Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mandaryna walczy z poważną chorobą. Opowiedziała o swoich zmaganiach
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 06.04.2024 11:52

Mandaryna walczy z poważną chorobą. Opowiedziała o swoich zmaganiach

Marta "Mandaryna" Wiśniewska
fot. KAPIF

Marta "Mandaryna" Wiśniewska zyskała rozpoznawalność jako żona Michała Wiśniewskiego. Cała Polska śledziła ich przygotowania do ślubu w ramach reality-show "Jestem, jaki jestem" i wydawać by się mogło, że gwiazda nie ma przed fanami tajemnic. Okazuje się jednak, że od dawna zmaga się z poważną chorobą, o której postanowiła nieco więcej opowiedzieć w wywiadzie.

Marta Wiśniewska od lat walczy z podstępną chorobą

Wielu z nas czasem zapomina, że celebryci, podobnie jak my, są ludźmi. Choć ich życie często wygląda bajkowo, to czasami mierzą się z trudnościami, których nie pokonają za sprawą sławy i pieniędzy. Mandaryna należy do grona gwiazd, które od lat muszą walczyć z chorobą i muszą żyć z nią do samego końca.

Była żona Michała Wiśniewskiego od ponad dwóch dekad zmaga się z cukrzycą typu 1. Chorobę tę zdiagnozowano u niej w 2003 roku, gdy była w drugiej ciąży. Choć przez te wszystkie lata przyzwyczaiła się do życia z chorobą, wciąż zdaje sobie sprawę z powagi schorzenia. Celebrytka otwarcie dzieli się swoimi doświadczeniami z mediami, starając się zwiększać świadomość na temat cukrzycy.

Marta
fot. KAPIF
Tylko u nas: Mandaryna szczerze o walce z cukrzycą. Długo odrzucała myśl o chorobie, druga diagnoza uderzyła jak grom

Mandaryna zaakceptowała schorzenie i nauczyła się z nim żyć

Marta Wiśniewska w najnowszym wywiadzie opowiedziała nieco więcej o swoich zmaganiach z chorobą, wyzwaniach i traumatycznych epizodach hipoglikemii. Gwiazda, choć regularnie przyjmuje insulinę, kilkukrotnie wpadała w niebezpieczny stan nagłego spadku poziomu cukru we krwi. Mandaryna porównała go do sytuacji po nagłym odstawieniu substancji odurzających. Celebrytka nagle doświadczała zimnych potów, drżenia ciała i nawet utraty przytomności.

Jak podkreśliła w rozmowie z Plejadą Marta Wiśniewska, ważne jest natychmiastowe zareagowanie w takiej sytuacji poprzez spożycie czegoś słodkiego, aby podnieść poziom cukru we krwi.

Dalej jestem chora, nad czym bardzo ubolewam, bo nie cierpię tej choroby. [...] Nie walczę z nią, bo raczej bym przegrała, a nie lubię przegrywać. W tym przypadku nie ma wątpliwości, kto by wygrał. W pewien sposób musiałam się do niej dostosować, a ona do mnie. [...] Nie mogę jeść tyle słodyczy, ile bym chciała. Mam oczywiście szafkę w kuchni jak każdy chyba, do której zaglądam z zamkniętymi oczami, żeby nie mieć zbyt dużych wyrzutów sumienia - powiedziała wokalistka w 2022 roku w rozmowie z portalem Plejada.pl

Marta Wiśniewska wykorzystuje swoją popularność, aby zwiększać świadomość na temat cukrzycy

Celebrytka nauczyła się żyć ze swoją chorobą, ale stara się nie tracić czujności, aby w porę zareagować na niebezpieczne sytuacje. Kluczową rolę w radzeniu sobie ze schorzeniem odgrywa odpowiednia dieta i kontrola spożywanych posiłków. Dzięki temu Marta Wiśniewska nauczyła się nie walczyć z cukrzycą, a po prostu dostosować swoje życie do niej.

Dzięki trzeźwemu podejściu do choroby i opiece specjalistów Mandaryna może nadal kontynuować swoją działalność artystyczną i publiczną, przy okazji inspirując innych cierpiących na cukrzycę i edukując wszystkich na temat tego groźnego schorzenia i jego konsekwencji. Jej otwarta postawa i determinacja stanowią doskonały przykład dla wielu osób borykających się z podobnymi problemami.

Marta