Lifestyle.Lelum.pl > Tętniak

Tętniak

Aktorki M jak miłość
15.05.2024 19:08 Gwiazda “M jak miłość” była o krok od tamtego świata. To już 6 lat

Dokładnie sześć lat temu aktorka znana z “M jak miłość” doznała pęknięcia tętniaka mózgu. Zabieg się udał, a Alżbeta Lenska powróciła do pełnej sprawności. Dziś wspomina to zdarzenie oraz zapowiada nowy projekt. Całość ruszy już niedługo.

narty, tętniak mózgu
09.03.2024 20:06 Dramat znanej aktorki. Otarła się o śmierć. Jej córka błaga o pomoc

Popularna aktorka miała spędzić miły czas na stoku narciarskim, oddając się swojej pasji. Zamiast tego, została przewieziona do szpitala z pękniętym tętniakiem mózgu. Kobieta wymaga kosztownej rehabilitacji, która może jej pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania. Córka zaapelowała o wsparcie.

Jan Englert
29.10.2021 10:30 U Jana Englerta wykryto tętniaka

Jan Englert wyznaje w autobiograficznej książce – wywiadzie-rzece – bardzo tragiczną prawdę. Znany aktor filmowy i teatralny jest poważnie chory. To, co mówi o swoim zdrowiu, wywołuje łzy. W książce „Bez oklasków”, która będzie miała premierę 10 listopada 2021 roku, Englert wyznaje, że niedawno wykryto u niego tętniaka w aorcie szyjnej.

Jacek Łągwa (1)
06.06.2021 09:54 Jacek Łągwa zmagał się z tętniakiem. Zapomniany gwiazdor przypomniał o sobie, pojawił się na Instagramie Michała Wiśniewskiego

Wczoraj Jacek Łągwa przypomniał o sobie w zaskakujący sposób, pojawiając się na Instagramie swojego bardziej aktywnego w sieci kolegi. Nie każdy wie, że przed laty muzyk zmagał się z poważnym problemem natury zdrowotnej. Lekarze znaleźli w płynie mózgowo-rdzeniowym gwiazdora coś, czego zdecydowanie nie powinno tam być. Jacek Łągwa to muzyk, który od lat pojawia się na scenie z zespołem „Ich Troje” u boku Michała Wiśniewskiego. To właśnie na instagramowym profilu tego celebryty Jacek Łągwa przypomniał o sobie fanom – pojawił się na zdjęciu w towarzystwie popularnego wokalisty. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie tak dawno temu życie Jacka Łągwy wisiało na włosku.

ewa kopczyńska
18.02.2021 13:14 Ewa Kopczyńska nadal przebywa w szpitalu. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację

W grudniu 2020 roku Ewa Kopczyńska trafiła do szpitala, w jej głowie pękł tętniak. Aktorka przez trzy tygodnie była w śpiączce, a obecnie jej stan jest ciężki. Niestety, bez kosztownej rehabilitacji Ewa nie ma szans na powrót do normalnego funkcjonowania. Wymaga specjalistycznej opieki w ośrodku rehabilitacyjnym – czytamy na facebookowym profilu Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Zbiórka przewiduje wsparcie w wysokości 250 tysięcy złotych, na chwilę obecną udało się zgromadzić 22 tysiące. Ewa Kopczyńska jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie. Przeszła także tracheotomię.