Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tak wyglądała Agata Duda za młodu. Kinga to jej kopia
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 05.04.2024 22:05

Tak wyglądała Agata Duda za młodu. Kinga to jej kopia

Agata Duda Kinga Duda
Fot. KAPiF

Zdjęcia młodej pierwszej damy co jakiś czas rozczulają internautów. Tak było także tym razem, jednak oprócz podziwu pojawiło się też zdziwienie. Niebywałe, jak bardzo Agata Duda była kiedyś podobna do swojej córki. Gdyby nie kolor fotografii, trudno byłoby odgadnąć, która z nich to Kinga Duda.

Pierwsza dama młodość spędziła w Krakowie

Agata Duda rzadko zabiera głos publicznie i należy do najmniej aktywnych medialnie żon polskich prezydentów. Mało wiadomo nie tylko o jej poglądach, ale także o jej życiu przed tym, jak wraz z Andrzejem Dudą zamieszkała w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie. Do tej pory oboje w głównej mierze związani byli z Krakowem.

Pierwsza dama jest absolwentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po uzyskaniu dyplomu magistra nie od razu została nauczycielką. Gdzie wcześniej pracowała?

Agata Duda Andrzej Duda
Agata Duda Andrzej Duda. Fot. Facebook @ Kancelaria Prezydenta RP
Niezręczna sytuacja w TVN24. Prowadzący posunął się za daleko?

Agata Duda nie od razu została nauczycielką. Gdzie wcześniej pracowała?

Młoda Agata Duda pod koniec lat 90. znalazła zatrudnienie w prywatnej firmie. O ówczesnej pracy swojej małżonki wypowiedział się Andrzej Duda. Przy tej okazji wyznał, że nie czuła się tam najlepiej i podjęła trudną i ryzykowną decyzję, by poszukać zawodowego spełnienia w innej branży.

 Żona zaczęła karierę zawodową od pracy w polskiej filii zagranicznej firmy. Była w niej jedynym pracownikiem. To znana europejska firma. (…) Mówiłem jej, że to początek wielkiej kariery. Ale po roku pracy powiedziała, że chce iść do szkoły, nie odnajduje się w tej firmie, a nauczyciel ma profity, ma wolne wakacje, ferie - oznajmił w TVN24.

W 1998 roku zaczęła w jednym z krakowskich liceów, gdzie uczyła języka niemieckiego i zajmowała się łączeniem uczniów z zaprzyjaźnionymi placówkami za granicą. Tę przygodę przerwała w 2015 roku. Warto jednak wrócić do czasów, gdy była jeszcze studentką. Najprawdopodobniej właśnie wtedy wykonane zostało zdjęcie, które lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. Jak wtedy wyglądała?

Andrzej Duda Agata Duda
Andrzej Duda Agata Duda. Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Agata Duda w młodości wyglądała niemal jak córka. "Jak dwie krople wody"

Zdjęcie Agaty Dudy z młodości wzbudziło wśród fanów niemałe poruszenie. Jednogłośnym chórem orzekli, że wyglądała wówczas identycznie, jak Kinga Duda. Zestawienie fotosów nie pozostawia wątpliwości, że te spostrzeżenia były trafione.

Niesamowite podobieństwo! Prawie jak dwie krople wody - czytamy na platformie X, gdzie dokonano tej publikacji.

Młoda pierwsza dama miała inną fryzurę niż aktualnie - długie i proste blond włosy. Dokładnie taką samą od kilku lat ma też Kinga Duda. To podobieństwo oceniła wirtualna społeczność.

  • Ten sam nos, te same usta. Jak siostry
  • Wyglądają tak samo. Trudno je rozróżnić
  • Te same rysy twarzy, mega
  • Obydwie były i są pięknymi kobietami - pisali.

Jak sądzicie, Agata i Kinga Duda również teraz są do siebie podobne?

Kinga Duda
Kinga Duda. Fot. Jakub Kaminski/East News
Agata Duda
Agata Duda. Fot. Wojciech Olkusnik/East News