Trwa koncert „Murem za polskim mundurem”, wspólna inicjatywa TVP i Ministerstwa Obrony Narodowej. Jedną z występujących artystek była przedstawicielka młodego muzycznego pokolenia, Viki Gabor. Gabor zaśpiewała na koncercie TVP piosenkę „Ramię w ramię”, czyli singiel pochodzący z jej debiutanckiego albumu studyjnego „Getaway (Into My Imagination)”.
Trwa koncert Telewizji Polskiej, zorganizowany przez Jacka Kurskiego, „Murem za polskim mundurem”. Wydarzenie ma być wyrazem wsparcia dla służb mundurowych, strzegących polskich granic. Jedną z wokalistek, występujących na scenie, była Edyta Górniak. Koncert, odbywa się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim pod Warszawą. Górniak zaśpiewała utwór „Czerwone maki pod Monte Cassino”.
Telewizja Polska przygotowała dla swoich widzów coś specjalnego. Już dziś na antenie TVP zostanie wyemitowany hit, który pokochały miliony na całym świecie. Mowa o „Cudownym chłopaku”. Początek emisji o 21:35.
Izabella Krzan od lutego 2021 roku w parze z Tomaszem Kammelem prowadzi „Pytanie na śniadanie” na TVP2. Tym razem sama zasiadła na fotelu gościa w programie TVP Kobieta – i nie mogła powstrzymać łez. Krzan stała się fenomenem – bardzo szybko zyskała popularność po tym, jak zastąpiła Marzenę Rogalską w „Pytaniu na śniadanie”. Stworzyła dynamiczny duet z Tomaszem Kammelem. Czemu tym razem znana prowadząca zalała się łzami?
W niedzielę (5.12) o godzinie 18 widzowie TVP1 zobaczą materiał, który wielu osobom nie mieści się w głowie. Jacek Kurski postanowił zorganizować koncert na cześć polskich żołnierzy, ale lista gwiazd budzi spore kontrowersje. Co przygotowało TVP? Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, ogłosił kilka dni temu, że 5 grudnia odbędzie się „wielki koncert poparcia dla obrońców polskich granic”. Miały w nim wziąć udział „europejskie gwiazdy”.
TVP już niejednokrotnie zaliczało różne wpadki. Tym razem do niefortunnego zajścia doszło wczoraj (24 listopada), w głównym programie informacyjnym stacji – „Wiadomościach”. Co się wydarzyło? Telewizja Polska wielokrotnie w materiałach informacyjnych przedstawiała polityczną opozycję w negatywnym świetle. Trudno więc stwierdzić, czy ich wczorajszy zabieg był celowy, czy nie. Stacja podała telefon do rzecznika Platformy Obywatelskiej, Jana Grabca.
„Miłość w czasach wojny” to hiszpańska superprodukcja, która od 2017 roku zachwyca miliony widzów na całym świecie. Prawa do emisji serialu wykupiła także TVP – kolejne odcinki można tym samym oglądać w każdy czwartek o godzinie 21:55 na antenie Dwójki. Dziś stacja pokaże widzom 18. odcinek.
Donald Tusk został dziś ukarany mandatem i punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Polityk znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Piszą o tym wszystkie media – ale materiał, który zaprezentowała Telewizja Polska, nie mieści się w głowie. TVP powiadomiło widzów o sytuacji Donalda Tuska w specjalnym materiale programu „Wiadomości”. Stacja nie tylko opowiedziała o zaistniałej sytuacji – przy okazji oskarżyła go o atakowanie rządu i bycie narzędziem reżimu Aleksandra Łukaszenki.
Prezes telewizji publicznej Jacek Kurski od miesięcy zapowiadał poszerzenie oferty o kanał w języku angielskim. Wbrew zapowiedziom TVP World zostało jednak uruchomione na kilka tygodni przed planowaną premierą. Przyczyną tego stanu rzeczy ma być kryzys na granicy polsko-białoruskiej.
