Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polacy nie chcieli tego usłyszeć. Słowa polskiego lekarza o Wszystkich Świętych porażają
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 30.10.2020 15:15

Polacy nie chcieli tego usłyszeć. Słowa polskiego lekarza o Wszystkich Świętych porażają

cmentarz
Fot. Jakub Kaminski/East News

Cmentarz będzie miejscem, w którym 1 i 2 listopada z pewnością spotka się wiele osób. Mimo że rząd apeluje, by w te dni zostać w domu, a odwiedzanie grobów przełożyć, Polacy mogą mieć inne plany. Tymczasem lekarz dr Artur Zaczyński, wicedyrektor ds. medycznych szpitala MSWiA w Warszawie powiedział wprost, co o tym myśli.

– Trzeba pamiętać o tym, żeby wizyta na cmentarzu w tym roku nie była naszą ostatnią wizytą jako odwiedzający – komentuje w ostrych słowach zamiar odwiedzania grobów w rozmowie z RMF doktor Zaczyński.

Cmentarz 1 listopada – iść czy nie

Rząd od kilku tygodni apeluje do Polaków, by Wszystkich Świętych rozłożyć na cały listopad. Odwiedzać groby stopniowo, unikając rodzinnych zjazdów. Wszystko dlatego, że transmisja wirusa może zyskać na sile.

Wiele osób na 1 listopada opuszcza swoje miejsce zamieszkania, udając się w rodzinne strony. Jeśli w tym roku pozostaniemy wierni tej tradycji, o wiele łatwiej możemy zakazić się koronawirusem.

W rozmowie z RMF dr Zaczyński, wicedyrektor ds. medycznych szpitala MSWiA w Warszawie zaznaczył, z czym wiąże się taki wybór.

Nie wybieram się w tym roku na cmentarz. Trzeba pamiętać o tym, żeby wizyta na cmentarzu w tym roku nie była naszą ostatnią wizytą jako odwiedzający. Bo to spore narażenie tłumaczył.

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Czy Polska jest gotowa na nowe zachorowania?

Narracja lekarza, rozmówcy RMF jest przerażająca. Dr Zaczyński ostrzega wszystkich przed podróżami do domów rodzinnych. Znajdujemy się bowiem w fazie ogromnego przyrostu zachorowań.

Gdzie my pojedziemy, tam spotkamy się z naszą rodziną. Wejdziemy do pomieszczenia, zdejmiemy maseczki i będziemy się przytulali, bo się dawno widzieliśmy. Te wszystkie rzeczy są pod względem epidemicznym w tej chwili bardzo, bardzo groźne – wyjaśnia lekarz.

I mogą spowodować, że osoby wyjeżdżające Warszawy – wiemy, że jest dużo warszawiaków, którzy wyjadą do swoich rodzin poza Warszawę, do bliskich, odległych pokoleń – i niestety, ale największej fali w Warszawie, w tej chwili przez kilka dni Warszawa przodowała w liczbie zachorowań dodał.

Doktor Artur Zaczyński ostrzega więc mieszkańców większych miast, by zostali w domu. Wiele Polaków obawiało się, że cmentarze zostaną zamknięte. Nic jednak na to nie wskazuje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

CMENTARZ

We Wszystkich Świętych w Polsce odbywają się msze, procesje, spotkania rodzin. W tym roku msze mają mieć miejsce w kościele, nie na cmentarzach, by ograniczyć liczbę osób uczestniczących.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jest nadzieja na dialog w sprawie przepisów aborcyjnych. Inicjatywa prezydenta wskazuje na jedno
  2. Nieoficjalne: premier może podjąć decyzję o zamknięciu cmentarzy. Niebawem konferencja, drżą wszyscy z zaplanowanymi podróżami
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. Dlaczego nie wpuszczono mediów? Hanna Lis spekuluje, co rząd może ukrywać na PGE Narodowym
  7. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji

źródło: rmf24.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania