Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje guru świata mody. Ogromna strata, był wielkim wizjonerem
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.04.2024 15:17

Nie żyje guru świata mody. Ogromna strata, był wielkim wizjonerem

Roberto Cavalli, świeczki
Fot. AFP/EAST NEWS, CanvaPro

Słynny włoski projektant zmarł w wieku 83 lat. Roberto Cavalli przegrał walkę z chorobą. Jego marka na przestrzeni lat zdobyła status luksusowej.

Nie żyje Roberto Cavalli

O śmierci włoskiego projektanta poinformowała agencja informacyjna ANSA. Mężczyzna miał 83 lata i według komunikatu zmarł po długiej walce z chorobą. Odszedł we własnym domu we Florencji. Te przykre doniesienia potwierdzili również współpracownicy Roberto Cavalliego za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To wielki smutek, że dziś po raz ostatni żegnamy się z naszym założycielem Roberto Cavallim. Poczynając od skromnych początków we Florencji, Roberto osiągnął sukces i stał się rozpoznawalny na całym świecie, kochany i szanowany przez wszystkich. Naturalnie utalentowany i kreatywny Roberto wierzył, że każdy może odkryć i ukształtować w sobie artystę. Jego dziedzictwo będzie żyło dalej poprzez jego kreatywność, miłość do natury oraz jego rodzinę, którą niezwykle cenił.

Projekty wykreowane przez Roberto Cavalliego były bardzo nietypowe. Zawierały w sobie ekstrawaganckie wzory, kroje i kolory. Połączenie jego kreatywności z luksusowymi tkaninami poskutkowało powstaniem wyjątkowej marki rozpoznawalnej na całym świecie.

Nie żyje gwiazda k-pop. Miała tylko 30 lat, policja zaczęła śledztwo Wiesława Różewicz nie żyje. Tadeusz nie wyobrażał sobie świata bez niej

Życie prywatne włoskiego projektanta

Pierwszy raz ożenił się w 1964 roku, a jego żoną była wówczas Silvanelli Giannoni. Doczekali się syna i córki. Ten związek nie przetrwał jednak próby czasu i po dekadzie zakończył się rozwodem. Sześć lat później Roberto Cavalli poślubił Austriaczkę Evę Düringer, która urodziła mu kolejną trójkę dzieci. Najmłodszy syn projektanta, tym razem ze związku z młodszą o ponad cztery dekady modelką, urodził się w ubiegłym roku, kiedy mężczyzna miał skończone 82 lata.

Dziecko, które urodziło się tydzień temu, tu, we Florencji, jest przepiękne. Móc obserwować jego narodziny, to było bardzo wzruszające - komentował w rozmowie z “Novella 2000”.

Najmłodszy syn Roberto Cavalliego otrzymał imię Giorgio po swoim dziadku, który został zamordowany przez nazistów podczas II wojny światowej. 

ZOBACZ TEŻ: Była legendą polskiego filmu. Właśnie przekazano tragiczne wieści

Marka Roberto Cavalliego zyskała sławę

Jego prace nie były przewidywalne. Stał się rozpoznawalny ze względu na wykorzystywanie licznych wzorów zwierzęcych oraz nawiązania do kultury hippisowskiej. Projektant rozpoczął karierę jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy stworzył pierwsze kurtki czy krótkie sukienki z dżinsu. Jego projekt spodni z tego materiału zdobył sławę dwie dekady później, kiedy założyła je na siebie supermodelka Naomi Campbell. To wtedy zdobył ogólnoświatową sławę, która powstrzymała go przed planowanym zamknięciem firmy.

EN_01098369_4971.jpg
Fot. Massimo Procopio/Splash News/EAST NEWS

Oprócz ubrań, pod jego marką zaczęto produkować o wiele więcej luksusowych dóbr. To między innymi perfumy, okulary przeciwsłoneczne czy artykuły gospodarstwa domowego. Również życie prywatne Roberto Cavalliego było pełne przepychu. Uwielbiał szybkie samochody i cygara, posiadał swoją własną winnicę oraz helikopter.