Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Stanisława Ryster o córce: "Z nas dwóch to ona jest ta dorosła."
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 04.04.2024 19:42

Stanisława Ryster o córce: "Z nas dwóch to ona jest ta dorosła."

Stanisława Ryster
Fot. KAPIF

Wiadomość o śmierci legendy Telewizji Polskiej Stanisławy Ryster obiegła czwartego kwietnia popołudniu cały świat polskich mediów. Urodzona w 1942 roku dziennikarka odeszła w wieku niespełna 82 lat. Wspominamy jej dawne wywiady i opowieści o relacjach z rodziną. Nie zawsze wyglądały tak jak można byłoby przypuszczać na pierwszy rzut oka.

Stanisława Ryster nie radziłą sobie z finansami

Wielokrotnie opowiadając o swojej córce, legenda Telewizji Polskiej i wieloletnia prowadząca jednego z najbardziej renomowanych programów w historii polskiej telewizji podkreślała jej dojrzałość oraz trzeźwość umysłu. Stanisława Ryster była osobą z tendencjami do zbyt szybkiego wydawania zarobionych pieniędzy, córka Marta była w stanie skutecznie powściągać te zapędy. Prezenterka mówiła o tym w rozmowie z “TeleTygodniem”

A gorsza była niż poborca podatkowy, kładła łapkę na mojej pensji. Wyrywała mi pieniądze: Za dużo sobie zostawiłaś! Daj, ja ci te pieniądze wpłacę. Wtedy to się denerwowałam 

Kontrola ta miała jednak charakter przyjacielski i wynikała z głębokiej więzi łączącej dwie kobiety. Marta po prostu troszczyła się o swoją matkę co czuć między wierszami tych opowieści.

Stanisława Ryster
Fot. KAPIF, Stanisława Ryster
Legendarna Stanisława Ryster wraca do mediów po rewelacjach o Kasi Dowbor. Co za słowa! Nie żyje Stanisława Ryster. Legendarna prezenterka TVP miała 82 lata

Córka Stanisławy Ryster była bardzo rozsądną osobą

Przed laty w wywiadzie dla magazynu Viva dziennikarka Telewizji Polskiej opowiadając o swojej córce stwierdziła, że:

Ona jest ode mnie o wiele rozsądniejsza

Było to przyznanie jawnego kontrastu występującego w dynamice relacji Marty oraz Stanisławy. Obie kobiety plasowały się na dwóch biegunach spektrum temperamentów. Starsza - umetafizyczniona, uduchowiona oraz z głową w chmurach; młodsza - racjonalna i twardo stąpająca po ziemi. Co jednak najistotniejsze, antagonizmy te były jedynie wzmocnieniem fundamentów łączących, wyjątkowe na swoje własne sposoby, matkę oraz córkę. 

Pożegnanie Stanisławy Ryster już dziesiątego kwietnia

Rodzina, przyjaciele oraz dalsi znajomi i, prawdopodobnie, niezliczone rzesze fanów oraz sympatyków słynnej prowadzącej “Wielkiej Gry” oddadzą hołd i połączą się we wspólnej zadumie już w przyszłym tygodniu. Dziesiątego kwietnia, zaraz po południu na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim odbędą się uroczystości pogrzebowe na cześć Stanisławy Ryster.

Cmentarz Powązkowski
Fot. KAPIF, Cmentarz Powązkowski