Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVP stawia nowe wyzwanie przed Dariuszem Szpakowskim
Julia Bogucka
Julia Bogucka 18.05.2024 14:53

TVP stawia nowe wyzwanie przed Dariuszem Szpakowskim

Dariusz Szpakowski
Fot. KAPiF

Dariusz Szpakowski wrócił do TVP w grudniu ubiegłego roku. Znów będzie komentował mecze, niedługo usłyszymy go w tej roli podczas meczu Polski z Austrią. Okazuje się jednak, że w międzyczasie otrzymał nowe wyzwanie. Jego efekty już niebawem zostaną wyemitowane.

Dariusz Szpakowski ma za sobą długą karierę w mediach

Swoją karierę w dziennikarstwie sportowym rozpoczął jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. To wtedy zaczął najpierw w radiu, a następnie w telewizji relacjonować spotkania piłkarskie polskie, jak i zagraniczne. Komentował igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, Europy oraz Ligę Mistrzów. Od pierwszej połowy lat 80. był uznawany za jednego z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych TVP.

KAPIF_oryginal_K804793F.jpg
Fot. KAPiF

Na emeryturę zdecydował się w ubiegłym roku, wtedy właśnie zrezygnował z posady w publicznej telewizji. Wielokrotnie był jednak zapraszany przez stację do różnych aktywności, jak i wypowiedzi eksperckich. Sprawę komentował wtedy Damian Czyżak za pośrednictwem Twittera.

Dariuszowi Szpakowskiemu zakończyła się umowa z TVP (do 31.05). Obecnie będzie działał i współpracował jako freelancer. Stąd też jego działania reklamowe i nowe współprace. Swoją drogą fajna reklama i dobry duet. Jak Dorociński z Fronczewskim

Największe gafy w “Jeden z dziesięciu”. Sznuk ledwo wytrzymał Familiada: Tego żartu Strasburgera nie puścili na wizji. Przeszedł samego siebie

Dariusz Szpakowski powróci do komentowania meczy?

Okazuje się jednak, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku dziennikarz ponownie zawarł umowę z TVP. Został doradcą stacji do spraw sportowych, coraz głośniej mówiono również o tym, że powróci do komentowania spotkań. Skupi się przede wszystkim na piłce nożnej. Po raz pierwszy po przerwie pojawił się na antenie już w marcu podczas meczu Polski z Walią w trakcie baraży o Euro 2024.

KAPIF_oryginal_K1029064F.jpg
Fot. KAPiF

Po raz kolejny usłyszymy Dariusza Szpakowskiego już 21 czerwca w meczu Polski z Austrią w Mistrzostwach Europy. Mówi się, że jego towarzyszem będzie Grzegorz Mielcarski. TVP zdradza, że również finał turnieju, niezależnie od jego składu, zostanie skomentowany przez ten duet

ZOBACZ TEŻ: Jeden z dziesięciu: Jak nazywają się pasiaste ssaki? Nagle ją zamurowało

Tego Dariusz Szpakowski jeszcze nie robił

To niejedyne aktywności, które czekają dziennikarza w najbliższym czasie. Okazuje się, że zobaczymy go w zupełnie nowej dla niego roli, o którą wcześniej nie był podejrzewany. TVP szykuje nowy program dotyczący niczego innego, a właśnie sportu. “Mecz — teleturniej piłkarski”, jak donoszą “Wirtualne Media”, będzie składał się z czterech rund, w których wezmą udział czteroosobowe drużyny.

Pytania będą dotyczyły historii piłki nożnej, najpiękniejszych bramek, trenerów oraz piłkarzy, a także aktualnych wydarzeń. Program ma być emitowany w sobotę, a jego prowadzącym zostanie właśnie Dariusz Szpakowski. Pierwsze odcinki zobaczymy już w połowie czerwca, w trakcie Euro 2024. Następny sezon zaplanowano na najbliższą jesień.