Lifestyle.Lelum.pl > Informacje

Informacje

przepisy
21.04.2020 19:02 Minister finansów chce nowych podatków. Ważna wiadomość dla wielu

Już teraz zmagamy się z nieubłaganymi skutkami epidemii koronawirusa. Jednym z nich jest dramatyczna sytuacja gospodarcza Polski i wielu innych krajów europejskich. Minister finansów zapowiada, że PKB Polski skurczy się w tym roku. Według Tadeusza Kościńskiego receptą są nowe podatki. Minister finansów domaga się nowych podatków. Z prognoz Tadeusza Kościńskiego wynika, że PKB będzie zdecydowanie niższe niż w ubiegłym roku. Produkt krajowy brutto Polski (…) skurczy się w tym roku. – powiedział Kościński, w rozmowie z Financial Times, jak podaje biznes.interia.pl.

mama
19.04.2020 15:22 Córka prawie umarła, bo matce przeszkadzał bałagan. Kobieta tłumaczyła się w skandaliczny sposób, jest wyrok

Córka zdenerwowała matkę, bo nie zrobiła jednej rzeczy. Rodzicielka postanowiła użyć siły. Doszło do szarpaniny, podczas której matka zadała córce ranę kłutą. Tłumaczenia kobiety przed sądem były skandaliczne.Córka to 19-letnia dziewczyna, która mieszkała w mieszkaniu przy głównej ulicy miasta razem ze swoją mamą i młodszym bratem. Tamtego ranka omal nie zginęła z rąk własnej matki. Sprawę miesiąc temu opisał portal lodz.wyborcza.pl.

nowotwór
19.04.2020 12:19 Mężczyzna napisał dramatyczny list po śmierci teścia. ”Bardzo prawdopodobne, że to od nas się zaraził”

Mężczyzna napisał dramatyczny list po śmierci teściaPodczas rozmowy telefonicznej mężczyzna został poinstruowany, że powinien zjawić się w szpitalu na pobranie próbki. Jak twierdzi, mimo zastosowania się do zaleceń, nie udało się pobrać próbki. Szpital był zamknięty. Później, jeszcze kilkukrotnie szukał pomocy w innych oddziałach sanepidu. Ostatecznie próbek nie pobrano, natomiast skierowano mężczyznę i jego rodzinę na kwarantannę. Dramatyczny list trafił do sieci. Mężczyzna napisał kilka słów, zaraz po tym jak zmarł jego teść. Wiadomość spotkała się z ogromnym odzewem, w błyskawicznym tempie obiegła cały internet. Beata Tadla zamarła, gdy usłyszała, jak Szymon Hołownia nazwał ją w programie na żywo. Po chwili zareagowała Pilny apel banków do wielu Polaków. Lepiej wypłacić pieniądze z konta zanim będzie za późno Nie żyje uwielbiany muzyk, miał koronawirusa. ” Nie dawano mu szans na przeżycie” List napisany przez pewnego mężczyznę wstrząsnął internetem. Bardzo prawdopodobne, że to od nas się zaraził – napisał po śmierci teścia mieszkaniec Żor, miasta położonego na południu Polski, czytamy na onet.pl. Wiadomość błyskawicznie rozprzestrzeniła się w sieci. Pan Marcin, mieszkaniec Żor, miasta położonego w województwie śląskim napisał poruszający list po śmierci teścia. Jednak zanim do tego doszło, mężczyzna wraz z rodziną kilka dni czekał z nadzieją, na otrzymanie pomocy. Wszystko zaczęło się we czwartek. To wtedy pan Marcin zauważył drastyczne zmiany swojego stanu zdrowia. Stracił węch i smak, zaniepokojony alarmującymi objawami skontaktował się z lokalnym sanepidem. Podejrzewał, że być może został zakażony koronawirusem.

niedziela handlowa
19.04.2020 11:34 Wicepremier powiedziała o nowych rozwiązaniach. Wejdą w życie już niebawem, są związane z tarczą antykryzysową

Wicepremier Jadwiga Emilewicz, w rozmowie z PAP powiedziała o nowych rozwiązaniach w ramach tarczy antykryzysowej, które niebawem wejdą w życie. Będą one niezwykle istotne dla wielu Polaków. Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju i Wicepremier, poinformowała, że resort pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami w ramach tarczy antykryzysowej. Będą one dotyczyć nie tylko dużych firm oraz polskich spółek, ale i poprawy płynności indywidualnej obywateli w kwestii ich zobowiązań kredytowych. Co zapowiedziała Jadwiga Emilewicz?

Polska
18.04.2020 21:53 Polska już ma nowe testy na koronawirusa. Wykrywają chorobę w 15 minut

Polska jest już w posiadaniu nowych testów na koronawirusa, które weryfikują obecność choroby w 15 minut. Informacje na ten temat przekazał wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Dzięki temu służby będą mogły w szybszym tempie przebadać pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Dzięki najnowszym testom badania weryfikujące obecność koronawirusa będą realizowane w zaledwie 15 minut. Od teraz Polska będzie w stanie szybciej reagować w nagłych sytuacjach. Wiceminister zdrowia przekazał informacje podczas sobotniej konferencji prasowej. Wiemy już, kto jako pierwszy będzie mógł skorzystać z szybkich testów.

Danuta Holecka
18.04.2020 18:53 Ogromna wpadka w ”Wiadomościach” TVP. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, wszystko na żywo

TVP zaliczyło ogromną wpadkę w trakcie piątkowych wiadomości. Wieczorem, jak każdego dnia, przekazywano na żywo informacje z kraju i ze świata. Niestety osoby odpowiedzialne za przygotowanie materiału popełniły faux-pas. Wszystko transmitowano na żywo. TVP: Niefortunna wpadka podczas emisji wieczornych wiadomości na żywo. Doszło do ogromnej pomyłki, której świadkami były setki tysięcy osób przed telewizorami. Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co ujrzeli na ekranie.

syn
18.04.2020 13:00 Urodziła syna, ale jeszcze nie wie, że została mamą. Poruszająca historia zakażonej kobiety

Syn kobiety zakażonej koronawirusem przyszedł na świat. Matka chłopca nie wie jednak, że właśnie została mamą. Wzruszająca historia obiegła cały internet. Chłopiec wciąż czeka, aż jego mama zobaczy go po raz pierwszy. Każdego dnia na świecie jest coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej grupy należy pewna kobieta, której syn niedawno przyszedł na świat. Młoda mama nie jest jeszcze świadoma tego, że jej ukochane dziecko już czeka na pierwsze spotkanie z nią.

LIST
17.04.2020 22:13 Poczta Polska też wprowadziła godziny tylko dla seniorów. Wiemy, kiedy nie zostaniesz wpuszczony, jeśli masz mniej niż 65 lat

Poczta Polska postanowiła także wprowadzić godziny otwarcia dla seniorów. Podczas ich trwania nie będzie można wejść na teren poczty jeśli nie ma się 65 lat. Poczta polska idzie w ślady sklepów i również dostosowuje swoje godziny otwarcia do potrzeb seniorów. Wiemy, w jakich godzinach placówki obsługują tylko osoby powyżej 65 roku życia. To rozporządzenie nie dotyczy wszystkich dni pracujących poczty.

MINISTER
17.04.2020 18:02 Z ostatniej chwili: wicepremier przekazała informacje ws. powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Zdradziła plany aż do czerwca

Koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie, a uczniowie wciąż nie mają informacji na temat tego czy przed końcem czerwca wrócą do szkół. Wicepremier rozwiewa wszelkie wątpliwości. Wiadomo już, jak będą wyglądały ostatnie miesiące roku szkolnego. Wicepremier, podczas rozmowy w programie Onet Rano, przekazała informacje dotyczące powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na pytanie, które nurtuje nie tylko uczniów, ale również ich rodziców. Wiemy, czego można się spodziewać w najbliższym czasie.

ksiądz
17.04.2020 17:30 Nie żyje legendarny muzyk. Jego żona poinformowała o przyczynie śmierci

