Polacy

ksiądz, koperta, pieniądze
28.11.2023 15:43 TYLE Polacy wkładają do koperty podczas kolędy. Zdumiewające liczby, czy to za mało?!

Wierni kościoła katolickiego z roku na rok z otwartymi ramionami przyjmują pod swój dach księży, którzy chodzą podczas kolędy. Wówczas wręczają oni duchownym koperty z datkiem na Kościół. Sumy, które Polacy przeznaczają na księży, są różne i w dużej mierze zależą od danej parafii. Choć w teorii powinny ograniczać się do tradycyjnego “co łaska”, tak czasem wręczenie zbyt małej ilości pieniędzy może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

poznań, klakson w samochodzie
18.10.2023 22:31 Tragiczne doniesienia wstrząsnęły Polską. Jutro o 10:00 masowo zawyją klaksony

18 października w Poznaniu doszło do ataku nożownika na grupkę przedszkolaków. Jedno z dzieci zostało ranne w klatkę piersiową, po czym zmarło w szpitalu. Polacy nie pozostają obojętni na tę tragedię. Sieć właśnie obiegł zaskakujący apel. Jutro masowo zawyją klaksony samochodowe.

10.01.2023 23:25 Mało kto wiedział o tym przycisku przy kasie samoobsługowej. Jeśli o nim zapomnisz, możesz zapłacić więcej

Polacy robiący zakupy w takich supermarketach, jak Biedronka, zapominają czasem o jednej ważnej funkcji przy kasach samoobsługowych. Niestety przez to mogą grubo przepłacać. Kasy samoobsługowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, jaki trzeba byłoby spędzić w kolejce za innymi klientami. Niestety, z zaoszczędzeniem pieniędzy przy nich bywa różnie.

disco polo
22.11.2021 20:33 Nie żyje Tadeusz Ryłko. Polacy łączą się w smutku

Zmarł doktor Tadeusz Ryłko, Lekarz bez Granic, członek Szarych Szeregów, społecznik i ceniony medyk, znany w Kalwarii Zebrzydowskiej. Polacy wyrażają żal po jego odejściu. Tadeusz Ryłko miał 90 lat. Zmarł w nocy 22 listopada. O jego śmierci poinformowała rodzina. Społeczność całego powiatu wadowickiego pogrążyła się w żałobie.

Agnieszka Włodarczyk
09.07.2021 18:01 Nagła zmiana zasad. Tysiące Polaków nie ma jeszcze pojęcia, zaostrzone zasady dziś wchodzą w życie

Polacy, którzy planują w najbliższym czasie podróż do Czech lub Słowacji, powinni zapoznać się z nowymi zmianami. Już od 9 lipca wspomniane kraje wprowadziły nowe zasady dotyczące wjazdu na ich teren. Podróżujący z Polski przed przekroczeniem granicy będą musieli okazać specjalne zaświadczenie. Jeżeli wybierasz się do Czech lub Słowacji, będziesz musiał zabrać ze sobą zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 lub przebyciu choroby.

wakacje 2020
18.06.2021 18:43 3 błędy, które Polacy popełniają na wakacjach. Najgorszy urlop gwarantowany

Wielu Polaków cały rok czeka na upragnione letnie wakacje, lecz kiedy urlop się zbliża, zaczynają się pospieszne przygotowania. Przedstawiamy 3 błędy, które możemy popełnić podczas wakacji, a które sprawią, że nie zaliczymy ich do udanych. Okazuje się, że wielu z nas popełnia podobne błędy na wakacjach. Niestety, w wielu przypadkach nie kończy się to dobrze. Zapoznaj się z nimi, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania długo wyczekiwanym urlopem.

prawo jazdy
27.05.2021 20:19 Od 1 czerwca nowe zasady na drodze. Wszyscy kierowcy będą musieli się dostosować

Od 1 czerwca br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na terenie zabudowanym w porze nocnej będzie obowiązywać nowe ograniczenie prędkości. Polacy mogą być zaskoczeni. Jak dotąd Polacy mogli jeździć po mieście w nocy z prędkością 60 km/h. Teraz czekają ich duże zmiany. Policja poinformowała, że w 2020 roku w niemal co czwartym wypadku samochodowym w nocy ginął człowiek. Wkrótce ma się to zmienić.

Biedronka
12.05.2021 10:01 Kilkuset Polaków pracujących przy szparagach na kwarantannie. Pilnują ich ochroniarze

Polacy pracujący przy szparagach na jednej z niemieckich farm zostali poddani kwarantannie. Portal „money.pl” donosi, że pracuje na niej 412 obywateli naszego kraju. Pośród tysiąca pracowników, zatrudnionych przy zbiórce, zakażonych ma być 130. Ochroniarze pilnują, by nie opuścili terenu gospodarstwa na czas kwarantanny. Taki rodzaj kwarantanny nazywany jest „roboczą kwarantanną”. Polacy są rozdzieleni po różnych częściach zakładu i nie mogą się ze sobą widywać. Część zbieraczy chorych na COVID-19 przebywa obecnie w szpitalu

Lidl
01.05.2021 00:23 Poszliśmy do Lidla przed majówką. Na miejscu kompletnie nas zamurowało

Lidl jest od lat jedną z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce i każdego dnia odwiedzają je tysiące klientów. Jednak czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nie od dziś wiadomo, że przed świętami w sklepach panuje prawdziwy szał zakupowy. W końcu przez kilka dni większość z nich zostanie zamknięta, a nigdy nie wiadomo, co nam się przyda, zwłaszcza jak planujemy wizytę gości. Z tego też względu sklepy takie jak Lidl przechodzą prawdziwe oblężenie. Jednak nie można zapominać, że wciąż mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, która wymusza na nas pewne ograniczenia. Tyczą się one również sklepów, a takie połączenie może być naprawdę zaskakujące.

polacy
17.04.2021 16:49 Do 30 września każdy Polak musi wziąć udział w Spisie Powszechnym. Za niedotrzymanie obowiązku grozi 5 tys zł kary

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 września. W tym czasie każdy Polak ma obowiązek się spisać. Za zbagatelizowanie polecenia grozi kara grzywny. Wysokość mandatu może sięgać nawet do 5 tysięcy złotych. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jak poinformowano na stronie rządowej, każdy Polak może wypełnić obowiązek za sprawą samospisu internetowego. Zgodnie z wymaganiami należy dokonać go do 30 września 2021 roku.

Małgorzata Rozenek
07.03.2021 11:00 Wytyczne Watykanu dotyczące Wielkanocy. Znowu nie będzie święcenia pokarmów

Wielkanoc 2021 już za pasem, a ludzie szykują się do tradycyjnych obchodów Wielkiego Tygodnia. Niestety wiele wskazuje na to, że w tym roku ponownie czekają nas ograniczenia. Watykan wydał oficjalne wytyczne dotyczące wyżej wspomnianych obchodów i prawdopodobnie kolejny rok z rzędu nie wybierzemy się do kościoła w celu poświęcenia koszyczków. Z tego artykułu dowiesz się: Jakie wytyczne w sprawie Wielkanocy wydał Watykan Gdzie będzie odbywać się święcenie koszyczków Czy można spodziewać się luzowania obostrzeń Tegoroczna Wielkanoc w dalszym ciągu pozostaje owiana niepewnością. Pandemia koronawirusa może spowodować, że znów spędzimy ją przed ekranami telewizorów i komputerów. Wytyczne Watykanu utwierdzają w przekonaniu, że tradycji nie stanie się zadość.

Kinga Rusin
24.01.2021 22:35 Kinga Rusin dodała zdjęcie, pod którym uderzyła w ludzi, którzy jej zdaniem sprzedają fotografie wykonane jej z ukrycia dla portali plotkarskich

Kinga Rusin i jej partner Marek Kujawa od jakiegoś czasu mieszkają na maleńkiej wyspie znajdującej się na Oceanie Indyjskim. Niedawno gwiazda opublikowała zdjęcie z jachtu, gdzie wraz z mężem korzystają z tamtejszej pięknej pogody. Opatrzyła je dość gorzkimi słowami, w których zdradziła, że ludzie robią im zdjęcia, które później wykorzystują wbrew ich woli – Nie pozdrawiamy cebulaków próbujących robić zdjęcia z ukrycia – napisała. Kinga Rusin z Markiem Kujawą rozpieszczają swoich fanów zdjęciami, na których widać piękne widoki i genialną pogodę. Niestety okazuje się, że mimo wspaniale spędzanego czasu zdarzają im się także przykre sytuacje, o których dziennikarka napisała na swoim Instagramie.

