Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zaprosiła bezdomnego na wigilię i stało się to. Poruszający gest aktorki „Klanu”
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.12.2023 19:35

Zaprosiła bezdomnego na wigilię i stało się to. Poruszający gest aktorki „Klanu”

Paulina Holtz, mężczyzna
Aktorka z "Klanu" zaskoczyła swoich fanów niezwykłym gestem. Fot. instagram.com/paulina_holtz

Paulina Holtz, znana szerszej publiczności dzięki grze na łamach serialu “Klan”, zaskoczyła swoich fanów. Zgodnie z tradycją przy wigilijnym stole, do którego co roku zasiada, czeka puste nakrycie dla niespodziewanego gościa. W tym roku aktorka postanowiła zaprosić na swoje święta bezdomnego. Historia, którą podzieliła się w mediach społecznościowych, wywołała prawdziwą lawinę komentarzy.

Znana aktorka przekazała swoim fanom poruszające wieści

Paulina Holtz jest utalentowaną polską aktorką, która wystąpiła w wielu produkcjach filmowych, telewizyjnych, ale i teatralnych. Ze wszystkich kreacji artystycznych największą popularność zdobyła rolą Agnieszki Lubisz z “Klanu”, którą gra nieprzerwanie od ponad 2 dekad, a do tego ani myśli się z nią rozstać. Wierni fani bardzo doceniają jej zaangażowanie w popularną produkcję. Śledzą aktywnie każdy jej nowy projekt, o którym informuje w mediach społecznościowych, jednak tego, co aktorka właśnie ogłosiła na swoim Instagramie, nie sposób było przewidzieć!

Paulina Holtz zaangażowała się w pracę charytatywnej organizacji Dobra Fabryka, która pomaga osobom w kryzysie bezdomności. W akcję zaangażowali się również inni znani celebryci, m.in. Paulina Chruściel, Maciej Radel, Tomasz Ciachorowski i Jakub Wieczorek. Paulina Holtz postanowiła jednak bezpośrednio uczestniczyć w niesieniu pomocy potrzebującym — zaprosiła do swojego wigilijnego stołu bezdomnego. 

Trafiła do szpitala, a potem było tylko gorzej. Gwiazda TVP w płomiennym wyznaniu: „Kochani, dbajcie o siebie” Mieszkają obok domu z „Klanu” mają dość. Powiedzieli, co wyprawia się za kulisami

Aktorka z "Klanu" zaprosiła na swoją wigilię bezdomnego

Codzienność Pauliny Holtz śledzi na Instagramie ponad 40 tysięcy osób. Mogą one zauważyć, że aktorka często angażuje się w różne projekty oraz kampanie o charakterze społecznym. Wspieranie akcji charytatywnych i pomoc potrzebującym również nie jest jej obce. Tym razem gwiazda “Klanu” postanowiła, w nawiązaniu do wigilijnej tradycji, zaprosić do siebie na wieczerzę osobę potrzebującą. W filmiku na swoim profilu przybliżyła swoim fanom historię bezdomnego, którego postanowiła wesprzeć:

Tradycja nakazuje, aby przy wigilijnym stole był pusty talerz. Mój w tym roku nie będzie pusty, ponieważ zajmie go Darek. Darek jest osobą w kryzysie bezdomności. Darek stracił ukochaną Agnieszkę, która była z nim na dobre i na złe. Niestety odmrożenie zabrało mu jedną nogę, o drugą walczy, jeździ na wózku inwalidzkim i w tym roku Darka zaproszę do swojego stołu, ponieważ jego marzeniem jest być wreszcie samodzielnym i nie być samotnym – opowiedziała aktorka.

W opisie filmu wytłumaczyła zasady charytatywnej akcji, w której bierze udział:

Tradycyjny talerz wigilijny wcale nie musi zostać pusty. W tym roku w sposób SYMBOLICZNY usiąść przy nim może jeden z podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka. Winietka z jego imieniem i historią to niezwykłe ZAPROSZENIE. Staje się jednocześnie odpowiedzią na bardzo konkretne potrzeby. Pomocą, która w historiach tych ludzi przywraca życie, dając opiekę, bezpieczeństwo, pracę, godność i szanse na zbudowanie swojej przyszłości. Ja zaprosiłam Darka, a Ty, kogo chcesz zaprosić do swojego domu na Wigilię: Jikazę z Demokratycznej Republiki Konga, Darka z Polski, Melat z Rwandy, Gisele z Burkina Faso, Marie z Senegalu, Mohamedjo z Grecji, Fawzi z Libanu, Marcela z Togo czy Momtaz z Bangladeszu? WEJDŹ NA STRONĘ www.dobrafabryka.pl dokonaj niedużej wpłaty i wesprzyj świąteczne działania fundacji – wyjaśniła Paulina Holtz.

ZOBACZ TEŻ: Co dalej z "Klanem"? Izabela Trojanowska nie pozostawia złudzeń. “Jeżeli nie ma oglądalności, to nie ma serialu”

Fani są w szoku, pod postem aktorki ruszyła lawina komentarzy!

W opisie posta, który poruszył tysiące osób, Paulina Holtz wytłumaczyła fanom szczegóły akcji, w której bierze udział. Okazuje się, że każdy może wesprzeć osobę potrzebującą, dzięki kampanii organizowanej przez Dobrą Fabrykę. Internauci nie kryją, że są pod dużym wrażeniem, iż aktorka zdecydowała się na taki gest. Jej profil zalała lawina pozytywnych komentarzy:

  • Piękna postawa!
  • Jest Pani absolutnie cudowna.
  • Piękny gest, piękna sprawa.
  • Piękna, szlachetna postawa. W wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam, a sprawiając radość takim czynem możemy tego dnia góry przenosić. Tak to jest piękne i wartościowe, niech za Pani przykładem pójdą inni, my wszyscy – czytamy pod postem.

W odpowiedzi na liczne słowa zachwytu Paulina Holtz zaapelowała do swoich fanów, by nie zatrzymywali się na dobrych słowach, a sami również zaangażowali się w pomoc:

Kochani, ja bardzo dziękuję za wszystkie Wasze dobre słowa ale zachęcam do przeczytania tekstu! Zaproszenie dla Pana Darka jest SYMBOLICZNE. Niestety jego sytuacja nie pozwala na realne spotkanie. Natomiast jeśli tylko macie możliwość dokonać wsparcia fundacji- gorąco do tego zachęcam. Wszystkich, którzy myślą w taki czy inny sposób o potrzebujących mocno przytulam do serca!

Tagi: Klan wigilia
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów