Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Milionerzy: usłyszała pytanie o kabaret i zrezygnowała
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 10.07.2024 06:00

Milionerzy: usłyszała pytanie o kabaret i zrezygnowała

Hubert Urbański
Fot. KAPIF

Uczestniczka zrezygnowała z pytania za 250 tys. i nie dała sobie szansy na dołączenie do grona zwycięzców. Nic dziwnego, pytanie nie było łatwe i mogło okazać się bardzo podchwytliwe.

"Miliionerzy" mają już prawie ćwierć wieku

Nowy stary sezon i kolejne ekscytacje w programie “Milionerzy”. W niedalekim odstępie czasu padły już dwie główne wygrane. To efekt niesamowitej determinacji uczestników, nowego koła ratunkowego czy może inflacji?

Oczywiście nic nie jest w stanie zmienić tego, że program dalej jest prowadzony przez ikonicznego redaktora i prezentera telewizyjnego Huberta Urbańskiego, bez którego programu wyobrazić sobie nie można. Prowadzi go już od 1999 roku, a więc w zasadzie od zeszłego tysiąclecia. Do tej pory był świadkiem zaledwie kilku głównych wygranych.

Hubert Urbański
Fot. KAPIF, Hubert Urbański
Dwie główne wygrane to nie wszystko?! “Milionerzy” jeszcze nas zaskoczą "Milionerzy": Burza po odcinku z udziałem gwiazd. Widzowie zażenowani poziomem wiedzy jednej z par

Uczestniczka "Milionerów" zrezygnowała blisko końca

Tym razem było bardzo blisko. I to znowu. W tym sezonie bowiem już dwie osoby wyszły ze studia TVN z czekiem na milion złotych. Uczestniczka jednak zrezygnowała na progu 250 tys. A to dlatego, że nie była pewna odpowiedzi na pytanie. Brzmiało ono następująco: 

Kabaret to spektakl satyryczno-rozrywkowy, ale i naczynie:

  • A - nocne
  • B - ranne
  • C - z przegródkami
  • D - do liofilizacji

Prawdopodobnie niewielu z nas odpowiedziałoby poprawnie. “Milionerzy” lubią bazować na pytaniach podchwytliwych i wieloznacznych. Tak było i tym razem, uczestniczka wyszła ze studia wzbogacona o 125 tys. złotych.

KAPIF_oryginal_K1091308F.jpg
Fot. KAPIF, Hubert Urbański

 

Jaka odpowiedź na pytanie w "Milionerach" była poprawna

Otóż okazuje się, że poprawna była odpowiedź C. Kabaret to wyszukane naczynie ozdobne, które ustawiane jest zwykle na środku zastawy stołowej. Wielu z nas pewnie nazwałoby go głębokim talerzem z dodatkowymi zagłębieniami. Najczęściej wykonywany jest z porcelany i z wysokiej jakości ceramiki.

Jak podsumowuj portal pomponik.pl:

3 kwietnia Tomasz Boruch wygrał milion. Tym samym, jako 7. gracz w historii polskiej edycji zdobył główną wygraną. Poprzednią grę o milion oglądaliśmy 12 marca 2024 roku. Zwycięzcą okazał się poeta Mateusz Żaboklicki. Z kolei 19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.