Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ujawniono na pogrzebie przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 14.06.2024 11:01

Ujawniono na pogrzebie przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. AKPA

9 czerwca zmarła Marzena Kipiel-Sztuka. Pogrzeb serialowej Halinki ze “Świata według Kiepskich” odbył się 13 czerwca. Na ceremonii pojawiły się tłumy ubrane na kolorowo - według ostatniej woli gwiazdy Polsatu. Podczas pogrzebu poznaliśmy prawdziwą przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Prawdę ujawniła jej koleżanka z planu, Renata Pałys. 

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wieku 58 lat

W niedzielę rano w wieku 58 lat odeszła Marzena Kipiel-Sztuka. Jako pierwsza wiadomość o śmierci serialowej Halinki przekazała jej koleżanka z planu “Świata według Kiepskich”, Renata Pałys. Z czasem śmierć aktorki zaczęły potwierdzać kolejne portale. Na oficjalnym koncie serialu na Facebook'u ekipa pożegnała zmarłą koleżankę.  

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić – możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu produkcji serialu. 

Serialowy mąż Marzeny Kipiel-Sztuki, Andrzej Grabowski w rozmowie z Pudelkiem także wspominał pracę z aktorką. 

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej – jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi – człowiek nie jest tylko dobry albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie – przyznał Andrzej Grabowski. 

Takiego pogrzebu nikt nie widział. Zamiast kwiatów Marzena Sztuka ma to Tłumy żegnają Marzenę Kipiel-Sztukę. Wielu nie zmieściło się do kościoła

Tak wyglądał pogrzeb Marzeny Sztuki. Sama go zaplanowała

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki różnił się od klasycznych ceremonii pogrzebowych. Aktorka sama miała go zaplanować. Na jej ostatnim pożegnaniu pojawiły się tłumy osób ubranych na kolorowo. Zamiast kwiatów przy urnie pojawiły się różnobarwne balony. Renata Pałys wygłosiła krótkie przemówienie, w którym pożegnała koleżankę z branży. Przy okazji ujawniła, że poznały się jeszcze przed pierwszymi zdjęciami do “Świata według Kiepskich”. 

Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego "Świata według Kiepskich". Poznałam ja tu w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ja na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne cele były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez slow, nie trzeba było nas reżyserować. W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona - powiedziała serialowa Paździochowa podczas pogrzebu. 

Na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki ujawniono przyczynę jej śmierci

W swojej mowie podczas ostatniego pożegnania Marzeny Kipiel-Sztuki przyczynę śmierci aktorki ujawniła inna osoba. 

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze - dowiadujemy się. 

Przypomnijmy, że aktorka zmagała się także m.in. z depresją.