O śmierci Kamila Durczoka poinformowały największe portale informacyjne w naszym kraju, a w tym TVP info. Jak się okazuje, ta popularna witryna nie mogła powstrzymać się od wspominania tych niechlubnych zasług zmarłego dziennikarza. Kamil Durczok zmarł we wtorek nad ranem w katowickim szpitalu. Jako pierwszy o śmierci dziennikarza informował portal Press.pl.
Nie ucichły jeszcze echa po wpadce TVP, kiedy w „Wiadomościach” materiał o przestępczości w Szwecji zilustrowano sceną z serialu Netflixa, a Telewizja Polska już zaliczyła kolejną pomyłkę. Znów poszło o Szwecję. Tym razem wpadka miała miejsce nie na wizji, lecz na oficjalnym Twitterze kanału TVP Info. Post o przestępczości w Szwecji zilustrowano zdjęciem ze Szkocji. Internauci zareagowali natychmiast.
Barbara Kurdej-Sztan jest ostatnio „na językach”, a to za sprawą emocjonalnego wpisu, który opublikowała na swoim profilu, związanego z nagraniem prezentującym sceny przy granicy polsko-białoruskiej. Jednak rozgłos to niejedyne konsekwencje, jakie ją spotkały. Jacek Kurski osobiście poinformował, że aktorka nie pojawi się już premierowo w TVP. Barbara Kurdej-Szatan od kilku lat występowała na antenie TVP w serialu „M jak miłość”. Jej przygoda w tej produkcji dobiega jednak końca, jak będzie wyglądała jej ostatnia rola?
To już oficjalne: Barbara Kurdej-Szatan nie pojawi się więcej w żadnej produkcji Telewizji Polskiej. Informację o tym opublikował sam Jacek Kurski, prezes TVP. Czym aktorka naraziła się władzom stacji? Jacek Kurski opublikował na Twitterze miażdżącą wiadomość. Jedna z najpopularniejszych gwiazd stacji, występująca od 7 lat w hitowym serialu TVP2 „M jak miłość”, nie pojawi się więcej na ekranie.
W wielu polskich miastach sobota upłynęła pod znakiem protestów, które upamiętniły 30-letnią Izabelę z Pszczyny – zmarłą po „wyczekującej” postawie lekarzy, którzy nie zdecydowali się na terminację jej ciąży. Największa z manifestacji odbyła się w Warszawie – jej ulicami przeszły bowiem dziesiątki tysięcy osób. Swój materiał na jego temat przygotowały także telewizyjne „Wiadomości”. Na antenie padły słowa o manipulacji oraz „zabijaniu dzieci”.
TVP wyemitowało dziś materiał o protestach, jakie wybuchły w całej Polsce po śmierci Izabeli z Pszczyny. Wystąpiła w nim Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, działaczka antyaborcyjna. Słowa, jakie padały z jej ust w programie TVP Info, były skandaliczne. Kim jest „ekspertka” Telewizji Polskiej? Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, która sama określa się mianem „działaczki antyaborcyjnej”, chichotała, kiedy mówiła o dzisiejszych protestach. Twierdziła, że ruchy lewicowe i feministyczne wykorzystują śmierć Izabeli do „walki o swoje interesy”. Krytykowała też pełnomocniczkę rodziny zmarłej.
Dziś w całej Polsce trwają protesty na cześć Izabeli z Pszczyny, która zmarła w szpitalu z powodu sepsy, ponieważ lekarze zbyt długo czekali na śmierć płodu. Telewizja Polska zrobiła materiał poświęcony protestom – zdania, jakie padły w programie, jeżą włosy na głowie. Śmierć Izy z Pszczyny wstrząsnęła wszystkimi w Polsce. W kilkudziesięciu miastach zorganizowane zostały protesty ku pamięci tragicznie zmarłej kobiety, która mogła żyć. Umarła, ponieważ, jaka sama sugerowała, lekarze mieli ręce związane panującym w kraju prawem aborcyjnym.
