Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykre wieści. Mandaryna jest nieuleczalnie chora, nic nie da się zrobić
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 31.05.2021 20:36

Przykre wieści. Mandaryna jest nieuleczalnie chora, nic nie da się zrobić

mandaryna
kadr z programu Jestem, jaki jestem

Mandaryna zmaga się z nieuleczalną chorobą, która pierwszy raz zaatakowała, kiedy gwiazda spodziewała się narodzin drugiego dziecka. Od tego czasu musi uważać na swoje zdrowie.

Choć Mandaryna ze względu na fakt, że jest tancerką, zawsze prowadziła zdrowy tryb życia, to nie uchroniło jej to przed problemami zdrowotnymi. Była żona Michała Wiśniewskiego od lat zmaga się z cukrzycą typu pierwszego, która pierwszy raz dała o sobie znać w czasie drugiej ciąży.

Co ciekawe, Michał Wiśniewski mimo ewidentnie niezdrowego trybu życia, jaki wtedy prowadził, nie ma podobnych problemów, co według Mandaryny jest niesprawiedliwe ze strony losu.

Diagnoza była dla mnie trudna do przyjęcia, głównie dlatego, że byłam osobą, w której rodzinie nikt nie chorował na cukrzycę, prowadzę sportowy tryb życia, nie palę, nie piję. Wydawało mi się, że ta choroba mnie nie dotyczy, bo miałam w rodzinie męża, który robił wszystko odwrotnie, nie oszczędzał się i jego cukrzyca nie spotkała, więc trochę byłam zła na los – wyznała.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mandaryna walczy z cukrzycą od lat

Warto wspomnieć, że u wielu kobiet rozwija się tak zwana cukrzyca ciążowa, która mija wraz z przyjściem dziecka na świat. W przypadku Mandaryny choroba również dała jej spokój po urodzeniu dziecka, jednak przerwa ta trwała tylko 3 miesiące.

Moja cukrzyca to przewlekły serial, który toczy się już 16 lat. Wszystko zaczęło się, kiedy byłam w ciąży z Fabienne. Wykryto ją u mnie, gdy byłam w ostatnim trymestrze. Zaczęłam ja leczyć dietą i udało się uregulować cukier. Po porodzie cukrzyca ustąpiła i żyłam normalnie, ale powróciła do mnie po trzech miesiącach – wspominała Marta Wiśniewska podczas panelu dyskusyjnego poświęconego cukrzycy.

Niestety cukrzyca na ten moment jest chorobą nieuleczalną i cierpiące na nią osoby mogą jedynie kontrolować poziom cukru w swojej krwi, a także starać się niwelować skutki choroby. Oznacza to pomiary poziomu cukru nawet kilka razy dziennie, przyjmowanie insuliny, a także odpowiednią dietę.

Miejmy nadzieję, że medycyna już niedługo rozwinie się na tyle, że cukrzyca stanie się tylko wspomnieniem z przeszłości.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wideoportal.tv