Lifestyle.Lelum.pl > Cukrzyca

Cukrzyca

Marta "Mandaryna" Wiśniewska
06.04.2024 11:52 Mandaryna walczy z poważną chorobą. Opowiedziała o swoich zmaganiach

Marta "Mandaryna" Wiśniewska zyskała rozpoznawalność jako żona Michała Wiśniewskiego. Cała Polska śledziła ich przygotowania do ślubu w ramach reality-show "Jestem, jaki jestem" i wydawać by się mogło, że gwiazda nie ma przed fanami tajemnic. Okazuje się jednak, że od dawna zmaga się z poważną chorobą, o której postanowiła nieco więcej opowiedzieć w wywiadzie.

Mandaryna Marta Wiśniewska, cukrzyca
27.06.2023 07:45 Tylko u nas: Mandaryna szczerze o walce z cukrzycą. Długo odrzucała myśl o chorobie, druga diagnoza uderzyła jak grom

27 czerwca przypada Dzień Walki z Cukrzycą, która jest jedną z chorób cywilizacyjnych, związanych z rozwojem cywilizacyjnym, trybem życia i dietą. Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje ponad 2 miliony osób, a aż jedna czwarta z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Zgodnie z prognozami Ministerstwa Zdrowia, w najbliższych 15-20 latach podwoi się liczba osób chorych na cukrzycę. Z okazji tego dnia skontaktowaliśmy się z Martą Wiśniewską, znaną także jako Mandaryna, która od lat zmaga się z tą chorobą. 

mama
22.01.2023 19:49 Myślała, że ciemne plamy na szyi córki to brud. Od lekarza usłyszała diagnozę o nieuleczalnej chorobie

Pewna mama zauważyła na szyi swojej córki dziwne plamy. Na początku myślała, że to brud, ale szybko okazało się, że zjawisko jest objawem poważnej, nieuleczalnej choroby. Teraz ostrzega inne osoby. 14-letnia dziewczynka mierzyła się z nadmierną wagą. Miała też wiele innych objawów jak: duże pragnienie, bóle głowy i zmiany nastroju. Na szyi miała zaś dziwny, ciemny pierścień.

mandaryna
31.05.2021 20:36 Przykre wieści. Mandaryna jest nieuleczalnie chora, nic nie da się zrobić

Mandaryna zmaga się z nieuleczalną chorobą, która pierwszy raz zaatakowała, kiedy gwiazda spodziewała się narodzin drugiego dziecka. Od tego czasu musi uważać na swoje zdrowie. Choć Mandaryna ze względu na fakt, że jest tancerką, zawsze prowadziła zdrowy tryb życia, to nie uchroniło jej to przed problemami zdrowotnymi. Była żona Michała Wiśniewskiego od lat zmaga się z cukrzycą typu pierwszego, która pierwszy raz dała o sobie znać w czasie drugiej ciąży. Co ciekawe, Michał Wiśniewski mimo ewidentnie niezdrowego trybu życia, jaki wtedy prowadził, nie ma podobnych problemów, co według Mandaryny jest niesprawiedliwe ze strony losu. – Diagnoza była dla mnie trudna do przyjęcia, głównie dlatego, że byłam osobą, w której rodzinie nikt nie chorował na cukrzycę, prowadzę sportowy tryb życia, nie palę, nie piję. Wydawało mi się, że ta choroba mnie nie dotyczy, bo miałam w rodzinie męża, który robił wszystko odwrotnie, nie oszczędzał się i jego cukrzyca nie spotkała, więc trochę byłam zła na los – wyznała. Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Michał Wiśniewski
23.11.2020 13:47 Była żona Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Od czasu diagnozy jej życie diametralnie się zmieniło

Michał Wiśniewski ma za sobą cztery rozwody. Jedna z jego żon, Marta, lepiej znana Polkom jako Mandaryna, jest nieuleczalnie chora. Tancerka zmaga się z cukrzycą. W rozmowie z portalem WP – abcZdrowie wyznała, że odkąd dowiedziała się o diagnozie, jej życie uległo ogromnej transformacji. Przede wszystkim musiała diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dodatkowo przynajmniej raz w miesiącu pojawia się u lekarza. Michał Wiśniewski z pewnością nie przypuszczał, że jego była żona wypowie się w tej sprawie. Kobieta od lat choruje na cukrzycę, o czym opowiedziała w rozmowie z portalem WP.

Boczek z Kiepskich choroba
16.05.2018 15:48 Jest ŹLE. „Boczek” z Kiepskich walczy z ciężką chorobą

Dariusz Gnatowski, czyli popularny Boczek z Kiepskich, walczy z chorobą, która utrudnia mu życie. Aktor zmaga się z cukrzycą, która sprawia, że non stop traci na wadze i coraz bardziej mizernieje z każdym dniem. Niestety, mamy złe wieści – z aktorem nie jest dobrze. Gnatowski ze swoją tuszą idealnie pasował do roli serialowego Boczka. Krążyły pogłoski, że nawet miał zapisane w umowie z producentami polsatowskiej komedii, że nie może zgubić nadmiernych kilogramów. Dariusz Gnatowski aka Boczek z Kiepskich choroba U Dariusza Gnatowskiego zdiagnozowano cukrzycę, która totalnie zmieniła jego życie. Teraz ujawniono, że leczenie tej choroby spowodowało, że aktor drastycznie spadł na wadze w bardzo krótkim czasie, co może koszmarnie odbić się na jego zdrowiu. Cukrzyca w zależności od jej stopnia, może być bardzo groźną chorobą. Cierpiących na nią ludzi doprowadza do zasłabnięć, nieustannej potrzeby snu. Ta choroba, kiedy jest źle leczona, może skończyć się amputacją kończyn, a nawet śmiercią.