Żona poinformowała o śmierci legendarnego piosenkarza i kompozytora. Jego przeboje nucił swego czasu cały świat. Złoty okres twórczości artysty to lata 60. i 70. Za oficjalną przyczynę śmierci, żona muzyka podała przewlekłą chorobę obturacyjną płuc. 26 marca artysta trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii z objawami ostrego zapalenia płuc. Francuski dziennik Le Parisien doniósł, że mężczyzna miał przeprowadzane testy na obecność koronawirusa, których wynik był pozytywny. Żona, ani agent piosenkarza nie potwierdzili tej informacji. Muzyk miał 74 lata. Pracownik popularnej sieci sklepów zarażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje klientów Rząd dał zielone światło na otwarcie cmentarzy. Padła konkretna data, jest jeden warunek Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem Żona poinformowała o śmierci legendarnego muzyka. Świat przede wszystkim francuskiej branży muzycznej pogrążył się w głębokim smutku. Mężczyzna pozostawił po sobie wspaniały dorobek artystyczny. Nie żyje Daniel Bevilacqua – o śmierci poinformowała jego żonaDaniel Bevilacqua był znany pod pseudonimem Christophe. Ten francuski muzyk zostawił po sobie wspaniały dorobek muzyczny, składający się na kilkanaście płyt studyjnych i koncertowych. Przebój Aline wydany w 1965 roku nucił cały świat. Płyta o tym samym tytule gościła na każdej francuskiej prywatce tamtych czasów.

16.04.2020 18:57 Agata Duda zrobiła dla siebie maseczkę samodzielnie. Pokazała łatwy sposób i efekty, wtedy się zaczęło

Od dziś weszła w życie nowa regulacja, która nakłada obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Agata Duda wyszła z inicjatywą i jak wiele innych osób w internecie, zaprezentowała łatwą metodę na zrobienie domowej maseczki. Jednak nie wszystkim przypadł do gustu jej pomysł. Agata Duda pokazała, jak można w warunkach domowych zrobić samodzielnie maseczkę. Pierwsza dama zachęca do noszenia własnoręcznie zrobionych masek ochronnych. Zaprezentowała łatwy i szybki sposób, jednak nie wszyscy byli zadowoleni.

Agnieszka Włodarczyk
16.04.2020 17:27 Z ostatniej chwili: Jest decyzja, co dalej z projektem o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Kaja Godek już od 2013 roku walczy o zaostrzenie ustawy aborcyjnej. Projekt został złożony do Sejmu po raz pierwszy w 2017 roku. Teraz ponownie rozpatrywana jest jego implementacja. Sejm zadecydował już co dalej z ze zmianą ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Aborcja to temat, który w ostatnich dniach, zaraz obok epidemii koronawirusa zdominował media. Z inicjatywy między innymi Kai Godek do Sejmu trafił projekt o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Wiemy, jaka została podjęta decyzja i jakie dalsze kroki zostaną podjęte w związku z ustawą.

szkoły
15.04.2020 16:31 RMF: Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Kiedy otworzą galerie handlowe? Nieoficjalne informacje

Szkoły zostały zamknięte już kilka tygodni temu, rodzice, a także ich dzieci zastanawiają się kiedy będzie możliwy powrót do regularnych zajęć. Wiele osób zastanawia się również, kiedy galerie handlowe po tygodniach wstrzymania działalności znów zaczną funkcjonować? RMF FM podaje nieoficjalne informacje. Władze naszego kraju od kilku dni zapowiadają kolejne zmiany. Być może już niedługo będziemy stopniowo wracać do normalności. Na pytania kiedy szkoły i galerie handlowe znów będą otwarte, odpowiada radio RMF FM, które przekazało nieoficjalne informacje w tej sprawie.

mąż
15.04.2020 12:28 Popularny bank rozdaje 1120 złotych z darmową kartą. Masz szanse na smartfona, wystarczy jeden warunek

Bank rozdaje nagrody swoim nowym klientom. Możesz zyskać nawet 1120 złotych, albo smartfona. Każdy może skorzystać z najnowszej promocji, wystarczy spełnić jeden banalnie prosty warunek. Popularny bank wyszedł z bardzo korzystną inicjatywą. Nowi klienci mogą zyskać nawet 1120 złotych, albo otrzymać nowego smartfona. Nie ma limitu uczestników i każdy może skorzystać z promocji.

