Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Od 7 lat ubiera Agatę Dudę. Teraz zdradza sekret idealnej kreacji
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 05.05.2024 16:04

Od 7 lat ubiera Agatę Dudę. Teraz zdradza sekret idealnej kreacji

Agata Duda, Dorota Goldpoint
Fot. KAPiF, AKPA

Jak na żonę prezydenta Polski przystało, Agata Duda musi ubierać się skromnie, ale z klasą; elegancko, ale stosownie do okazji oraz modnie, ale odpowiednio do wieku. Jak się okazuje, od 7 lat jej stylistką jest Dorota Goldpoint. Teraz ekspertka modowa podzieliła się z nami pewnym trikiem. Dzięki temu zawsze będziesz wyglądać dobrze. 

Ponadczasowy styl Agaty Dudy

Styl Pierwszej Damy jest ponadczasowy, a jej stylizacje składają się ze spójnie połączonych elementów. Agata Duda nie stroni od odważnych kolorów, jednak kiedy decyduje się na szaleństwo barw, stawia na skromny fason

Wiele dojrzałych kobiet może inspirować się Agatą Dudą. Pierwsza Dama zawsze jest ubrana z klasą i stosowanie do okazji. Stylizacji nie dobiera jednak sama. Stylizuje ją Dorota Goldpoint, która modą zajmuje się nie od dziś. 

KAPIF_oryginal_K952234F.jpg
Fot. KAPiF
Hakiel podjął ważną decyzję. Wszystko przez Kaźmierską Sceny na próbach przed finałem TzG. Jak Maffashion to zrobi, Maserak wystrzeli z fotela

Tak Dorota Goldpoint postrzega modę

Proporcje ciała to podstawa, na której powinien opierać się styl ubrań noszonych przez kobietę. Według stylistki tylko 10% Polek ma je odpowiednie, ale dopasowanie ubrań do sylwetki nie jest wcale aż takie trudne.

Jest wiele typów sylwetek, a najwięcej jest "gruszek" i "jabłek", a my dążymy do klepsydry, czyli do wyrównania ramion i bioder. Polki często mają szczupłe nogi, które można eksponować odpowiednią długością - tłumaczyła Dorota Goldpoint dla “Super Expressu”.

Jej zdaniem kobieta powinna skupiać się na pięciu punktach swojej sylwetki, które będą wyznaczać elementy stroju, na które postawi. Chodzi o “naturalne zwężenia”, czyli  nadgarstki, szyję, talię, kolana oraz kostki. Ich podkreślenie powinno nas wyszczuplać.

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądała Agata Duda za młodu. Kinga to jej kopia

Dzięki temu wyczarujesz idealną stylizację

Dorota Goldpoint podkreśliła w rozmowie z “Super Expressem”, że aktualne trendy nie powinny dyktować nam tego, co będziemy nosić. W zależności od sylwetki nie każdy fason będzie nam zwyczajnie pasował. Koncentracja na tym, w czym czujemy i wyglądamy dobrze, powinna być kluczem do sukcesu.

Nie trzeba ślepo podążać za modą. W obecnych czasach modą jest wszystko, a zwłaszcza oryginalność - dodała.

Tymi wszystkimi poradami Dorota Goldpoint chętnie kieruje się, dobierając stylizację dla Agaty Dudy. To dzięki “naturalnym zwężeniom” Pierwsza Dama prezentuje się na tak wysokim poziomie. Zwróciliście kiedyś uwagę na podkreślenie nadgarstków lub kostek w jej stylizacjach?

KAPIF_oryginal_K887475F.jpg
Fot. KAPiF