pogrzeb
19.01.2021 22:59 Sprzątała w Holandii. Zdradziła, jak traktowani są tam Polacy

Portal WP Kobieta przedstawił historię 28-letniej Patrycji, która w 2010 roku wyjechała do Holandii za pracą. Zaczynała tam jako pokojówka w hotelach, a dzisiaj sama jest właścicielką firmy sprzątającej. W rozmowie kobieta zdradziła, w jaki sposób Holendrzy postrzegają i traktują Polaków. Niektórym nie mieści się to w głowie. Holandia stała się jej drugim domem i miejscem, w którym znalazła pracę. Patrycja zdecydowała się na wyjazd, ponieważ w 2010 roku było duże bezrobocie, zwłaszcza w Małopolsce, z której pochodzi.

wiceminister
13.01.2021 20:25 Zacznie się już 15 stycznia. Wszyscy pełnoletni Polacy mogą się zgłosić, poinformował Dworczyk

Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 poinformował, że od 15 stycznia pełnoletni obywatele będą mogli zgłosić swoją chęć zaszczepienia się, poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Co więcej, tego samego dnia zostanie otwarta rejestracja dla osób powyżej 80. roku życia. Michał Dworczyk podczas środowej konferencji przedstawił przewidziany harmonogram szczepień, z którego wynika, że pełnoletni obywatele będą mogli zadeklarować chęć zaszczepienia się już w połowie miesiąca. Jednak to nie jedynie informacje, o jakich wspominał.

BENEDYKT XVI
25.12.2020 16:19 Sprzed chwili: Rząd właśnie przekazał dobrą wiadomość dla Polaków. To już pewne

Wiadomość, która trafiła do mediów, jest bardzo dobra dla Polaków. W Brukseli niedawno zakończyło się posiedzenie ambasadorów Unii Europejskiej w sprawie umowy z Londynem po brexicie. Polski minister do spraw europejskich Konrad Szymański powiedział, że zostało wynegocjowane porozumienie o wzajemnych relacjach po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie. Jego zdaniem to dobra informacja dla polskich przedsiębiorców i obywateli. W świetle zawartego porozumienia od nowego roku między Unią Europejską a Wielką Brytanią nie będzie w handlu m.in. ceł, ani żadnych innych zakłóceń, które mogłyby spowodować nieporozumienia z obu stron. Jest to o tyle dobra wiadomość dla Polski, ponieważ od początku zabiegaliśmy o wytrwałe i odpowiedzialne działania Unii w tej kwestii.

Biedronka
25.12.2020 09:22 Zaczęło się w nocy, jest oficjalne potwierdzenie. Wielu z nas nie miało pojęcia o planach rządu, właśnie próbują ratować święta niektórych Polaków

W czwartek grupa medyków wyruszyła do Wielkiej Brytanii. Polacy, po przylocie na lotnisko Gatwick, jeszcze w nocy, udali się prosto do Dover. Medycy będą pomagać w testowaniu tysięcy kierowców czekających, by wydostać się z wysp do Eurotunelu i wrócić do domu na święta. Korek ciężarówek od kilku dni stoi tuż przy wjeździe do kanału La Mache. Z uwagi na nową mutację koronawirusa Wielka Brytania wprowadziła całkowity lockdown. Z kolei Francja zamknęła granice z wyspami na 48 godzin w poniedziałek. W związku z tym został zamknięty jeden z najważniejszych kanałów przewozowych z wysp do Europy. Polacy tracą cierpliwość, w nocy na pomoc ruszyła specjalna ekipa.

Znaki zodiaku
10.12.2020 19:35 Czy uważasz, że Polacy są życzliwym narodem?

Polacy są często postrzegani przez innych za jeden z najbardziej ponurych i nieżyczliwych narodów. Zgadzacie się z tą opinią? Wielu obcokrajowców wspomina, że mało się uśmiechami i wyglądamy na pesymistów. Też tak uważacie? A może jesteście zupełnie innego zdania? Czy według was Polacy to życzliwy naród? Czy uważacie, że Polacy są życzliwym narodem? Wiele innych osób ujmuje nam w tej kwestii, ale czy słusznie? Czasami potrafimy być dla siebie bardzo sympatyczni i pomocni.