„Wiadomości” Telewizji Polskiej budzą emocje od blisko 6 lat – te wiążą się zaś przede wszystkim z zarzutami w stosunku do braku etyki dziennikarskiej pracowników TVP. Tym razem program informacyjny Jacka Kurskiego posunął się jednak do kroków, których nie powstydziłaby się większość programów propagandowych.
„Wiadomości”, główny program informacyjny TVP1, w ostatnim czasie zaliczył już niejedną wpadkę, wielokrotnie też oskarżany był o świadomą manipulację. Nic nie dorównuje jednak sytuacji, do jakiej doszło wczoraj, 30 października, kiedy stacja wyemitowała materiał o migrantach. Telewizja Polska nieraz emitowała materiały z błędami rzeczowymi. Słynny stał się nieistniejący „amerykański projektant mody” Christian Paul, a rok temu w „Wiadomościach” TVP w programie o Gwieździe Betlejemskiej pojawił się fragment „Żywotu Briana”. Co tym razem zrobiło TVP1?
Na ostatniej konferencji prasowej Donalda Tuska doszło do ostrej wymiany zdań między politykiem a jednym z dziennikarzy zaproszonych na spotkanie. Reporter TVP INFO zapytał lidera PO między innymi o zdradę europosłów podczas głosowania w Parlamencie Europejskim. Tematem konferencji prasowej Donalda Tuska było spotkanie Europejskiej Partii Ludowej, które miało miejsce w tamtym tygodniu w Brukseli i dotyczyło między innymi przyznania Polsce pieniędzy w ramach Funduszu Odbudowy. Dziennikarz TVP INFO zapytał polityka, kto dał mu gwarancję otrzymania dofinansowania dla naszego kraju. Lider PO powiedział, że nikt nie dał mu gwarancji. Dziennikarz stwierdził, że wypowiedziane przez Donalda Tuska słowa o tym, że nikt w Europie nie zamierza karać Polaków, było pewnego rodzaju potwierdzeniem dofinansowania. Donald Tusk zareagował na te słowa w mocny sposób. – Nie, proszę pana. Jeśli pan słyszy swoje pytanie, to już się pan wstydzi. – odpowiedział Donald Tusk -Nie wstydzę się. Proszę mi nic nie sugerować, tylko proszę mi powiedzieć, z kim pan rozmawiał — brzmiała odpowiedź dziennikarza TVP INFO
Już dziś na ekranach TVP wyemitowany zostanie 2500 odcinek „Barw szczęścia”, podczas którego odbędzie się pożegnanie Zenka Grzelaka. Postać, w którą wcielał się zmarły w lipcu br. Jan Pęczek pojawi się na krótką chwilę, by złożyć życzenia urodzinowe swojemu przyjacielowi, Stefanowi Górce. Pożegna się także ze swoją małżonką, Basią. Będzie to ostatni raz, kiedy ujrzymy go w serialu. Jan Pęczek zmarł 21 lipca 2021 roku z powodu nowotworu szpiku kostnego, z którym zmagał się przez długi czas. Swoje ostatnie chwile na planie serialu „Barwy szczęścia” spędził wczesną wiosną. Łącznie w odcinku ujrzymy troje zmarłych aktorów.
