Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazda “M jak miłość” była o krok od tamtego świata. To już 6 lat
Julia Bogucka
Julia Bogucka 15.05.2024 19:08

Gwiazda “M jak miłość” była o krok od tamtego świata. To już 6 lat

Aktorki M jak miłość
Fot. AKPA

Dokładnie sześć lat temu aktorka znana z “M jak miłość” doznała pęknięcia tętniaka mózgu. Zabieg się udał, a Alżbeta Lenska powróciła do pełnej sprawności. Dziś wspomina to zdarzenie oraz zapowiada nowy projekt. Całość ruszy już niedługo.

Gwiazda "M jak miłość" miała tętniaka mózgu

Minęło sześć lat od momentu, w którym Alżbeta Lenska otrzymała od losu drugą szansę. W 2018 roku pękł jej tętniak mózgu. Według portali medycznych rokowania w przypadku tego zdarzenia nie są zbyt dobre. Śmiertelność pacjentów hospitalizowanych wynosi 33%, podczas gdy całkowita to 45%. Gwiazda serialu “M jak miłość” doznała pęknięcia tętniaka w trakcie grania spektaklu.

akpa20230525_telekamery23_01_mb_84400.jpg
Fot. AKPA

Zagrałam jeden akt, trochę byłam spięta, ale się podobało, kurtyna upadła, widownia poszła na przerwę, my w kulisach śmialiśmy się z tego, co wyszło. Potem poszłam po schodach do garderoby i stało się coś, czego się nie spodziewałam... Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam, co się dzieje... - opisywała aktorka na Instagramie.

Po tym została przewieziona do szpitala, gdzie usłyszała od lekarza, że nie wiadomo, czy przeżyje operację. Przyznała we wspomnianej publikacji w mediach społecznościowych, że był to pierwszy raz w jej życiu, kiedy opuścił ją optymizm.

Jeden z braci Mroczek wziął ślub. Jego żoną została finalistka Miss Polonia “Mam się zgodzić na zgon”. Ostałowska tylko przyjechała na konsultacje

Tak Alżbeta Lenska opisuje drugą szansę od życia

Dokładnie dziś, 15 maja, minęło sześć lat od tego tragicznego zdarzenia. Z tej okazji na Instagramie aktorki znanej z “M jak miłość” pojawiła się poruszająca publikacja, w której wspomina, jak się czuła po zabiegu. Na samym początku wpisu Alżbeta Lenska podkreśliła, że miała wielkie szczęście i dostała od losu drugą szansę.

I tak jak na początku byłam wręcz wulkanem energii - tak człowiek po operacji mózgu i blizną na głowie działał jak na haju z wiecznym uśmiechem, to gdzieś po drodze zaczęłam zapominać o tym co mnie spotkało i wchodzić na stare „tryby”… Praca, obowiązki, „ogarnianie” całego świata znowu mnie tak wciągnęło, że mój kochany mózg daje momentami znać - hej zwolnij, nie pamiętasz już o mnie?

Na fotografii załączonej do poruszającego opisu widzimy Alżbetę Lenską uśmiechającą się szeroko do obiektywu. Ma krótko obcięte włosy, niemal wygolone w miejscu przeprowadzenia operacji.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazda "M jak miłość" zaczęła matury wcześniej. Już dostała się na studia

Gwiazda "M jak miłość" zdobyła się na zdecydowany krok

Publikacja umieszczona w mediach społecznościowych nie pełni jedynie funkcji powrotu do przeszłości i wspomnienia tego, co aktorka przeżyła kilka lat temu. Stał się również okazją do ogłoszenia projektu, nad którym Alżbeta Lenska pracuje od jakiegoś czasu. Chodzi o założenie profilu, który za cel stawia sobie edukowanie w zakresie dbania o dobrostan mózgu.

Stara Ja by mówiła - no weź ile można siedzieć nad projektem🙈 Ale nowa Ja chce żeby Społeczność Szczęśliwego Mózgu miała na czele nie zmęczoną i zestresowaną mnie z myślami - czy z wszystkim zdążyłam, czy jestem wystarczająco przygotowana etc. tylko szczęśliwą mnie która z radością i bez obaw będzie mogła się z wami podzielić wiedzą i pomysłami które zbieram od paru lat - pisze gwiazda “M jak miłość” na Instagramie.

Na profilu “Happy Brain Society” nie umieszczono do tej pory żadnej publikacji, ale Alżbeta Lenska zapowiedziała, że całość jest jeszcze w trakcie tworzenia. Wszystko wskazuje na to, że projekt już niedługo ruszy.