Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szczęsny przeszedł pilną operację. Wynieśli go na noszach z boiska
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 15.04.2024 15:48

Szczęsny przeszedł pilną operację. Wynieśli go na noszach z boiska

Wojciech Szczęsny
Fot. KAPIF

Derbowy mecz skończył się dla polskiego bramkarza ekstremalnie nieprzyjemnie. Wojciech Szczęsny został ranny w twarz i musiał zostać zniesiony przez zespół medyczny na noszach. Z pewnością nie tak wyobrażał sobie długo wyczekiwane spotkanie ligowe. Na szczęście lekarze byli w stanie szybko go zoperować. 

Wojciech Szczęsny musiał przejść pilną operację

Niestety okazało się, że bramkarz musi zostać poddany operacji chirurgicznej. Miał złamany nos aż w dwóch miejscach, co dosyć rzadko zdarza się piłkarzom, ale faktem jest, że to właśnie ci stojący między słupkami są najbardziej narażeni na tego rodzaju urazy. Wojciech Szczęsny znany jest z ogromnego poświęcenia i dawania z siebie wszystkiego nawet w najmniej znaczących spotkaniach. Tym razem skończyło się to dla niego bardzo nieprzyjemnym urazem. 

KAPIF_oryginal_K1077793F.jpg
Fot. KAPIF, Wojciech Szczęsny
Bajeczna willa w lesie to ich azyl. Tak mieszkają Marina i Wojciech Szczęsny Chwilę po meczu Wojciech Szczęsny podbiegł do syna. Liam nie mógł opanować łez

Wojciech Szczęsny jest już w domu

Dzięki zdjęciu wrzuconemu przez żonę bramkarza — Marinę na jej profil Instagramowy, wiemy już, że piłkarz dochodzi do siebie w domowym zaciszu. Na jego nosie widoczny jest opatrunek, ale i szeroki uśmiech. To dobry znak i wróżba na przyszłość. Mamy nadzieję, że słynny polski sportowiec dojdzie do zdrowia jak najszybciej.

Projekt bez nazwy (84).png
Fot. Instagram: marina_official, Wojciech Szczęsn

Wojciech Szczęsny już niedługo będzie mógł wrócić do gry

Co prawda najprawdopodobniej Wojciech Szczęsny rychło wróci między słupki drużyny z Turynu, ale niestety może to nie zdarzyć się przed najbliższym meczem z drużyną Cagliari. Przez jakiś czas słynny polski bramkarz będzie też musiał grać w specjalnej ortopedycznej masce nakładanej na twarz, która będzie miała za zadanie chronić jego kości czaszki przed pogłębieniem lub odnowieniem urazu

Katar 2022. Nie pomógł nawet Szczęsny, Polska rozbita przez Argentynę
EN 01547031 0708
IMAGO/Matthias Koch/Imago Sport and News/East News
Katar 2022. Polska - Argentyna to dla naszej reprezentacji najważniejszy mecz w XXI wieku. Po raz pierwszy od 36 lat Polacy grali o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Mecz toczył się o wielka stawkę, bowiem w grupie C każda z drużyn miała szansę na awans. Nic więc dziwnego, że od początku kibicom i piłkarzom towarzyszyły wielkie emocje, a wszystkich elektryzował pojedynek Roberta Lewandowskiego z Leo Messim, którzy po raz pierwszy stanęli naprzeciwko siebie w reprezentacyjnych barwach.
Czytaj dalej
FC Barcelona - Juventus. Wojciech Szczęsny nie miał litości dla Roberta Lewandowskiego. Żart ostry jak brzytwa
robert lewandowski wojciech szczęsny
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Robert Lewandowski oswaja się powoli z nowym klubem. FC Barcelona zabrała go ze sobą na tournée po Stanach Zjednoczonych, gdzie zespół miał rozegrać kilka meczów towarzyskich przeciwko innym wielkim europejskim klubom. Spotkanie przeciwko Juventusowi zakończyło się wynikiem 2:2, a Wojciech Szczęsny postanowił zażartować z reprezentacyjnego kolegi podczas konferencji prasowej. Trafił w czuły punkt?Czy Robert Lewandowski osiągnie szczyt swoich możliwości podczas schyłku swojej kariery w Barcelonie? Z pewnością kapitan polskiej reprezentacji chciałby, by tak się stało, podobnie jak jego kibice, którzy są żywo zainteresowani przenosinami sportowca z Bayernu Monachium do nowego klubu. Pierwszym sprawdzianem miało być letnie tournée największych europejskich drużyn po Stanach Zjednoczonych. Ten coroczny piłkarski festiwal jest okazją do zarobienia pieniędzy, ale również oswojenia się z zespołem podczas meczów z silnym przeciwnikiem, choć bez presji.
Czytaj dalej