rada ministrów
15.04.2020 09:52 Rząd otworzy galerie handlowe? Wicepremier Jacek Sasin zdradził szczegóły

Zaraz po tym jak w Polsce pojawił się koronawirus, rząd zadecydował, aby zamknąć wszystkie obiekty oświaty, punkty gastronomiczne i galerie handlowe. Minęło już kilka tygodni od tego czasu. Epidemia wciąż szaleje, jednak rząd planuje stopniowe odmrażanie gospodarki kraju. Galerie handlowe nie działają już od ponad kilku tygodni. Jednak nawiązując do wstępnych planów władz naszego kraju, w najbliższym czasie możemy spodziewać się ich powtórnego otwarcia. Wicepremier Jacek Sasin ujawnił szczegóły ewentualnych zmian.

500 plus
14.04.2020 14:11 Za 50-groszówkę można dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz, pieniądze cię zaskoczą

Pieniądze szczęścia nie dają, jednak zawsze lepiej być w ich posiadaniu. Jak się okazuje, teraz w łatwy sposób możemy zwielokrotnić zawartość naszego portfela lub zakurzonej świnki skarbonki. Lepiej ją sprawdź, bo za 50-groszówki możesz zgarnąć prawdziwy majątek. Ludzie mają przeróżne hobby. Jedni kolekcjonują sztukę, drudzy znaczki a jeszcze inni monety. Numizmatyka cieszy się ogromną popularnością, a za niektóre brzęczące pieniądze możemy dostać naprawdę niezłą sumkę. Warto sprawdzić co kryje się na dnie naszych kieszeni, portfeli i starych skarbonek. Jeżeli odnajdziemy te monety, ich pokaźna ilość może zapewnić nam spory majątek.

ograniczenia
14.04.2020 12:06 Rzecznik rządu podał, które ograniczenia mogą zostać złagodzone w pierwszej kolejności. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni

Ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa dają się nam mocno we znaki. Wychodzenie z domu jest możliwe tylko w ostateczności. Rzecznik rządu Piotr Müller podaje, które z ograniczeń będą złagodzone jako pierwsze. Ograniczenia związane z kwarantanną są bardzo duże, usprawiedliwieniem wyjścia z domu są tylko poważne potrzeby. Rzecznik rządu Piotr Müller podał, które z nich mogą zostać w najbliższych dniach złagodzone lub zniesione. Dodatkowo poinformował, że decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w ciągu najbliższych dni.

Agnieszka Włodarczyk
13.04.2020 15:00 Egzaminy mają się odbyć, ale może zabraknąć bardzo ważnej części. Wielu uczniów stresowała najbardziej

Pod koniec roku szkolnego, uczniowie ostatnich klas mieli podejść do końcowych testów. Z powodu epidemii koronawirusa, egzaminy zostały przesunięte na bliżej nieokreślony termin. Wszystko jest uzależnione od rozwoju sytuacji w kraju. Dariusz Piontkowski informuje, że być może w tym roku zrezygnujemy z jednej części egzaminów, która do tej pory była obowiązkowa.Egzaminy prawdopodobnie odbędą się w tym roku, jednak bez jednej, bardzo istotnej części. Wielu uczniów ucieszy ta wiadomość. Najbardziej stresujący element egzaminów być może zostanie zniesiony ze względów bezpieczeństwa.

resort nauki
13.04.2020 12:09 Matura 2020. Minister edukacji podał prawdopodobny termin przeprowadzenia egzaminu

Tegoroczni maturzyści przygotowywali się do tego egzaminu już od września. Nikt nie spodziewał się, że te przygotowania zostaną przedłużone. W normalnych okolicznościach uczniowie ostatnich klas w maju podeszliby do jednego z najważniejszych testów w życiu. Jednak w związku z epidemią, matura została przesunięta. Minister edukacji podał wstępny termin egzaminu. Matura została przesunięta na inny termin. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany uczniom mającym podejść do egzaminu dojrzałości w maju 2020 roku. Minister edukacji podał prawdopodobny termin, w którym zostanie przeprowadzona matura.

ptasia grypa
13.04.2020 09:34 Wróciła ptasia grypa. W USA poważny problem, dane sprzed kilku lat nie wróżą najlepiej

Ptasia grypa zaatakowała Stany Zjednoczone. Podczas gdy epidemia koronawirusa atakuje ludzi, ptasia grypa uśmierca zwierzęta. Problem jest naprawdę poważny. Analiza danych sprzed kilku lat nie napawa optymizmem. Na świecie panuje pandemia koronawirusa, jednak jak się okazuje, nie jest to jedyny problem. W ostatnim czasie Stany Zjednoczone ponownie zmagają się z chorobą, która dotyka zwierzęta. Ptasia grypa wróciła.

rachunek
12.04.2020 13:33 Kobieta zauważyła tatuaż na ręku kelnerki. Gdy ta podeszła rozliczyć rachunek, spojrzała na niego i zalała się łzami

Kobieta zwróciła uwagę, na nietypowy tatuaż kelnerki, która obsługiwała ją i jej męża. Gdy kelnerka podeszła, aby wręczyć małżeństwu rachunek, łzy napłynęły jej do oczu. Nie mogła uwierzyć w to, co właśnie ujrzała. Pewna kelnerka tak jak zwykle wypełniała swoje obowiązki w pracy. Nie spodziewała się, że ten dzień będzie zdecydowanie różnił się od pozostałych. Gdy kobieta, którą obsługiwała, zauważyła jej niewielki tatuaż, od razu wywiązała się między nimi rozmowa. To, co wydarzyło się później, poruszyło kelnerkę do łez.

jadwiga sienkiewicz
11.04.2020 16:56 Nie żyje gwiazda kultowego filmu. Wszyscy go oglądaliśmy, zmarła przez koronawirusa

Hilary Heath pracowała w klinikach na całym świecie, niosąc pomoc potrzebującym. W połowie lat 60. gwiazda zdobyła tytuł magistra psychologii na Oxfordzie i została doradcą do spraw uzależnień. Hilary Heath: film, teatr i pomocHilary Heath urodziła się 6 maja 1945 roku. Upodobała sobie nie tylko kino i teatr. Aktorka, która swoją karierę zaczynała w latach 60. i 70, a następnie w latach 90. zajęła się produkcją. Za swoją najcenniejszą pracę uważała pomoc innym. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów Wybuchło kilka wulkanów. Porażające wiadomości ze świata Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya W jakim wieku faceci najczęściej zdradzają? Odpowiedź was zaskoczy, naukowiec ujawnił dane Dzięki Katarzynie Dowbor 12-letni Kuba nie został odebrany dziadkom. ”Nasz nowy dom” odmienił życie rodziny w potrzebie Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej to jeszcze nic. Kaczyński zjawił się w innym, niedostępnym dla obywateli miejscu źródło: metro.co.uk Film, w którym zagrała, stał się klasyką romansu. Utalentowana i piękna aktorka porywała widzów swoimi ekranowymi kreacjami. Niestety, gwiazda kina to kolejna ofiara koronawirusa. O śmierci kobiety poinformowała jej rodzina. 11 kwietnia świat obiegła kolejna smutna informacja. Rodzina wybitnej aktorki wydała komunikat o śmierci kobiety. Kultowy film, który oglądał każdy z nas, zapewnił jej swoistą nieśmiertelność. Nie żyje gwiazda kina znana z Wichrowych Wzgórz. Nie żyje Hilary Heath Brytyjska aktorka i producentka zmarła w wieku 74 lat. Jak poinformowała rodzina, przyczyną śmierci gwiazdy był koronawirus. – W zeszłym tygodniu straciliśmy moją cudowną matkę chrzestną Hilary Heath przez Covid-19 – napisał na Facebooku Alex Williams, chrześniak gwiazdy – Była prawdziwą siłą żywiołu i nie mogę znieść, że już jej z nami nie ma– dodał na koniec swojego wpisu mężczyzna. Choć film z lat 90., Wichrowe Wzgórza, w którym wcieliła się w rolę Izabeli Linton – siostry Edgara Lintona, która uciekła od swojego złego męża – przyniósł kobiecie niewątpliwą rozpoznawalność, ta postanowiła wycofać się z aktorstwa. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? NBP zajął jasne stanowisko. Wiemy, jak możesz wydawać swoje pieniądze Premier uchylił zakaz handlu obowiązujący od 12 marca. Wspaniała wiadomość dla wielu Polaków 5 tysięcy złotych za wyjście do sklepu? Mężczyzna miał zostać pozbawiony możliwości obrony ZOBACZ TEŻ:Nie żyje Hilary Heath. O śmieci gwiazdy poinformował na Facebooku jej chrześniak, Alex William. Film Wichrowe Wzgórza, w którym wcieliła się w postać Izabeli Linton, zapewnił jej aktorską nieśmiertelność. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Agnieszka Włodarczyk
10.04.2020 17:13 Nie żyje kultowy aktor. Tragiczne informacje były ukrywane przed światem, fanom trudno uwierzyć

Informacje na temat śmierci kultowego aktora trafiły do sieci, smutną wiadomość przekazał portal antyradio.pl. Szczegóły tragedii nie są jeszcze znane. Aktor odszedł w wieku 78 lat. Nie żyje popularny aktor. Mężczyzna grał w jednym z najbardziej znanych horrorów ostatnich lat. Informacje na temat szczegółów jego śmierci nie zostały oficjalnie podane. Tragedia wyszła na jaw dopiero teraz.

Ronan Vibert
09.04.2020 18:57 Była uwielbianą modelką i piosenkarką. Niestety, piękna 25-latka nie żyje

Modelka i piosenkarka, zaledwie 25-letnia zdolna dziewczyna nie żyje. Była znana przede wszystkim ze swojej kariery w modelingu, w którym pracowała od 14. roku życia. Całkiem niedawno postanowiła wrócić do ukochanej muzyki i wydać nowy singiel. Świat ją uwielbiał.Modelka i piosenkarka w jednym. Zdolna i bardzo znana w świecie mody, zmarła w wieku zaledwie 25 lat. Kilka miesięcy wcześniej wydała EP-kę o znamiennym tytule In Case I die first. Świat muzyki stał przed nią otworem.

biedronka
09.04.2020 17:55 Możesz zrobić zakupy w Biedronce nie wychodząc z domu, wiemy jak. Przywiozą Ci je za grosze w godzinę

Zakupy podczas epidemii potrafią być bardzo czasochłonne. Sklepy dbają o to, by wewnątrz nie znajdowało się za dużo klientów. Czekanie w kolejce może być naprawdę długie, no i trzeba wyjść z domu, co wiąże się z ryzykiem. Biedronka postanowiła umożliwić swoim klientom zakupy tak, by nie musieli opuszczać swoich domów.Zakupy w czasach epidemii to spory kłopot. Poza tym sklepy są oblegane przez tłumy ludzi – dla wielu stanie na dworze przed drzwiami marketów to długie godziny. Biedronka postanowiła więc umożliwić swoim klientom zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu. W ciągu godziny można je mieć przed drzwiami mieszkania.

krzysztof kiersznowski
09.04.2020 13:09 TVP wyprowadziło ogromne zmiany w ramówce. Widzowie będą zrozpaczeni, pożegnają się z ulubionymi produkcjami

Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem Morawiecki i Szumowski podjęli kluczowe decyzje. Wiemy, co dalej z obostrzeniami Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej? Do czerwca, z anteny TVP, nie zniknie uwielbiane M jak Miłość. Jednak nadal nie możemy przewidzieć, co przyniosą nam koleje miesiące. W przypadkach takich seriali jak Komisarz Alex, na antenie będziemy mogli oglądać jedynie ich powtórki. ZOBACZ TEŻ: Koniec emisji seriali TVP Z ramówki TVP znikną jedne z najpopularniejszych seriali. W ostatnim tygodniu, po raz ostatni mogliśmy oglądać perypetie rodziny Lubiczów w serialu Klan, natomiast w poniedziałek przyjdzie nam pożegnać się z dość nową produkcją TVP – Koroną królów. źródło: kraj.life TVP zdecydowało się na wprowadzenie ogromnych zmian, które nie do końca mogą spodobać się widzom. Okazuje się, że z ramówki stacji znikną ulubione produkcje. Ich fani mogą być zrozpaczeni, wszystko przez pandemię koronawirusa. Koronawirus wpłynął zarówno na te poważne obszary naszego życia, jak i te, które mogą wydawać się zupełnie błahe – jednak w dużej mierze to właśnie dzięki nim, udaje nam się nie zwariować. Teraz tysiące widzów będzie musiało pożegnać się ze swoimi ulubionymi programami. Epidemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła również prace na planach zdjęciowych. W TVP będziemy więc musieli pożegnać się z wieloma produkcjami, a niektóre z nich, towarzyszyły nam przez całe lata. Jakie zmiany zajdą w ramówce? TVP wprowadza zmiany w ramówce Zmiany w ramówce TVP nie powinny nikogo dziwić. Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, wiele stacji telewizyjnych musiało pożegnać się z emisją uwielbianych przez widzów programów. Wprowadzone obostrzenia, a przede wszystkim odpowiedzialność, nie pozwoliły na narażenie zdrowia uczestników, aktorów i pozostałych osób pracujących przy planach zdjęciowych oraz nagraniach. Ponieważ niektóre z produkcji TVP zostały nakręcone o wiele wcześniej, nadal będą mogły cieszyć oczy swoich fanów. Seriale takie jak Barwy Szczęścia, Ojciec Mateusz, czy uwielbiana Rodzinka.pl, której, jak wiemy, kontynuacji się nie doczekamy, nadal będą emitowane przez TVP. Jednak losy niektórych bohaterów, zobaczymy po raz ostatni.

biedronka
09.04.2020 11:50 Biedronka wprowadza maseczki ochronne do oferty. Ich cena zwala z nóg, są inne niż apteczne

Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej? źródło: jastrzabpost.plJeżeli jednak ich dla nas zabraknie – nie ma powodu do zmartwień. Wiele polskich marek zdecydowało się na wdrożenie do swojej oferty maseczek wielokrotnego użytku, a w internecie znajdziemy masę instrukcji, jak wykonać ją samodzielnie w domu, co może okazać się świetną rozrywką na zabicie czasu. Maseczkę ochronną kupimy w aptekach, a także w sklepach internetowych. Choć oferta, którą wprowadziła Biedronka, kusi ceną i wszelkimi walorami, robiąc zakupy, miejmy na uwadze, że nie tylko my potrzebujemy maseczek. Biedronka wychodzi naprzeciw klientom i wprowadza do swojej oferty maseczki ochronne. Ich cena w popularnej sieci sklepów zwala z nóg. W dodatku są zupełnie inne, niż te sprzedawane przez apteki. Odkąd na początku marca w Polsce pojawił się tak zwany pacjent zero, liczba osób zakażonych koronawirusem, a także jego ofiar śmiertelnych wzrasta z dnia na dzień. Na sytuację szybko reaguje rząd, który wraz z pogarszającymi się statystykami, szybko nakłada na obywateli kolejne obostrzenia i choć sklepy spożywcze funkcjonują, nie zrobimy w nich zakupów jeżeli nie będziemy mieli na naszych rękach rękawiczek. W niedługim czasie podobnie może stać się z maseczkami ochronnymi, które przez niektórych zalecane są wszystkim, a przez innych jedynie chorym. Jak to jest z tymi maseczkami? Bez względu na to, czy powinniśmy, czy nie powinniśmy ich nosić, Biedronka postanowiła wprowadzić je do swojej oferty. Czy okażą się one kolejnym produktem, który masowo zniknie ze sklepowych półek? Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju Rękawiczki jednorazowe i żel antybakteryjny, to obowiązkowy dodatek każdego, kto wychodzi z domu. Czy stanie się nim również maseczka ochronna? Światowa Organizacja Zdrowia pod koniec marca wskazała, że maseczki powinny nosić przede wszystkim osoby chore, mające podejrzenie infekcji lub opiekujące się chorymi, podkreślając, że są one skuteczną ochroną przed koronawirusem jedynie wtedy, gdy zostaną połączone z myciem rąk lub ich dezynfekcją. Patrząc jednak na najnowsze doniesienia ekspertów i statystki, maseczka może stać się naszym nieodłącznym atrybutem na czas epidemii – w końcu jest coraz więcej przypadków zakażeń bezobjawowych. Nic dziwnego, że Biedronka zdecydowała się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Zaskoczyć może za to ich cena. Maseczki ochronne, które Biedronka wprowadziła do sprzedaży, różnią się nie tylko ceną. W popularnej sieci sklepów klienci będą mogli znaleźć maseczki, z jonami srebra, które mają działać bakteriobójczo. W przeciwieństwie do tych kupowanych w aptekach, maseczki z Biedronki są wielokrotnego użytku. Możne je użyć aż do pięciu razy, oczywiście po uprzednim wypraniu w temperaturze 60 stopi. Dodatkowo, opakowanie z trzema maseczkami kosztuje jednie 14,99 zł. Czy oznacza to, że pożądany towar zniknie z półek tak szybko jak żele antybakteryjne, mydło czy papier toaletowy? Gdzie kupić maseczkę ochronną? Biedronka wprowadza maseczki ochronne

