Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nieoficjalne ustalenia Onetu ws. obostrzeń. Pojawiła się data powrotu dzieci do szkół
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 03.04.2021 14:53

Nieoficjalne ustalenia Onetu ws. obostrzeń. Pojawiła się data powrotu dzieci do szkół

konferencja
screen youtube.com/Kancelaria Premiera

Onet przekazuje najnowsze, nieoficjalne informacje ws. powrotu dzieci do szkół. Wg. wstępnych ustaleń serwisu konkretnych decyzji w tej sprawie można spodziewać się najwcześniej za ok. dwa tygodnie. Gdyby rząd zaplanował ponowne otwarcie placówek edukacyjnych, jako pierwsi do szkolnych ławek wróciliby najmłodsi uczniowie.

Najnowsze doniesienia Onetu ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii rządu na walkę z epidemią COVID-19 dotyczą również polskich szkół. Choć słupki obrazujące dzienny przyrost zakażeń w ostatnim czasie wyraźnie poszybowały w górę, władze w najbliższym czasie prawdopodobnie nie planują zaostrzania reżimu sanitarnego. Przypomnijmy, że oficjalnie obecne restrykcje obowiązują jedynie do 9 kwietnia.

Rodzice niecierpliwie czekają na informacje. Kiedy zapadnie decyzja ws. ewentualnego powrotu dzieci do szkół?

Kwestia powrotu dzieci do szkół to temat, który niemal od początku epidemii koronawirusa w Polsce powraca w mediach niczym bumerang. Nowe ustalenia dotyczące otwarcia i zamknięcia placówek padają niemal co chwila – jak będzie tym razem?

Z doniesień Onetu wynika, że obecny poziom restrykcji nie potrwa jedynie do wyznaczonego wcześniej dnia 9 kwietnia. Z dużą pewnością, ocenia serwis, rząd zdecyduje się na przedłużenie obostrzeń. Mimo to narodowa kwarantanna najprawdopodobniej nie zostanie jednak wprowadzona.

Wobec powyższego wielu Polaków może zadawać sobie pytanie, czy w takim razie restrykcje zostaną poluzowane. Podobny scenariusz nie jest całkowicie wykluczony – okazuje się, że decyzje w sprawie jednej z najbardziej pilnych dla rodziców kwestii mogą zostać ogłoszone już w połowie kwietnia.

Standardowo pierwszym krokiem w tej sytuacji byłoby prawdopodobnie ponowne otwarcie żłobków oraz przedszkoli. Jako pierwsi do szkoły powróciliby najmłodsi uczniowie (niewykluczone, że z klas I-III). Na oficjalne decyzje rządu w tej sprawie musimy poczekać jednak co najmniej dwa tygodnie.

W sobotę 3 kwietnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 28 073 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Tej samej doby, podał w dziennym raporcie resort, zmarło 571 zakażonych niebezpiecznym patogenem pacjentów. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce z chorobą zmierzyło się już ponad 2 mln Polek i Polaków.

Źródło: WP, Koronawirus u nas

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania