Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Myślała, że ciemne plamy na szyi córki to brud. Od lekarza usłyszała diagnozę o nieuleczalnej chorobie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.01.2023 19:49

Myślała, że ciemne plamy na szyi córki to brud. Od lekarza usłyszała diagnozę o nieuleczalnej chorobie

mama
Zdjęcie ilustracyjne, fot. @vitapix, canva.com

Pewna mama zauważyła na szyi swojej córki dziwne plamy. Na początku myślała, że to brud, ale szybko okazało się, że zjawisko jest objawem poważnej, nieuleczalnej choroby. Teraz ostrzega inne osoby.

14-letnia dziewczynka mierzyła się z nadmierną wagą. Miała też wiele innych objawów jak: duże pragnienie, bóle głowy i zmiany nastroju. Na szyi miała zaś dziwny, ciemny pierścień.

Córka miała plamy na szyi. Teraz jej mama ostrzega innych

Panthera usłyszała od lekarza załamującą diagnozę. Okazało się, że dziwne plamy na szyi czternastolatki były spowodowane rogowaceniem ciemnym: przypadłością, która wskazuje na nieprawidłowo działającą insulinę we krwi.

Może być to objaw cukrzycy typu 2, i tak niestety było w przypadku nastoletniej Panthery. Teraz dziewczynka musi regularnie badać poziom cukru w organizmie i wstrzykiwać codziennie insulinę.

Rogowacenie ciemne może towarzyszyć też insulinooporności, otyłości oraz różnym zaburzeniom endokrynologicznym. Czasem należy do zespołu paraneoplastycznego, obecnego przy nowotworach przewodu pokarmowego. Pojawia się najczęściej na szyi i pod pachwinami.

14-latka zachorowała na cukrzycę

Ciemny pigment, pojawiający się na skórze, wynika z nieprawidłowego wzrostu insuliny i aktywowania jej receptorów, obecnych w skórze.

Teraz Panthera i jej matka mają nadzieję, że ich historia zainspiruje innych rodziców do uważniejszego przyglądania się zarówno zdrowiu ich dzieci, jak i możliwym, niepokojącym objawom.

Chcę, aby inni rodzice wiedzieli, że może się to zdarzyć ich dzieciom, nawet jeśli nie mają cukrzycy i nawet jeśli nikt w ich rodzinie jej nie miał – apeluje matka dziewczynki w rozmowie z ABC News.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wiele babć nie chce tego robić, ale boją się odmówić. Problem, o którym wiele osób nie ma pojęcia
  2. Pokazał, co działo się z jego umierającą żoną. Widok mrozi krew w żyłach
  3. Chciała tylko wziąć udział w wyzwaniu z TikToka. 12-letnia dziewczynka nie żyje

Źródło: ABC News

Tagi: cukrzyca mama
Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik