Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Była żona Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Od czasu diagnozy jej życie diametralnie się zmieniło
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 23.11.2020 13:47

Była żona Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Od czasu diagnozy jej życie diametralnie się zmieniło

Michał Wiśniewski
fot. Piotr Molecki/East News

Michał Wiśniewski ma za sobą cztery rozwody. Jedna z jego żon, Marta, lepiej znana Polkom jako Mandaryna, jest nieuleczalnie chora. Tancerka zmaga się z cukrzycą. W rozmowie z portalem WP – abcZdrowie wyznała, że odkąd dowiedziała się o diagnozie, jej życie uległo ogromnej transformacji. Przede wszystkim musiała diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dodatkowo przynajmniej raz w miesiącu pojawia się u lekarza.

Michał Wiśniewski z pewnością nie przypuszczał, że jego była żona wypowie się w tej sprawie. Kobieta od lat choruje na cukrzycę, o czym opowiedziała w rozmowie z portalem WP.

Michał Wiśniewski wie o chorobie byłej żony, Mandaryna choruje na cukrzycę typu 1

Marta Wiśniewska, znana pod pseudonimem scenicznym Mandaryna, od lat zmaga się z cukrzycą. O nieuleczalnej chorobie dowiedziała się, kiedy była jeszcze w ciąży ze swoją córeczką Fabienne.

Od tego czasu minęło sporo lat. Fabienne Wiśniewska urodziła się 21 sierpnia 2003 roku, czyli ponad 17 lat temu. Dzisiaj jest już prawie dorosłą kobietą.

Jak przyznaje w rozmowie z portalem Mandaryna, odkąd dowiedziała się o swojej chorobie, jej życie się zmieniło. Od tamtej pory regularnie, bo raz w miesiącu, pojawia się u lekarza.

Jednak to nie jedyne zmiany, które wprowadziła. Gwiazda zażywa również leki dla poprawy jakości swojego życia.

— [cukrzyca — przyp.red.] Jest moją koleżanką, z którą się nigdy nie rozstanę. To choroba, która nas dyscyplinuje, wymaga poznania siebie i zadbania o siebie — powiedziała kiedyś dla Wprost.

W związku ze swoją chorobą tancerka rok temu została zapytana o to, jaka była jej reakcja, kiedy dowiedziała się, że popularne leki na cukrzycę mogą być zanieczyszczone. Instruktorka tańca nie ukrywała, że była wtedy przerażona.

  1. Nowe informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Cały czas jest przy nim ukochana żona
  2. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. „Będziemy za nim bardzo tęsknić”, pies nie żyje
  3. Mężczyzna przyszedł do szpitala z małą trumną. Powód rozbija serce na milion kawałków, ciężko powstrzymać łzy

Była żona Michała Wiśniewskiego wypowiedziała się na temat zanieczyszczonych leków

Rok temu w mediach było głośno w sprawie zanieczyszczonych leków dla cukrzyków. Marta Wiśniewska również wypowiadała się wtedy w tej sprawie.

— Kiedy włączyłam telewizor i dowiedziałam się o całej sprawie, byłam przerażona i postanowiłam szybko sprawdzić listę zanieczyszczonych leków. Na szczęście, nie było na niej tego konkretnie preparatu, który zażywam, co — nie ukrywam — trochę mnie uspokoiło — wyznała w rozmowie z portalem WP abcZdrowie.

Dalej w wywiadzie dodała, że zanieczyszczona substancja dotyczy leków podawanych pacjentom przy cukrzycy typu 2, a gwiazda choruje na cukrzycę typu 1. W związku z tym zażywa insulinę.

Chociaż wtedy wyglądało na to, że sprawa zanieczyszczenia leków bezpośrednio jej nie dotyczy, artystka nie odcięła się od tego tematu. Doskonale rozumie, jak to jest żyć z tą przewlekłą chorobą.

— Ta sprawa bardzo mnie poruszyła i myślę o tych, którzy czują się w tej sytuacji zaniepokojeni, czyli o tych blisko 2 milionach Polaków zażywających te leki — mówiła.

Zanieczyszczenie leku stwierdzono wtedy na etapie produkcyjnym w chińskich fabrykach, z których lek trafia do Europy (również do Polski).

Pozostaje nam życzyć jej dużo zdrowia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Michał Wiśniewski

Była żona Michała Wiśniewskiego jest chora na cukrzycę.

Michał Wiśniewski

Marta Wiśniewska choruje na cukrzycę typu 1.

Michał Wiśniewski

O chorobie dowiedziała się, kiedy była jeszcze w ciąży z Fabienne.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobić
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Siwiec przekazała światu radosną nowinę. Wszyscy patrzą tylko na jej brzuszek, gratulacje spływają z całej Polski
  4. Tragedia w rodzinie Matyldy i Mateusza Damięckich. ”Jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim”, nie żyje Edward Stankiewicz
  5. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
  6. Uparty szczeniak bez przerwy prosił, by wpuszczono go na kanapę. W końcu puściły mu nerwy
  7. Dziewczyna Artura Szpilki nad malowniczym strumieniem. Uwagę fanów przykuł jednak jej głęboki dekolt (FOTO)

Źródło: portal.abczdrowie.pl, zdrowie.wprost.pl