Zmarł Krzysztof Kiersznowski. Świat filmowy i teatralny pozostaje w żałobie. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, postanowił uczcić pamięć aktora i zmienił dzisiejszą ramówkę TVP. Kurski poinformował o zmianie programu dziś na Twitterze. Napisał tam: – Dla uczczenia Jego pamięci dziś o 22:00 w TVP2 film „Boisko bezdomnych”. Prezes TVP dodał też: – Jestem poruszony odejściem Krzysztofa Kiersznowskiego – wybitnego aktora znanego m.in. z seriali TVP Barwy szczęścia i Blondynka. Był synem łączniczki majora „Łupaszki” i żołnierza AK. RIP. Jestem poruszony odejściem Krzysztofa Kiersznowskiego – wybitnego aktora znanego https://t.co/Umjuf4O66A. z seriali TVP Barwy szczęścia i Blondynka. Był synem łączniczki majora „Łupaszki” i żołnierza AK. RIP. Dla uczczenia Jego pamięci dziś o 22:00 w TVP2 film Boisko bezdomnych. pic.twitter.com/oblftW3K4z — Jacek Kurski PL (@KurskiPL) October 24, 2021
Podczas głównego wydania sobotnich „Wiadomości” widzowie telewizji publicznej po raz kolejny mogli usłyszeć wypowiadane przez Donalda Tuska słowa „für Deutschland” (z niemieckiego – „dla Niemiec”). Jeden z użytkowników Twittera obliczył, ile razy w ciągu ostatnich miesięcy TVP wyemitowała te słowa byłego premiera. Przedmiotem analizy stał się również jeden z jego gestów.
TVP informuje, że coraz więcej samorządów w Wielkopolsce boryka się z problemem przepełnienia cmentarzy. Władze zaczynają się rozglądać za niezbędnymi terenami do poszerzenia nekropolii, jednak są to inwestycje pochłaniające bardzo dużą ilość pieniędzy i nie wszystkich jest na to stać. Z takim problemem boryka się m.in. Śrem, gdzie znajdują się trzy nekropolie, z których jedna jest komunalna. Problem w tym, że jest ona także przepełniona.
16 października ruszy etap bitew w programie TVP „The Voice of Poland”. Zwiastun, jaki opublikowała stacja, ujawnia jednak zdecydowanie za dużo – uważni widzowie mogą zobaczyć, kto przegra jeden z pojedynków. Trwa 12 sezon programu Telewizji Polskiej „The Voice of Poland”. Zakończył się w nim właśnie etap „przesłuchań w ciemno” i rusza kolejny, bardzo emocjonujący. Jurorzy (Tomson i Baron, Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowsk i Sylwia Grzeszczak) wybrali już osoby do swoich drużyn, które będą szkolić jako trenerzy. Ruszył zatem etap bitew – pierwszy odcinek już jutro, 16 października.
TVP ma jutro dla swoich widzów dwie świetne propozycje. Jedna to mecz Polska – Albania, od którego może zależeć, czy nasza drużyna przejdzie w eliminacjach do mistrzostw świata. Druga – to filmowy hit „Jak zostać królem”. Mimo to widzowie Telewizji Polskiej mogą być bardzo zirytowani! Kiedy w telewizji nie ma ciekawych propozycji do obejrzenia, widzowie mogą czuć frustrację. Ale jeszcze gorzej jest, kiedy następuje „klęska urodzaju” i możliwości jest za dużo, a ciężko zdecydować się na jedną rzecz. Takiego wyboru będą musieli jutro dokonać widzowie Telewizji Polskiej. W niemal tym samym czasie zacznie się mecz Polska – Albania oraz kultowy film „Jak zostać królem”. Trudna decyzja!
Już jutro, w poniedziałkowy wieczór TVP pokaże swoim widzom prawdziwy hit. Na antenie TVP1 odbędzie się telewizyjna premiera spektaklu „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk zrealizowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Co ważne, emisja otworzy prezentację spektakli w ramach projektu WFDiF –„Teatroteka” na antenie Telewizji Polskiej. O czym jest przedstawienie?
TVP od wielu lat emituje na swoich kanałach zawody w skokach narciarskich. Jak się okazuje, od tej pory stacja będzie mogła transmitować jedynie polskie konkursy. Emisję skoków przejmuje TVN. TVP wydała już oświadczenie w sprawie. Stacja wiąże taką decyzję TVN ze sporem politycznym dotyczącym koncesji dla TVN 24.
W środowy wieczór TVP może – po raz wtóry – stać się liderem oglądalności wśród polskich stacji telewizyjnych. Wszystko to dzięki transmitowanemu wydarzeniu. Już dziś bowiem wyemitowany zostanie jeden z najważniejszych meczów Ligi Narodów.