Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ryszard Rembiszewski o Stanisławie Ryster. Poruszające słowa
Sara Karmańska
Sara Karmańska 05.04.2024 10:44

Ryszard Rembiszewski o Stanisławie Ryster. Poruszające słowa

Ryszard Rembiszewski, Stanisława Ryster
Fot. KAPiF

4 kwietnia media obiegła smutna wiadomość o śmierci Stanisławy Ryster. Prezenterka zasłynęła dzięki prowadzeniu teleturnieju “Wielka gra”. Gwiazda była związana z formatem przez ponad 30 lat. Zmarłą wspomina Ryszard Rembiszewski. 

Nie żyje Stanisława Ryster

Informacja o śmierci Stanisławy Ryster po raz pierwszy trafiła do mediów za sprawą jednego z byłych uczestników programu “Wielka gra”. Mariusz Machnikowski był jednak nie tylko uczestnikiem słynnego teleturnieju, ale również znajomym prezenterki. Informacja została później potwierdzona przez córkę gwiazdy. Stanisława Ryster miała 82 lata.

Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z “jednym ze swoich ulubionych graczy”. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie – tydzień wcześniej zaprosiłem ją na kawę... – czytamy w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych. 

Stanisława Ryster o córce: "Z nas dwóch to ona jest ta dorosła." “Co, ja za karę żyję?”. Stanisława Ryster dobitnie skomentowała swój rozwód

Ryszard Rembiszewski wspomina Stanisławę Ryster

Ryszard Rembiszewski jest także znany jako “Pan Lotto”. Prezenter, który przez lata przekazywał na antenie wyniki kolejnych losowań, znał Stanisławę Ryster nie tylko z ekranu. Gwiazdy TVP miały także okazję spędzać ze sobą czas prywatnie. Jak ujawnił Rembiszewski w rozmowie z “Plotkiem”,  Stanisława Ryster z dala od kamer budziła skrajne emocje i uczucia. Z jego informacji wynika, że prezenterka doskonale znała swoją wartość, trzymała się swojego zdania i nie wchodziła w żadne układy. Ryszard Rembiszewski zdradził także, że spotkania z prezenterką na zawsze zachowa w sercu. 

Jej puenty i riposty były zawsze w punkt. Była osobą, która budziła dwojakie skojarzenia. Z jednej strony ktoś ją bardzo lubił i cenił. Niektórych zaś po prostu denerwowała, tym, że ma swoje zdanie i umie je uzasadnić czy że mówi prosto z mostu, nie myśląc, co ktoś o tym pomyśli. Ona przewyższała swoją klasą i sposobem bycia czy reagowania na wszystko, co wokół niej się działo, każdego dookoła. Widziała więcej niż inni. Miałem wielką przyjemność kilka razy być z nią podczas takich rozmów i powiem, że to robiło wrażenie. Była zawsze kilka kroków przed innymi, szybka tak, jakby rozgrywała swoją prywatną wielką grę. Ilekroć byłem z nią w towarzystwie, to rozkoszowałem się każdą chwilą. Coś wyjątkowego…

ZOBACZ TEŻ: Zmarła absolutna legenda TVP, Stanisława Ryster. Była twarzą kultowego teleturnieju

Ryszard Rembiszewski o Stanisławie Ryster i "Wielkiej grze"

Ryszard Rembiszewski w rozmowie z “Plotkiem” odniósł się także do programu, który przyniósł Stanisławie Ryster tak wielką popularność. Prezenterka prowadziła “Wielką grę” w latach 1975-2006. Rozstanie z formatem było jednak dość gwałtowne, a gwiazda dowiedziała się o zdjęciu programu z anteny z porannej prasy. Nawet wiele lat później nie kryła, że miała o to żal do byłego pracodawcy i nie chciała już więcej współpracować z TVP. Ryszard Rembiszewski podkreślił, że etyka pracy Stanisławy Ryster była godna podziwu, a dziś już nie spotyka się takich ludzi:

Ona podkreślała, że do "Wielkiej gry" już nie wróci. Wspominała, że sama odpowiadała za wiele rzeczy w tym programie. A teraz przy produkcjach telewizyjnych pracuje sztab ludzi. Kto widział, by dziś prowadząca odpowiadała za kilka rzeczy jak ona? Stanisława Ryster była jedna jedyna i umiała w pracy wszystko trzymać w ryzach. Oddała pracy w telewizji kawał serca. To już nie jest do powtórzenia. Nawet jak ktoś przegrywał, to ona tak odpowiednio to skomentowała, że uczestnik nie czuł się przegrany. Wspaniała i wyjątkowa kobieta – zdradził Ryszard Rembiszewski.

Stanisława Ryster, Wielka Gra, dlaczego odeszła z TVP, czemu znikła z telewizji, ostatni wywiad
Stanisława Ryster, fot. KAPiF
Stanisława Ryster, Wielka Gra, dlaczego odeszła z TVP, czemu znikła z telewizji, ostatni wywiad
Stanisława Ryster, fot. KAPiF