Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rzecznik rządu podał, które ograniczenia mogą zostać złagodzone w pierwszej kolejności. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 14.04.2020 12:06

Rzecznik rządu podał, które ograniczenia mogą zostać złagodzone w pierwszej kolejności. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni

ograniczenia
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/eastnews

Ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa dają się nam mocno we znaki. Wychodzenie z domu jest możliwe tylko w ostateczności. Rzecznik rządu Piotr Müller podaje, które z ograniczeń będą złagodzone jako pierwsze.

Ograniczenia związane z kwarantanną są bardzo duże, usprawiedliwieniem wyjścia z domu są tylko poważne potrzeby. Rzecznik rządu Piotr Müller podał, które z nich mogą zostać w najbliższych dniach złagodzone lub zniesione. Dodatkowo poinformował, że decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w ciągu najbliższych dni.

Niektóre ograniczenia zostaną zniesione

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch dni zostaną podjęte decyzje o zdejmowaniu lub łagodzeniu ograniczeń będących skutkiem epidemii koronawirusa. Ilość obostrzeń jest jednak dość duża. Wiadomo już, które z nich zostaną zniesione lub złagodzone jako pierwsze.

Piotr Müller poinformował w Programie 3 Polskiego Radia, że w pierwszej kolejności będą rozważane limity osób przebywających w sklepach. Przypominamy, że do tej pory mogą to być tylko 3 osoby na jedną kasę. Ta decyzja spowodowała wydłużenie godzin pracy sklepów i długie kolejki klientów przed marketami.

  1. W najbliższych dniach ministerstwo zdrowia poda nowe wytyczne. Wszyscy będą musieli się dostosować
  2. Podczas pogrzebu usłyszeli nagle walenie w wieko trumny i przerażony głos. Reakcja rodziny poraziła wszystkich
  3. Czy mogę planować wakacje na lipiec i sierpień? Przewodnicząca Komisji Europejskiej udzieliła odpowiedzi

Zmiany w przestrzeni publicznej

Rzecznik rządu zapowiedział także, że zostaną wzięte pod uwagę ograniczenia dotyczące aktywności na zewnątrz, w tym lasów, parków i innych przestrzeni publicznych. W tym przypadku nie chodzi o ich anulowanie a jedynie złagodzenie obostrzeń. Biorąc jednak pod uwagę, że trwa wiosna, a ciepłe dni będą sprzyjały chęci rekreacji na zewnątrz, znów mogą powstawać skupiska ludzi w lasach, parkach, nad jeziorami.

Piotr Müller zapowiada jednak, że wszelkie decyzje dotyczące złagodzenia lub zniesienia ograniczeń zostaną podjęte dopiero wtedy, gdy będą znane dane dotyczące zarażeń koronawirusem w okresie wielkanocnym. Mimo zaleceń jednak niektórzy z nas odwiedzali rodziny i znajomych, co może przełożyć się znacznie na liczbę zachorowań.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ograniczenia

Piotr Müller zapowiedział, że wszelkie ostateczne decyzje wymagają danych z zachorowań w okresie wielkanocnym. Należy jednak dodać, że jeśli w czasie tych świąt powstały nowe zakażenia, potrzebne są dwa tygodnie na ich stwierdzenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna wyjeżdżał z garażu, nie zauważył swojej żony. Potrącił kobietę, w ciężkim stanie trafiła do szpitala
  2. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  3. Czego nie wolno robić na balkonie? Polacy zapominają, że wiele rzeczy jest zakazanych
  4. Rząd będzie chciał zmniejszyć obostrzenia kwarantanny? Jeżeli tak, naukowcy przedstawili 3 warunki
  5. Mąż Katarzyny Zielińskiej nie miał litości. Poczekał aż aktorka zaśnie
  6. Wiadomości TVP przedstawiły rachunek Jarosława Kaczyńskiego. Zdumiewająca sytuacja w programie

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Powiązane
Znasz tych reżyserów?
Znasz ich filmy na pamięć, ale czy znasz ich? Nawet prawdziwy kinoman nie pozna całej dziesiątki