Blanka zaskoczyła wszystkich wiernych fanów. Młoda piosenkarka pojawiła się na rozpoczęciu roku w szkole podstawowej, a jej występ odbił się szerokim echem w sieci. Co na to rodzice?
Niewiarygodne, co spotkało córkę Szymona Hołowni. Dziewczynka nie została przyjęta do katolickiej szkoły, a to wszystko z powodu działalności politycznej ojca. W sieci zawrzało.
Daria Ładocha nie ukrywa swojej silnej więzi z córkami, z którymi występowała od czasu do czasu w telewizji. W ostatnim czasie zabrała jedną z nich na premierę nowego filmu animowanego. Czerwiec, który jest miesiącem kończącym obecny rok szkolny, pobudził Matyldę do rozważań. Tak skomentowała swoich nauczycieli.
Uczniowie zwykle z chęcią wybierają się do szkoły, jednak ich zapał do nauki zdecydowanie zmniejsza się, gdy wiedzą, że czeka ich sprawdzian bądź kartkówka. Podczas ustnej odpowiedzi można zawsze coś pokombinować, jednak kiedy przychodzi do pisemnej weryfikacji wiedzy, uczniowie mogą mieć kłopot, jak wymigać się od jedynki. Mają jednak oni swoje sposoby, by rozbroić nauczycieli. Poniżej kilka przykładów, które zaskakują kreatywnością i humorem!
Do dzieci z IV klas szkoły podstawowej powoli trafiają już darmowe laptopy, które są pomysłem Ministerstwa Cyfryzacji. Zgodnie z zapewnieniami urządzenia mają trafić do uczniów do końca 2023 roku. Urządzenia dla uczniów mają jednak pewien zaskakujący element.
Ze śmiercią 8-letniego Kamilka z Częstochowy jest trudno pogodzić się do dziś, choć minęły od niej już 4 miesiące. Chłopiec padł ofiarą przemocy, którą stosował wobec niego ojczym. Nie mógł liczyć na żadną pomoc w swoim rodzinnym domu, ale co ze szkołą, do której uczęszczał? Właśnie przeprowadzono w tym miejscu kontrolę. Wiadomo, co stało się z nauczycielką, do której klasy uczęszczał Kamilek.
Kamilek z Częstochowy cały czas jest głośnym tematem w mediach. W sprawie jego śmierci wypowiedziało się wiele osób, ostatnio głos zabrała terapeutka i autorka szkoleń z zakresu ochrony dzieci. Twierdzi ona, że w szkole, do której uczęszczał chłopiec, popełniono duży błąd.W rozmowie z portalem wydarzenia.interia.pl kobieta zwróciła również uwagę na niepokojące zjawisko, przeciwko któremu powinno się reagować, a nie zawsze tak się dzieje.
Rozpoczął się rok szkolny, co oznacza, że rodzice małych dzieci mają teraz więcej zmartwień. Nie chodzi tylko o przygotowanie potomstwa do lekcji i zapewnienie im bezpieczeństwa w czasie pandemii. Bywa też tak, że zdenerwowanie budzi szkoła i to, jak planuje maluchom rozkład zajęć. Serwis Popularne.pl podzielił się historią pani Ireny, która wpadła w złość, kiedy zobaczyła, jak wygląda plan lekcji jej córki. Rzeczywiście, rozkład zajęć może budzić przerażenie.
Rozpoczęcie roku szkolnego, a tym samym zajęć w formie stacjonarnej, już w najbliższą środę. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także politycy zastanawiają się jednak czy – w związku z prawdopodobnie zbliżającą się czwartą falą pandemii – szkoły gotowe są na ponowne wprowadzenie ewentualnych ograniczeń. Jak ustalił nieoficjalnie Onet, kwestią tą miał zainteresować się również Andrzej Duda, który postanowił wykorzystać jedno z konstytucyjnych uprawnień Prezydenta RP.