500 plus
09.12.2020 08:39 Decyzja zapadła, ważne zmiany w 500 plus. Zacznie się od nowego roku, pilna wiadomość dla tysięcy Polek

500 plus od nowego roku będzie obowiązywać na podstawie nowych zasad. Świadczenie, które dotychczas było wypłacane z delikatnym opóźnieniem zostanie wypłacone wcześniej, jednak będzie można je stracić. Jeszcze półtora roku temu w programie zaszły zmiany, które dotyczyły kryterium dochodowego. Ostatecznie zdecydowano o jego zlikwidowaniu. Nadchodzące zmiany będą jednak znacznie mniejsze niż wspomniane. Z tego artykułu dowiesz się: Jakie zmiany zajdą w programie 500 plus O terminach, w których można składać świadczenia Kiedy pieniądze powinny trafić na konto 500 plus jest programem wypłacanym w ramach zorganizowanego przez rząd programu wsparcia rodzin. Od momentu zlikwidowania półtora roku temu kryterium dochodowego pieniądze wypłacane są na każde dziecko, niezależnie od tego ile zarabiają rodzice. Zobacz także: UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów

Polacy
03.12.2020 18:25 Czy uważasz, że Polacy są otwartym i tolerancyjnym narodem?

Polacy są narodem, który słynie przede wszystkim ze swojej gościnności. Z kolei bardzo ciężko wytłumaczyć mentalność naszego narodu. Zdarza się, że w wielu przypadkach nazywani jesteśmy nerwowymi i wybuchowymi, a przy tym nietolerancyjnymi wobec innych. Uważacie, że takie spostrzeżenia są odpowiednim określeniem Polaków? Kiedy przychodzi wypowiedzieć się na temat tolerancji i otwartości Polaków, bardzo często spotykamy się z problemami. Każdy z nas ma odmienne zdanie na ten temat, dlatego ciężko jednoznacznie określić, jacy faktycznie jesteśmy. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

żona
27.11.2020 20:35 Niemal 45% młodych Polaków mieszka z rodzicami. Czy uważasz, że ceny mieszkań są przesadzone?

Polacy, przede wszystkim młodzi wciąż decydują się na pozostanie pod dachem rodziców. Aż 45 % naszych obywateli nie chce bądź nie może wyprowadzić się od rodziny. Często powodem tych decyzji jest brak możliwości kupienia swojego mieszkania. Młodzi mają teraz nawet kłopot, by coś wynająć, bo ceny tak poszybowały w górę. Pytanie, czy jest to rzeczywisty powód takich decyzji młodych i czy ceny mieszkań faktycznie są za wysokie? Każda osoba, szczególnie już po studiach, dumnie wchodząca w poważne życie zawodowe marzy, by mieć swoje cztery kąty. Choć mieszkanie z rodzicami ma mnóstwo zalet, większość z nas pragnie się usamodzielnić i rozpocząć życie na własny rachunek. Jednak kupno mieszkania to nie lada problem. Polacy wciąż decydują się na mieszkanie u rodziców.

Biedronka
10.11.2020 09:37 Ponad połowa Polaków popełnia jeden fatalny błąd. Konsekwencje są katastrofalne

Polacy popełniają jeden fatalny błąd, który może zakończyć się katastrofalnymi konsekwencjami. Z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie, jest on szczególnie niebezpieczny. Natychmiast sprawdź, czy Ty również robisz to w swoim domu – jeżeli tak – powinieneś natychmiast przestać. Z przeprowadzonego badania wynika, że Polacy, a przynajmniej ich większość popełnia jeden błąd, który może mieć fatalne skutki. Przekazywane informacje mogą zdecydowanie zmienić nastawienie obywateli Polski.

