Lifestyle.Lelum.pl > Wigilia

Wigilia

smutna kobieta, wyrzucona choinka i prezenty
29.12.2023 22:17 Wyrzuciłam potrawy, prezent i choinkę jeszcze w Wigilię. Wszystko przez to, co zrobił mi ukochany

Święta to czas, który w polskiej tradycji zwykło spędzać się z najbliższymi. W tym roku Hanna nie miała jednak tyle szczęścia. Osoba, na której zależało jej najbardziej na świecie, zdecydowała się spędzić Wigilię z kimś innym. Zrozpaczona kobieta podzieliła się swoją historią na łamach popularnego internetowego portalu. Jak ostatecznie zakończył się romans z mężczyzną, którego pokochała całym sercem?

Jarosław Kaczyński, wigilia w TVP
25.12.2023 17:24 Kaczyński na wigilii w siedzibie TVP. Nie zabrakło barszczu, pasterki i medialnego skandalu

Niecały tydzień temu rząd przegłosował uchwałę dotyczącą przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz PAP. Od tego czasu politycy PiS oraz niektórzy pracownicy telewizji publicznej rozpoczęli głośny protest w budynku siedziby głównej stacji, ale również Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Posłowie okupują budynek do dziś, w pełnieniu powinności nie przeszkodziła im nawet Wigilia. Okazuje się, że zamiast z bliskimi, spędzili ją w murach TAI. Jak przebiegło to nietypowe świąteczne spotkanie?

Paulina Holtz, mężczyzna
17.12.2023 19:35 Zaprosiła bezdomnego na wigilię i stało się to. Poruszający gest aktorki „Klanu”

Paulina Holtz, znana szerszej publiczności dzięki grze na łamach serialu “Klan”, zaskoczyła swoich fanów. Zgodnie z tradycją przy wigilijnym stole, do którego co roku zasiada, czeka puste nakrycie dla niespodziewanego gościa. W tym roku aktorka postanowiła zaprosić na swoje święta bezdomnego. Historia, którą podzieliła się w mediach społecznościowych, wywołała prawdziwą lawinę komentarzy.

Babcia wigilia
26.12.2022 14:18 Babcia pobiera opłaty za wigilię i to nawet od 3-letniego wnuka. Znamy powód, ale to kwota zadziwia najbardziej

Przygotowanie kolacji wigilijnej wymaga od gospodarzy mnóstwo czasu i wydanych pieniędzy. W związku z tym jedna babcia postanowiła pobierać opłaty od reszty członków rodziny. Historia odbiła się szerokim echem w sieci. Okazało się, że jedna kobieta podjęła się organizacji wieczerzy wigilijnej, ale w zamian za to zaczęła pobierać opłaty od swojej rodziny. Płacić musieli nawet ci najmłodsi.

Michał Wiśniewski
25.12.2022 16:48 Tak wyglądała Wigilia w domu Michała Wiśniewskiego. Piękne, cała rodzina zasiadła do stołu

Michał Wiśniewski w Wigilię zasiadł do stołu a wraz z nim cała liczna, piękna rodzina. Wydaje się, że w domu lidera Ich Troje na co dzień panuje luz, dystans i pogodna atmosfera. A jak wyglądają Święta? Wokalista już nieraz udowodnił, że z każdym członkiem rodziny utrzymuje bardzo ciepły kontakt. Dla swoich dzieci stara się być przyjacielem, o żonie mówi z miłością i zachwytem i nawet z byłymi partnerkami łączą go koleżeńskie relacje. Wkrótce grono jego najbliższych się powiększy, a tymczasem cały ród zgromadził się przy świątecznym stole.

sprawa połaniecka
24.12.2022 23:36 Zabił trzy osoby w Wigilię, w tym kobietę w ciąży. Sprawa połaniecka do dziś powoduje dreszcze

Sprawa połaniecka do dziś sprawia, że włosy stają dęba. Wigilia 1976 zapisała się w historii PRL-u jako jedna z najbardziej krwawych. Zabójstwo trzech osób, w tym ciężarnej kobiety miało nigdy nie ujrzeć światła dziennego, choć dokonano go na oczach 30 świadków. Sprawcy chcieli, by ich widziano. Choć wiele tradycji świątecznych towarzyszy nam od stuleci, PRL-owska Wigilia rządziła się własnymi prawami. Po suto zakrapianej kolacji mieszkańcy miast i wsi tłumnie ruszali na pasterkę, niemal zawsze brodząc w śniegu i wdychając samogonowe opary. Właśnie w takich okolicznościach dokonała się jedna z najmroczniejszych zbrodni powojennej Polski.

wigilia
24.12.2022 22:05 W każdą Wigilię znikała na parę godzin. Dopiero po latach wyszło na jaw, co wtedy robiła

Każda Wigilia w ich domu wyglądała tak samo. Mama Johnny’ego Dorroha, Susan znikała na kilka godzin. Pytana o powód, odpowiadała w zaskakujący sposób. Dopiero po jej śmierci wyszło na jaw, co wówczas robiła. Syn nie mógł uwierzyć, kiedy dostał list od obcego mężczyzny. Rodzina przez wiele lat żyła w nieświadomości. Matka Johnny’ego niczym nie różniła się od innych seniorów — świetnie zorganizowana, ciepła i czuła. Miała jednak sekret — prawdę znała tylko ona… i kilkoro zupełnie obcych ludzi.

wigilia
24.12.2022 21:28 Przykre, co matki myślą o Wigilii. Wyznanie daje do myślenia

Panuje przekonanie, że w święta dobry humor jest wymogiem numer jeden. Tymczasem okazuje się, że wiele Polek dosłownie zmusza się do uśmiechu, siłą wciągając go na twarz na czas bożonarodzeniowej kolacji. Smutne, jak wygląda Wigilia oczami żon i matek. „Uśmiechnij się”, „co tak milczysz?”, „są goście a ty siedzisz smutna”, „co ty robiłaś w nocy, że taka markotna jesteś?” — na te i inne teksty rzucane przy świątecznym stole zazwyczaj reagują uśmiechem, zmianą tematu albo zdawkową odpowiedzią. Nie chcą zepsuć świąt, a jednocześnie z trudem trzymają się na nogach.

Czy w Wigilię można jeść mięso?
10.12.2021 09:30 Czy w Wigilię można jeść mięso? Prawie wszyscy byli w błędzie

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w Wigilię można jeść mięso, czy obowiązuje post? Znamy odpowiedź na to pytanie. Wigilia Bożego Narodzenia, przypadająca w piątek 24 grudnia, to jedno z najważniejszych świąt w roku. Dużo osób zastanawia się, czy tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyjaśniamy, czy w Wigilię można jeść mięso.

Matka
24.12.2020 17:18 Prawdziwy cud w Wigilię. Serce matki i dziecka przestało bić, nagle stała się niewiarygodna rzecz

Matka podczas porodu swojego syna przestała dawać oznaki życia. Przez cały czas towarzyszył jej mąż. Mężczyzna mógł przyglądać się tylko się jak z kobiety oraz z jeszcze nienarodzonego synka imieniem Cotlyn uchodzi życie. Kiedy chłopiec przyszedł na świat, krążenie jego mamy Tracy ustało, a dziecko przestało oddychać. Po chwili lekarze dali ojcu potrzymać synka na rękach i w tym momencie wydarzył się cud. Cała sytuacja zdarzyła się w wigilię. Bardzo ciężko wytłumaczyć tego typu historie, jednak jest to idealny dowód na to, że cuda istnieją. Matka z synkiem tuż po porodzie przestali dawać oznaki życia, a kiedy ojciec wziął dziecko na ręce, oboje dosłownie zmartwychwstali. Ta sytuacja wydarzyła się 24 grudnia 2009 roku i nazywana jest istnym cudem w wigilię.

komuniści
08.12.2020 21:39 Czy w Wigilię można jeść mięso? Polki i Polacy byli w wielkim błędzie, odpowiedź zaskoczy wszystkich

Wigilia to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych wieczerzy w całym roku. Sama myśl o świątecznych potrawach sprawia, że niejednemu katolikowi cieknie ślina z ust. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy mięso jest całkowicie zabronione w wigilię? Okazuje się, że nie. To katolicka wstrzemięźliwość ustanowiła, że brak mięsnych potraw na stole wigilijnym stał się tradycją. Z tego artykułu dowiesz się: Czy w wigilię można jeść potrawy mięsne Dlaczego Polacy rezygnują z mięsa w wigilię Jakie potrawy najczęściej można spotkać na wigilijnym stole w Polsce Wigilia tuż za pasem, a ludzie zaczynają powoli przygotowania do jednej z najważniejszych wieczerzy w roku. Dla Polaków brak spożywania mięsa w wigilię, jest tradycją, jednak okazuje się, że nie jest to zabronione. Prawo katolickie wskazuje na niespożywanie potraw mięsnych jedynie w nadmiernych ilościach. Zobacz także: Szokujące fakty. Znany sędzia chciał popełnić samobójstwo

Wigilia
07.12.2020 08:49 Większość z nas myśli, że w wigilię obowiązuje zakaz. Nic bardziej mylnego, Kościół zdecydował dawno temu

Wigilia 2020 za pasem, a wielu z nas przygotowuje się do przygotowywania tradycyjnych świątecznych potraw. Ludzie do dziś żyją w przeświadczeniu, że w prawie katolickim obowiązuje przepis o zachowywaniu postu w dniu 24 grudnia i niemożności spożywania mięsa. Nic bardziej mylnego. Kościół załagodził przepisy w zakresie postu już wiele lal temu. Z tego artykułu dowiesz się: Czy w świetle prawa kościelnego można spożywać mięso w wigilię W które dni wypada post Dlaczego Polacy wstrzymują się od spożywania potraw mięsnych w wigilię Dla wielu z nas wigilia to czas wyjątkowy, w którym spotyka się cała rodzina, by wspólnie odbyć tradycyjną świąteczną wieczerzę, złożoną z tradycyjnych potraw. Ludzie powstrzymują się od jedzenia potraw mięsnych 24 grudnia, jednak według prawa kościelnego nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Zobacz także:Absolutna kompromitacja prezesa Cracovii. Wszystko nagrały kamery

Biedronka
28.11.2020 14:07 Andrusiewicz zabrał głos ws. kontroli limitu osób na kolacji wigilijnej. Ważne słowa o policji i wojsku, możliwe mandaty

Wojciech Andrusiewicz zabrał głos w sprawie świąt. Skoro obowiązuje przepis regulujący liczbę gości mogących zasiąść do wigilijnego stołu, możemy spodziewać się mandatów za niespełnienie przepisu. Rzecznik resortu zdrowia zapewnia jednak, że wojsko i policja nie będzie kontrolować polskich domów. Rzecznik zdrowia wyjaśnił, że Polacy są zobowiązani do przepisu się dostosować. Regulacja ma określić, w jaki sposób spędzimy święta i Wigilię w tym roku. Andrusiewicz zaznaczył jednak, że w razie konieczności, w jednostkowych przypadkach policja może wystawić mandat.

komuniści
19.10.2020 18:43 Kontrola sanepidu na Wigilii? Rzecznik rządu wyjaśnił, czego można się spodziewać na imprezach rodzinnych

Wigilia to dla wielu Polaków nie tylko okazja do świętowania, lecz także spotkań rodzinnych. Czy w tym roku możemy spodziewać się, że do naszych drzwi zapuka sanepid? Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział ważną rzecz.Wigilia w okresie epidemii koronawirusa z pewnością przyniesie wiele pytań i niewiadomych. Czy Polacy będą musieli ponownie ograniczyć wyjazdy do rodzin, tak jak to było w przypadku Wielkanocy? Czy będziemy mogli się spodziewać kontroli sanepidu, siedząc przy świątecznym stole? Rzecznik rządu w programie Wirtualnej Polski Tłit wyjaśnił, czego konkretnie możemy spodziewać się na imprezach okolicznościowych.

wigilia
24.12.2019 18:18 7 rzeczy, których nie wolno robić w Wigilię. Przynoszą pecha na cały kolejny rok

Wigilia: czego nie wolno robić tego dnia? Osoby wierzące w przesądy powinny wystrzegać się siedmiu rzeczy, które przynoszą pecha przez cały kolejny rok. Niektóre z nich są dość oczywiste i powszechnie znane, ale na liście pojawia się też kilka zaskakujących punktów. Wigilia to dzień, który jest dla nas magiczny. Rodzinne spotkania, odpoczynek i świąteczna atmosfera sprawiają, że zapominamy o kłopotach. Są jednak tacy, którzy tego dnia za wszelką cenę unikają robienia kilku rzeczy, bo wierzą, że mogłoby to ściągnąć na nie niewyobrażalnego pecha. O czym mowa?

tata
24.12.2019 17:59 Żona czekała na męża z kolacją wigilijną. Przyszedł, ale nie był sam, kazała mu spakować rzeczy i wyjść

Żona jak co roku czekała na męża z kolacją wigilijną. Prowadził własny sklep i zwykle zamykał go dopiero późnym wieczorem, kiedy wszyscy zdążyli kupić ostatnie potrzebne produkty. Tego roku po raz pierwszy mieli spędzić je bez gości, ze względu na wyjazd rodziny. Kiedy ukochany wrócił, zamarła – nie był sam. Natychmiast kazała mu spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wynosić się z domu. 35-latka chciała być przykładną gospodynią i pomimo świąt tylko we dwójkę godzinami przygotowywała ulubione potrawy męża, a dom lśnił na błysk już od kilku dni. Nie mogli mieć upragnionych dzieci, dlatego żona robiła wszystko, aby atmosfera była jak najlepsza, pomimo niespełnionego marzenia o wielkiej rodzinie. Nigdy się nie spodziewała, co wydarzy się 24 grudnia.