Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Takim zdjęciem Maciej Stuhr pożegnał ojca. Padło jedno słowo
Julia Bogucka
Julia Bogucka 10.07.2024 09:00

Takim zdjęciem Maciej Stuhr pożegnał ojca. Padło jedno słowo

Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr
Fot. AKPA

Wczoraj media obiegł informacja o śmierci Jerzego Stuhra. Przykre wieści przekazał jego syn Maciej. To był smutny dzień dla wielu fanów kinematografii, a także bliskich zmarłego aktora. W sieci pojawił się poruszający wpis młodszego Stuhra, żegnający zmarłego ojca.

Jerzy Stuhr nie żyje

Wczoraj, 9 lipca 2024 roku, media obiegła informacja o śmierci wybitnego aktora, reżysera, wykładowcy i pisarza. Jerzy Stuhr, który od lat mierzył się z szeregiem poważnych chorób, nie żyje. Przykre wieści przekazał portalowi Onet Kultura jego syn Maciej Stuhr. Mężczyzna wykreował dziesiątki postaci, które na stałe wpisały się w polską popkulturę. Wystąpił między innymi w “Seksmisji”, “Kilerze” czy “Wodzireju”.

akpa20240220_geniusz_mb_86799.jpg
Fot. AKPA

Jerzy Stuhr w 2011 roku zachorował na nowotwór złośliwy przełyku. Jak zdradzał w wywiadach, jedynym dostrzegalnym objawem była chrypka. Dwukrotnie przeszedł operację usunięcia guza, po raz drugi do zabiegu doszło w 2023 roku. Oprócz tego przeszedł dwa zawały oraz udar mózgu. Aktor odszedł w wieku 77 lat.

Milionerzy: usłyszała pytanie o kabaret i zrezygnowała To było jak spowiedź. Stuhr wiedział, że umiera? Wyznał wszystkie grzechy

Tak córka pożegnała Jerzego Stuhra

Śmierć wybitnego aktora poruszyła tysiące polskich serc. Nie jest to zaskoczeniem, bowiem Jerzy Stuhr dla wielu osób był jedną z kluczowych postaci rodzimej kinematografii. Wczorajszy dzień był pełen wspomnień, pożegnań i wzruszeń. Oprócz fanów i specjalistów od kina na poruszające gesty zdobyli się również członkowie rodziny artysty. W mediach społecznościowych pojawiły się publikacje, których widok łamie serce.

Córka aktora, Marianna Stuhr, postanowiła umieścić na swoim profilu na Instagramie czarną planszę. Nie została ona opatrzona żadnym komentarzem, jednak jej symbolika jest oczywista. Czerń, oznaczająca między innymi żałobę, jednoznacznie wskazuje na żal i tęsknotę za ojcem. Choć komunikat został przekazany bez słów, przemawia do odbiorcy wystarczająco silnie.

ZOBACZ TEŻ: Żona Wiśniewskiego po miesiącach milczenia przemówiła. “To koniec”

Maciej Stuhr zdobył się na tylko jedno słowo

Informację o śmierci aktora przekazał jego syn, Maciej Stuhr. On również pracuje w branży kinematograficznej i od początku musiał się mierzyć z porównaniami do dorobku ojca. Zdaniem dziennikarza filmowego Marcina Radomskiego udowodnił on jednak, że sam również ma talent i nie stoi wyłącznie w cieniu sławnego taty.

Zawsze jak jest wielki ojciec i obok niego syn, to ciężko wyrwać się z tego, że jesteś po prostu tylko synem. Ale jednak Maciek udowodnił, potrafił to, sam stworzył siebie, dobrze też wybierając role, gdzieś idąc drogą ojca. Myślę, że ojciec był dla niego autorytetem, zresztą często wspominali o tej relacji - mówił w rozmowie podczas transmisji na kanale “Goniec” w serwisie YouTube.

Również Maciej Stuhr, który poinformował o śmierci swojego wybitnego ojca, zdecydował się na pewnego rodzaju podsumowanie w mediach społecznościowych. Na jego profilu na Facebooku pojawił się wpis zilustrowany czarno-białą fotografią. Widzimy na niej trzy pokolenia rodziny Stuhrów — Jerzego, Macieja oraz Tadeusza. Post jest opatrzony jednym słowem.

Wdzięczność