Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znana jest już data i miejsce pogrzebu Stanisławy Ryster
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 04.04.2024 18:14

Znana jest już data i miejsce pogrzebu Stanisławy Ryster

Stanisława Ryster
Fot. KAPIF

Czwartego kwietnia w godzinach popołudniowych prawie wszystkie znaczące media w Polsce zaczęły przekazywać swoim odbiorcom niezwykle smutne wieści o śmierci słynnej dziennikarki Telewizji Polskiej. Niedługo po tym, redakcja “Faktu” ogłosiła, że udało jej się ustalić konkretną datę oraz miejsce pogrzebu Stanisławy Ryster.

Stanisława Ryster prowadziła teleturniej "Wielka Gra" przez ponad trzydzieści lat

Pracę w mediach rozpoczęła w wieku zaledwie dwudziestu czterech lat, a prowadzeniem programu, z którego zasłynęła zaczęła zajmować się już w 1975 roku. Co bezprecedensowe, program, a Stanisława Ryster wraz z nim, przetrwali w Telewizji Polskiej niezwykle długo. Przez dekadę Gierka i lata osiemdziesiąte oraz transformację aż do roku 2006, kiedy to TVP zrezygnowało z kontynuowania formatu.

Program ceniony był zwłaszcza ze względu na swoją merytorykę. Uczestnicy odpowiadali wyczerpująco na trudne i szczegółowe pytania z bardzo konkretnych, specjalistycznych dziedzin jak np. “Rewolucja Francuska”, “Elvis Presley” czy nawet “Starożytne Ateny”. Wielu widzów pamiętających czasy świetności “Wielkiej Gry” do dziś uważa, nie bez słuszności, że był to najbardziej merytoryczny i wartościowy teleturniej w historii polskiej telewizji.

 

Pamiętacie, jaki program prowadziła Stanisława Ryster? Ostatnie zdjęcia Stanisławy Ryster. Do końca pozostała damą

Pogrzeb Stanisławy Ryster odbędzie się już w przyszłym tygodniu

Jak podaje redakcja “Faktu” pogrzeb legendy Telewizji Polskiej odbyć się ma już dziesiątego kwietnia na warszawskich Powązkach. Znamy nawet konkretną godzinę - 13:30.

Powązki
Fot. KAPIF, Powązki

Nie jest jeszcze wiadome kto postanowi przybyć osobiście na tę niezwykle smutną uroczystość, ale wiadomo na pewno, że znamienitych gości nie zabraknie. W końcu, Stanisława Ryster znała się z setkami najwybitniejszych osób ze świata mediów oraz popkultury. Z pewnością hołd dziennikarce będzie chciało również oddać wielu fanów oraz sympatyków.

Stanisława Ryster odeszła w wieku 82 lat

Słynna prowadząca teleturnieju “Wielka Gra” urodziła się jeszcze w czasach Drugiej Wojny Światowej - w 1942 roku we Lwowie. Liceum Ogólnokształcące ukończyła już po Wojnie w Katowicach, a na studia wyższe przeniosła się do Warszawy gdzie otrzymała wykształcenie prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była dwukrotnie zamężna i miała córkę Martę.

KAPIF_oryginal_K590287F.jpg
Fot. KAPIF, Stanisława Ryster i Sławomir Zieliński