Polityczka Nowej Lewicy – Agata Diduszko-Zyglewska – zorganizowała w ostatnich dniach konferencję prasową, na której po raz kolejny poruszyła problem religii w szkołach. Wydarzenie odbyło się powodu – wcześniej działacze partii przeprowadzili ankietę, której celem było wskazanie, ilu uczniów warszawskich szkół uczestniczy w katechezie. Wyniki potwierdziły to, czego od lat obawiali się kościelni hierarchowie. Zyglewska – radna Warszawy – to inicjatorka badania ankietowego wśród uczniów stołecznych szkół. Zostało ono przeprowadzone, gdy władze miasta wskazały, że same określą liczbę uczestniczących w lekcjach religii, jednak stanie się to dopiero we wrześniu. Lewicowi działacze postanowili więc „wyręczyć” urzędników ratusza – między innymi ze względu na rozważane przez MEiN zmiany prawa oświatowego.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało dla dyrektorów szkół i placówek oficjalny formularz, dotyczący ewentualnego zapotrzebowania na stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury oraz termometry i środki ochrony osobistej. Będzie można umieścić je przy wejściu do szkół lub na specjalnych stojakach. Każda stacja miałaby zostać wyposażona w 30 litrów płynu dezynfekującego. Dyrektorzy powinni określić rodzaj zapotrzebowania oraz jeden z trzech modeli w zależności od warunków lokalowych i wielkości szkoły.
Rafał Brzozowski już niedługo wyjdzie na scenę Eurowizji. Muzyk otrzymał niesamowite wsparcie. W internecie pojawił się film ze specjalnymi życzeniami dla reprezentanta Polski. Rafał Brzozowski mimo początkowych problemów jednak wystąpi na żywo podczas II półfinału tegorocznej Eurowizji. Przez wykrycie u jednego z członków polskiej delegacji koronawirusa, istniało ryzyko, że piosenkarz nie będzie mógł wystąpić osobiście podczas dzisiejszego półfinału. Choć wiemy już, że Brzozowski wystąpi na żywo, to niestety według wielu osób nie ma on zbyt dużych szans na dotarcie do finału Eurowizji, a tym bardziej zwycięstwo. Jednak uczniowie jednej ze szkół nie tracą nadziei do samego końca.
Jarosław Kaczyński ogłosił dziś wielką zmianę w szkołach średnich. Prezes PiS mówił o podziale nauki historii na dwa nurty: – Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2, 3 może nawet więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Krótko mówiąc, ogromna zmiana – podkreślił Jarosław Kaczyński, jak podaje radiozet.pl Dziś miała miejsce konwencja programowa prezentująca Polski Ład, czyli nowy program PiS. Jarosław Kaczyński przedstawił założenia programu, wśród których objęto zmiany w szkołach średnich odnośnie do nauki historii.
Onet przekazuje najnowsze, nieoficjalne informacje ws. powrotu dzieci do szkół. Wg. wstępnych ustaleń serwisu konkretnych decyzji w tej sprawie można spodziewać się najwcześniej za ok. dwa tygodnie. Gdyby rząd zaplanował ponowne otwarcie placówek edukacyjnych, jako pierwsi do szkolnych ławek wróciliby najmłodsi uczniowie. Najnowsze doniesienia Onetu ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii rządu na walkę z epidemią COVID-19 dotyczą również polskich szkół. Choć słupki obrazujące dzienny przyrost zakażeń w ostatnim czasie wyraźnie poszybowały w górę, władze w najbliższym czasie prawdopodobnie nie planują zaostrzania reżimu sanitarnego. Przypomnijmy, że oficjalnie obecne restrykcje obowiązują jedynie do 9 kwietnia.
W dniu 11.02 odbyła się konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Głównym tematem były szczepienia dla nauczycieli. W czwartek (11.02) rząd wypowiedział się ws. szczepień dla nauczycieli. Powrót dzieci do szkół Powrót dzieci do szkół to temat nasuwający wiele pytań. Odpowiedzi nie zawsze są znane. Rodzice, uczniowie i nauczyciele zastanawiają się kiedy uczniowie wrócą bezpiecznie do szkół. Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkół? W tej sprawie odpowiedź zapewne nie padnie szybko. Natomiast od jakiegoś czasu trwają spekulacje. Jak poinformował ostatnio Onet, już niedługo do szkół mogą wrócić uczniowie klas ósmych i maturzyści. Poprzednie rozporządzenie obowiązuje tylko do 14 lutego, dlatego sprawa jest pilna. Z informacji Onetu wynika, że nowe rozporządzenie będzie obowiązywało do końca lutego. Jak informował Onet zasady mają dotyczyć m.in. kontynuacji nauki stacjonarnej dla najmłodszych uczniów z klas 1-3. Będzie również przedłużona zgoda na organizowanie uczniom klas 8 i uczniom klas maturalnych konsultacji indywidualnych lub w nie dużych grupach. Najprawdopodobniej starsze dzieci (klasy 4-8) nie wrócą do szkół do końca lutego. Jak informuje rząd, wariant powrotu wszystkich dzieci do placówek edukacyjnych nie jest brany pod uwagę.