Biedronka
02.11.2020 09:22 Zacznie się już dziś dokładnie o 16. Polaków czekają ogromne utrudnienia, nie ma żadnych wątpliwości

Polacy powinni przyszykować się na poważne utrudnienia, które rozpoczną się już dziś o godzinie 16:00. Ulicami miast przejdą ogromne manifestacje, które mogą spowodować zmiany ruchu drogowego, bądź ich całkowitą blokadę. W sieci pojawiła się mapa ukazująca, gdzie i kiedy można spodziewać się demonstracji.Bardzo ważne informacje dla kierowców oraz osób przemieszczających się komunikacją miejską. Wszyscy powinni zapoznać się z mapą planowanych manifestacji. Mogą pojawić się liczne utrudnienia w ruchu.

krzysztof jackowski
30.10.2020 15:52 Krzysztof Jackowski apeluje do Polaków. Po swojej ostatniej wizji nie ma żadnych wątpliwości

Krzysztof Jackowski zaapelował do wszystkich Polaków. Jak zapowiada, wszystko, co obecnie ma miejsce, może przynieść niespodziewany bieg wydarzeń, a nasze życie od poniedziałku może się diametralnie zmienić. Jasnowidz z Człuchowa wystosował poważny apel.Krzysztof Jackowski zaapelował do wszystkich Polaków. Po swojej ostatniej wizji nie ma dla nas dobrej informacji. Jasnowidz z Człuchowa postanowił ostrzec nas przed bardzo trudnym czasem, możliwe, że to ostatnie chwile naszej swobody. W jakim sensie? Jackowski dokładnie to wyjaśnia. Jego zdaniem, wszystko ma zacząć się już za kilka dni.

cmentarz
30.10.2020 15:15 Polacy nie chcieli tego usłyszeć. Słowa polskiego lekarza o Wszystkich Świętych porażają

Cmentarz będzie miejscem, w którym 1 i 2 listopada z pewnością spotka się wiele osób. Mimo że rząd apeluje, by w te dni zostać w domu, a odwiedzanie grobów przełożyć, Polacy mogą mieć inne plany. Tymczasem lekarz dr Artur Zaczyński, wicedyrektor ds. medycznych szpitala MSWiA w Warszawie powiedział wprost, co o tym myśli.– Trzeba pamiętać o tym, żeby wizyta na cmentarzu w tym roku nie była naszą ostatnią wizytą jako odwiedzający – komentuje w ostrych słowach zamiar odwiedzania grobów w rozmowie z RMF doktor Zaczyński.

Agnieszka Włodarczyk
29.10.2020 18:20 Stanie się już w poniedziałek, właśnie zapowiedziano. Dotyczy całej Polski

Poniedziałek będzie dniem rozpoczynającym nowy, niespokojny tydzień. Zapowiedziano już, jakie są plany, które dotyczą całego kraju. Możemy spodziewać się kolejnych utrudnień w codziennym funkcjonowaniu.Stanie się już w poniedziałek. Dziś oficjalnie zapowiedziano, jakie będą plany dotyczące przyszłego tygodnia. Wydarzenia obejmą całą Polskę.

Biedronka
28.10.2020 00:14 Nowe przepisy właśnie weszły w życie. Zmiany dotkną wielu Polaków, mało kto wie

Polacy będą musieli przyzwyczaić się do nowych przepisów, które we wtorek 27 października 2020 roku weszły w życie. Wprowadzone zmiany dotkną wielu obywateli. Do tej pory sprawa prezentowała się całkowicie inaczej. Nowe rozwiązania obejmują wiele czynników, które do tej pory nie były brane pod uwagę.W dniu 27 października została znowelizowana ustawa. Polacy zostali objęci nowymi przepisami, które dotkną wiele osób. Takiej sytuacji dotychczas w naszym kraju nie było.

BENEDYKT XVI
26.10.2020 10:06 Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś identyczne SMSy. Już znamy ich treść

SMS, jaki dostaną dziś wszyscy Polacy, będzie zawierał bardzo ważną informację. Każdy Polak zostanie powiadomiony o tym, jak wygląda sytuacja. Znamy treść wiadomości, którą dziś otrzymamy. Identyczny SMS dostaną dzisiaj wszyscy Polacy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie informowało o wyjątkowej sytuacji w Polsce. Poznaliśmy, jak będzie brzmieć wiadomość.

TVP
25.10.2020 14:29 TVP przekazało Polakom zatrważającą wiadomość. Niestety, było już za późno

TVP przekazało zatrważające informacje. Wiadomości obiegły media w bardzo szybkim tempie. Niestety, okazało się, że było za późno, by uniknąć tragedii. Fatalne doniesienia z jednego z polskich miast. TVP przekazało Polakom fatalne informacje. Niestety, okazało się, że było za późno na ratunek, nie dało się nic zrobić. Nie żyje jedna osoba. Mieszkańcy są w ogromnym szoku.