa aktorów. Byli to już wspomniani Piotr Pręgowski i Ewa Kuryło oraz Radosław Pazura i Dorota Chotecka. Brat Cezarego wcielał się w postać Luisa, pierwszego męża Lucy, za to jego małżonka odgrywała Więcławską.

Piotr Pręgowski żona (2).png
Fot. KAPiF
Piotr Pręgowski żona (1).png
Fot. KAPiF
Piotr Pręgowski żona.png
Fot. KAPiF