W czwartek (11.02) rząd ogłosi nowe szczegóły ws. powrotu dzieci do szkół. Onet już teraz podał nieoficjalne informacje, które dotyczą powrotu do placówek edukacyjnych najstarszych uczniów. Powrót dzieci do szkół to temat nasuwający wiele pytań bez odpowiedzi. Zarówno rodzice, uczniowie jak i nauczyciele zastanawiają się kiedy wszystkie dzieci bezpiecznie wrócą do placówek edukacyjnych.
Do 17 stycznia w całej Polsce trwają ferie zimowe. Wielu rodziców i nauczycieli zastanawia się, czy po tym okresie dzieci wrócą do nauki stacjonarnej. Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego przewiduje, że klasy 4-8 będą uczyły się zdalnie aż do kwietnia. Sławomir Broniarz był gościem audycji w radiu TOK FM. Szef ZNP odniósł się do kilku kwestii wzbudzających spore emocje, m.in. skomentował szczepienia dla nauczycieli.
Religia w szkołach prowadzona jest od 1990 r. Wedlug najnowszego badania Ipsos dla OKO.press, większość Polaków woli, żeby zajęcia katechetyczne były przeprowadzane na terenie parafii. Tylko wyborcy PiS-u chcą, aby religia wciąż odbywała się w szkołach. Redakcja OKO.press po raz kolejny zleciła badania dotyczące religii w szkołach. Na jego podstawie opublikowano wyniki, z których wynika, że większość Polaków nie chce katechezy w placówkach oświatowych.
Gabinet stomatologiczny w szkołach to przedmiot rozważań wielu ludzi. Dawniej dentystka w placówce szkolnej była standardem, obecnie nie wszędzie uczniowie mogą skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego między lekcjami, czy po nich. Czy waszym zdaniem takie gabinety powinny być w każdej szkole? Rodzice muszą dbać o swoje pociechy w każdej sprawie. Jedną z nich jest higiena jamy ustnej. Dlatego przedmiotem rozważań wielu rodziców jest pytanie, czy w każdej szkole powinien powstać gabinet stomatologiczny, który ułatwi kontrolę stanu zębów dzieci?
Szkoła jest jednym z najważniejszych miejsc dla każdego dziecka. Wielu ludzi twierdzi, że jest ona w pewnym sensie drugim domem dla każdej pociechy. W szkołach istnieje wiele udogodnień dla uczniów. Jednym z nich jest stołówka, gdzie dzieci wspólnie spożywają posiłki. Dotychczas rodzice muszą za nie płacić, jednak czy nie byłoby lepszym wyjściem, gdyby obiady w szkołach były darmowe dla wszystkich? Jak myślicie? Nie wszyscy decydują się na spożywanie obiadów w szkołach. Jednak warto zauważyć, że wielu uczniów jest wręcz uzależnionych od jedzenia posiłków w placówkach szkolnych, ale bardzo często nie jest ich na to stać. Uważacie, że szkoła powinna zapewnić darmowe obiady dla dzieci?
Stomatolog w każdej szkole nie jest już dziś obowiązkowym udogodnieniem dla uczniów. Tymczasem szkolny dentysta mógłby czuwać nad stanem uzębienia dzieci i zapobiegać rozwojowi próchnicy, a także przyzwyczajać najmłodszych uczniów do chodzenia do dentysty. Czy to rozwiązanie powinno sprawdzić się w każdej szkole? Dentysta w szkole to jednak nie takie proste rozwiązanie. Dzieci ogromnie boją się stomatologów, a ich rodzice mają zaufanie tylko do wybranych lekarzy. Zresztą czy obecność dentysty w szkole faktycznie oswoiłaby dzieci z wizytami u lekarzy i pozbawiła ich lęku?
Już wiadomo, na jakiej zasadzie dzieci przejdą ponownie z nauczania zdalnego na nauczenie stacjonarne. Przemysław Czarnek był gościem w programie TV Republika, gdzie wyjawił, że rząd planuje ponowne wprowadzenie stref zielonej, żółtej i czerwonej. Od tego, w której strefie znajduje się szkoła, będzie zależało jakie nauczanie będą odbywać uczniowie. Szkoły w strefie żółtej i zielonej będą odbywały naukę hybrydową, zaś w strefie czerwonej stacjonarnie będą uczyć się jedynie dzieci w klasach najmłodszych od 1 do 3. Minister Czarnek ma nadzieję, że uda się wprowadzić ten system tuż po powrocie z ferii.
