Lifestyle.Lelum.pl > Daria Trafankowska

Daria Trafankowska

Daria Trafankowska swój tragiczny stan zdrowia trzymała w tajemnicy, fot. KAPiF
05.01.2024 13:31 Swój tragiczny stan zdrowia trzymała w tajemnicy. Do końca walczyła o życie. Aktorka zmarła po cichu w samotności

Daria Trafankowska należała do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu „Na dobre i na złe”, gdzie wcielała się w pielęgniarkę Danusię. Ulubienica widzów zmarła w 2004 roku. Gdyby żyła, 5 stycznia świętowałaby 70. urodziny.

Daria Trafankowska
08.01.2023 10:04 Daria Trafankowska doświadczyła wielkiej tragedii. Polacy kochali ją za przepiękne role

Daria Trafankowska miała w swoim dorobku artystycznym wiele znanych ról, ale większość Polaków kojarzy ją głównie jako kochaną pielęgniarkę Danutę z „Na dobre i na złe”. Choć sama wręcz emanowała życzliwością, w życiu spotkało ją wiele złego. Kobieta musiała zmagać się z bolesnymi stratami oraz chorobami, których doświadczyli zarówno jej bliski, jak i ona sama.

Daria Trafankowska
15.01.2022 20:48 Daria Trafankowska cierpiała na straszną chorobę. Nawet zagraniczni lekarze nie mogli jej pomóc

Daria Trafankowska w tym roku skończyłaby 68 lat. 5 stycznia obchodziliśmy rocznicę urodzin lubianej aktorki, która wcielała się w postać sympatycznej Danusi z „Na dobre i na złe”. Życzliwa i pomocna, niestety zmagała się z podstępną i okrutną chorobą. 5 stycznia obchodziliśmy 68. rocznicę urodzin Darii Trafafankowskiej, znanej szerszej publiczności w roli Danusi z „Na dobre i na złe”. Gwiazda zmarła w 2004 roku, pozostawiając plan, syna, a także nową miłość. W 2003 roku u Darii Trafankowskiej zdiagnozowano straszliwą chorobę, która podstępnie odebrała jej siły. Rok później przyjaciele i krewni żegnali tę niezwykle ciepłą i pełną życzliwości osobę.

Daria Trafankowska
29.10.2021 10:01 Odwiedziliśmy grób Darii Trafankowskiej. Zastaliśmy smutny widok

Przed kilkoma miesiącami minęło 17 lat od odejścia jednej z najpopularniejszych polskich aktorek – Darii Trafankowskiej. Artystka, mająca w chwili śmierci zaledwie 50 lat, zmarła po długiej walce z nieuleczalną chorobą – nowotworem trzustki. Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy grób odtwórczyni niezapomnianej roli oddziałowej Danusi w serialu „Na dobre i na złe”. Widok grobu na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim odbiega jednak od ideału.

syn
10.02.2021 10:01 Grała oddziałową w „Na dobre i na złe”. Syn aktorki wyjawił, jak wyglądały jej ostatnie chwile

Pamiętacie Darię Trafankowską, która wcieliła się w rolę oddziałowej w Na dobre i na złe? Aktorka zmarła w 2004 roku. Syn gwiazdy, reżyser i producent Wit Dziki w rozmowie z WP wspomina, jak wyglądały ostatnie chwile jego mamy. Niedługo przed diagnozą poznała kogoś, z kim wreszcie była szczęśliwa, pierwszy raz od rozwodu – wyznał. – Bardzo starała się nie obciążać mnie swoją chorobą i pilnowała, żeby to nie była dla mnie trauma, z której trudno byłoby mi wyjść – powiedział syn aktorki z Na dobre i na złe. Jak wspomina rozwód rodziców, a później śmierć matki?

Dominika Gwit
12.10.2019 13:58 Dzieliły jedną garderobę i jednego mężczyznę. Wszyscy na planie serialu byli w szoku

Związek z tym samym mężczyzną nie był powodem dla końca przyjaźni tych dwóch aktorek. Wszyscy na planie byli w szoku, że te dwie gwiazdy TVP dzieliły jedną garderobę i jednego mężczyznę. Zobacz o kogo chodzi! Dwie aktorki z Na dobre i na złe połączyło więcej niż więzy profesjonalne. Małgorzata Foremniak i Daria Trafankowska dzieliły nie tylko czas na ekranie i garderobę, ale też męża. Waldemar Dziki był w związku z obiema aktorkami. Czy którykolwiek związek miał szansę przetrwać?