Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dramat znanej aktorki. Otarła się o śmierć. Jej córka błaga o pomoc
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.03.2024 20:06

Dramat znanej aktorki. Otarła się o śmierć. Jej córka błaga o pomoc

narty, tętniak mózgu
Fot. CanvaPro

Popularna aktorka miała spędzić miły czas na stoku narciarskim, oddając się swojej pasji. Zamiast tego, została przewieziona do szpitala z pękniętym tętniakiem mózgu. Kobieta wymaga kosztownej rehabilitacji, która może jej pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania. Córka zaapelowała o wsparcie.

Tętniak mózgu często nie jest wykrywany na czas

Przyczyn tego schorzenia może być wiele. To między innymi miażdżyca, nadciśnienie lub wady wrodzone prowadzące do osłabienia błony mięśniowej tętnic. Jeśli nie są one wystarczająco silne, płynąca krew może utworzyć uwypuklenie, które powiększając się, może doprowadzić do pęknięcia tętnicy. Bardzo często zdarza się, że rozwój tętniaka mózgu przebiega całkowicie bezobjawowo.

Najczęściej są diagnozowane przypadkowo podczas diagnostyki obrazowej przeprowadzanej z innych powodów. Choć tętniaki mózgu nie zawsze pękają, niektórzy pacjenci dopiero wtedy dowiadują się o jego istnieniu. Objawy, które wówczas występują, to między innymi rozdzierający ból głowy, sztywność karku, światłowstręt i wzrost ciśnienia tętniczego. Aby zmniejszyć możliwość występowania tego schorzenia, należy zadbać o profilaktykę chorób układu krążenia, takich jak wspomniana miażdżyca czy nadciśnienie. Osoby obciążone genetycznie powinny również regularnie przeprowadzać badania obrazowe.

Choroba zmieniła życie Bartosza Opani. Tak teraz wygląda Smutne wyznanie Zbigniewa Ziobry. Walczy z bardzo ciężką chorobą. Teraz pojawił się od niego pilny apel

Znana aktorka w ciężkim stanie trafiła do szpitala

To właśnie opisanych wcześniej objawów doświadczyła popularna aktorka Alina Kamińska. Kobieta kilka tygodni temu wybrała się na wycieczkę w góry, aby oddać się swojej wielkiej pasji, jaką jest narciarstwo. To wtedy, na stoku, poczuła olbrzymi ból głowy, karku i pleców. Zdecydowano się wezwać pomoc, a śmigłowiec przewiózł artystkę do szpitala w Bielsko-Białej. To tam okazało się, że przyczyną cierpienia był pęknięty tętniak.

Medycy wdrożyli leczenie i wprowadzili Alinę Kamińską w stan śpiączki farmakologicznej. Aktorka przez tydzień oddychała przy pomocy respiratora, a gdy ją wybudzono, okazało się, że pęknięcie tętniaka spowodowało wiele problemów zdrowotnych. Alina Kamińska wymaga długiej i kosztowej rehabilitacji.

EN_00992606_0119.jpg
Fot. MARIUSZ GRZELAK/East News

ZOBACZ TEŻ: Śmierć żony i choroba córki. Wstrząsające, co spotkało Pawła Wawrzeckiego. Ciężko powstrzymać łzy

Apel córki Aliny Kamińskiej łamie serce

O pomoc zaapelowała córka Aliny Kamińskiej, Ola. Kobieta założyła w Internecie zbiórkę pieniędzy, wyjaśniając przebieg zdarzenia. Środki przekazane przez internautów mają być przeznaczone na rehabilitację i pobyt aktorki w ośrodku rehabilitacyjnym. Kwota jest niezwykle wysoka. Cel zbiórki to ponad 200 tysięcy złotych.

Zrzutka internetowa wystartowała wczoraj i na ten moment internauci wpłacili już ponad 40% oczekiwanej kwoty. Córka Aliny Kamińskiej czeka jeszcze na 126 tysięcy złotych. Jak podkreśla kobieta, rehabilitacja jest jedynym ratunkiem dla aktorki w walce o zdrowie i normalne funkcjonowanie.

Każdy, kto zna moją mamę, doskonale wie jak wspaniałą osobą jest przez całe swoje życie. Zawsze działała bezinteresownie i wielokrotnie, zapominając o sobie, oddawała serce i swoją moc, aby pomagać innym - pisze Ola, córka Aliny Kamińskiej, w opisie do zbiórki.