Coraz mniej uczniów uczęszcza na lekcje religii. Niska frekwencja zmartwiła nauczyciela religii w szczecińskim liceum. Jak podaje TVN 24 w materiale Polska i świat, ksiądz w obawie o sumienie młodych ludzi, napisał list do ich rodziców. Rodzice ocenili, że duchowny nie szukał dialogu, ale straszył piekłem. Między innymi śmiało twierdził, że: – religia jest najważniejszym przedmiotem, bo przygotowuje do życia wiecznego. Ksiądz zdecydował się na dość odważny krok. Rodzice nie tylko byli wzburzeni argumentami duchownego, ale także faktem, że wykorzystał ich dane znajdujące się w dzienniku elektronicznym. Do sprawy odniosła się kuria, ksiądz i dyrekcja milczą.
Przypominamy, że tylko do końca listopada można składać wnioski do programu Dobry Start. Coroczne dofinansowanie przysługuje wszystkim dzieciom uczącym się do 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Państwo wypłaca 300 złotych na pomoce szkolne. Dobry Start to program, który funkcjonuje w Polsce od dwóch lat. Państwo w ten sposób pomaga rodzicom z wyposażeniem dziecka w wyprawkę szkolną. Wg danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej większość rodziców złożyła już wnioski jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Niedawno podręczniki szkolne stały się gorącym tematem do dyskusji. Wszystko dlatego, że wielu rodziców uważa, że nadmierna ilość książek w plecaku negatywnie wpływa na zdrowie dzieci. Dodatkowo dochodzą do tego coraz wyższe ceny książek, na które coraz więcej rodzin nie jest stać. Warto zatem pochylić się nad tematem darmowych pomocy naukowych w szkołach.Podręczniki szkolne to bardzo kosztowny wydatek. Coraz częściej słyszy się, jakoby miałyby być one zastąpione poprzez tablety czy inne formy nauki. Jednak ta opcja nie została jeszcze powszechnie zastosowana w naszym kraju. Zachodzi zatem pytanie, czy ze względu na wysokie koszta, podręczniki i inne pomoce szkole powinny być darmowe? Chcemy poznać waszą opinię.
Mama na widok notatki w zeszycie syna aż zamarła. Kobieta, nie była w stanie uwierzyć własnym oczom, a kiedy postanowiła podzielić się swoim znaleziskiem w mediach społecznościowych, pozostali rodzice natychmiast zabrali głos w sprawie. Oburzeniom nie było końca. Przekroczone zostały wszelkie granice.Uwagi nauczycieli, notatki przekreślone lub zakreślone czerwonym długopisem czy oceny. Rodzice, przeglądając zeszyty swoich pociech, które uczęszczają do szkoły, nie raz musieli zmagać się z takim widokiem, jednak to, co zobaczyła mama jednego z uczniów, przeszło jej najśmielsze oczekiwania.
Czy przedmioty w polskich szkołach realizują tak istotne tematy, dzięki którym młodzi ludzie wiedzą jak mierzyć się z dorosłością? Czy wiedzą jak buduje się relacje, szuka pracy, walczy o swoją przyszłość? Jakie ewentualnie przedmioty mogłyby uczyć dzieci odporności na trudy dorosłego życia?Uczniowie wychodzący z polskiej szkoły mają w zależności od tego czy ukończyli technikum, czy liceum ok. 19 lat. W tym młodym wieku muszą podjąć szereg decyzji dotyczących ich przyszłości, muszą niejednokrotnie poradzić sobie z samodzielnym życiem. Czy polska szkoła ich na to przygotowuje?
Mundurek szkolny w Polsce obecnie jest obowiązkiem szkół objętych głównie obcojęzycznymi programami nauczania. Wszystko zależne jest od tradycji, jakimi kieruje się dana szkoła. Teraz nasuwa się pytanie, czy każda placówka szkolna w Polsce powinna mieć obowiązek noszenia mundurków? Waszym zdaniem zmniejszyłoby to dyskryminację wśród uczniów?Szkoła zdaniem wielu ludzi powinna być objęta obowiązkiem noszenia mundurków szkolnych. W Polsce tylko procent szkół ma obowiązkowy noszenia mundurek dla swoich uczniów, czy to aby na pewno dobrze? Czy przywrócenie tego obowiązku przez uczniów wpłynęłoby na zmniejszenie dyskryminacji w szkołach?