poczta polska
09.04.2020 10:21 Nie masz skrzynki na listy? Masz niewiele czasu, by ją zdobyć, inaczej dostaniesz kosmiczną karę, która zrujnuje Cię finansowo

Według ustawy Prawo pocztowe z grudnia 2012 roku skrzynka na listy jest nie tylko obowiązkowa, ale i musi być łatwo dostępna z zewnątrz, zabezpieczać korespondencje przed deszczem i śniegiem oraz posiadać określone wymiary 229 mm x 324 mm i szerokość co najmniej 60 mm. Choć problem braku skrzynek nie dotyczy bloków, w Polsce wciąż znajduje się cała masa domów, które obchodzą się bez tego przedmiotu. Jednak w dość bliskiej przyszłości, ten z pozoru mały problem, może odegrać dość kluczową rolę w naszym życiu. Dlaczego? ZOBACZ TEŻ:Obowiązkowa skrzynka na listy Pieniądze, jakie zapłacimy za brak skrzynki na listy, to kosmiczna suma. Jeżeli więc nie posiadasz tak zwanej skrzynki oddawczej, lepiej się śpiesz. Na jej zdobycie pozostało ci niewiele czas. Inaczej musisz liczyć się z ogromną karą, która zrujnuje finanse niejednej rodziny. Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej? Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem Rydzyk bez skrupułów wydał kolejny apel. Radio Maryja upomina się o dodatkowe pieniądze z naszych kieszeni Według ustawy Prawo pocztowe uchwalonej przez Sejm w 2012 roku kara ta może wynieść nawet 10 tysięcy złotych. źródło: wyborcza.plMało kto zdaje sobie sprawę, że posiadanie skrzynki na listy – która w niedługim czasie może odegrać szczególną rolę w naszym społeczeństwie – jest obowiązkiem spoczywającym na właścicielach lub administratorach domów jednorodzinnych, bloków i innych budynków mieszkalnych. Za jej brak będziemy musieli zapłacić ogromne pieniądze. Warto to wiedzieć, szczególnie że kara jest wyższa niż mandat za brak prawa jazdy. Prawo o wyborach korespondencyjnych czeka na zatwierdzenie przez Senat jednak, zważając na okoliczności, w skrzynkę warto zaopatrzyć się już teraz.Kara za brak skrzynki na listySkrzynka oddawcza, czyli nic innego jak skrzynka na listy, według ustawy PiS ma być pierwszym etapem nowego procesu wyborczego. To właśnie do niej listonosze mają wrzucać zestaw dwóch kopert z kartą do głosowania i specjalnym oświadczeniem. Jeżeli więc wybory korespondencyjne zostaną zatwierdzone, brak skrzynki na listy nie tylko zabierze nam głos, ale również sprawi, że za swój błąd będziemy musieli zapłacić spore pieniądze. Jaką sumę przewiduje kara? Będziecie zdziwieni. Brak skrzynki na listy to poważne wykroczenie, za które zapłacimy spore pieniądze. Karze podlega nie tylko osoba, która jej nie założyła, ale również osoba, której skrzynka nie spełnia wymaganych kryteriów, o których mowa we wcześniej wspomnianej ustawie. Karę wymierza Urząd Kontroli Elektronicznej i oczywiście, od kary można odstąpić. Jednak, czy kiedy w grę wchodzą tak duże pieniądze, warto ryzykować?