Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda przebrała się za papieża? Spójrzcie na jej kreację
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.02.2024 18:32

Agata Duda przebrała się za papieża? Spójrzcie na jej kreację

Agata Duda, papież Franciszek
Kreacja Agaty Dudy została porównana do papieża. Fot. Wojciech Olkusnik/East News, Rex Features/East News

Odkąd Andrzej Duda pełni urząd Prezydenta RP, poczynania jego żony, Agaty Dudy, są bacznie obserwowane przez opinię publiczną. Szczególnie dużą uwagę zwracają stylizacje Pierwszej Damy, które już niejednokrotnie wywoływały wśród stylistów mieszane uczucia. W czym tym razem Agata Duda reprezentowała Polskę oraz dlaczego jej ubiór został przyrównany do papieża?

Zaskakujące stylizacje Agaty Dudy

Agata Duda pełni urząd Pierwszej Damy, odkąd jej mąż, Andrzej Duda, zwyciężył w wyborach prezydenckich w 2015 oraz 2020 roku. Jej garderobę cechują stonowane, bezpieczne stylizacje, takie jak garsonki, sukienki oraz kostiumy. Ubrania, w których najczęściej publicznie pokazuje się Agata Duda, są uzupełniane ciekawymi nakryciami głowy oraz okryciami wierzchnimi. Stylizacje Pierwszej Damy zazwyczaj są oceniane przez stylistów jako poprawne i bezpieczne, jednak zdarzają się też drobne wpadki, o których media huczą za każdym razem, gdy tylko do nich dojdzie.

Jakiś czas temu Agata Duda wywołała mieszane emocje wśród opinii publicznej, gdy razem z mężem reprezentowała Polskę w Watykanie, na uroczystościach z okazji 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Innym razem pokazała się w idealnie dopasowanej, wzbudzającej liczne komplementy błękitnej sukni podczas wizyty w Portugalii. 

Jaką stylizacją tym razem zaskoczyła Agata Duda?

Ile wzrostu ma Agata Duda? Wiele osób może być w szoku! Na zdjęciach tego aż tak nie widać Agata Duda TAK ubrana paradowała po Bazylice Świętego Piotra w Watykanie. Na pewno postawiła na dobre kolory?

Agata Duda i Andrzej Duda reprezentują Polskę w Kenii

Prezydent RP Andrzej Duda oraz jego małżonka, Agata Duda, przebywają obecnie w Kenii. Okoliczności są szczególne, ponieważ jest to pierwsza wizyta pary prezydenckiej w tym kraju. Jak na tę wyjątkową wizytę postanowiła się ubrać Pierwsza Dama? Okazuje się, że miała przygotowanych kilka kompletów.

Tuż po przylocie Agata Duda zaprezentowała się m.in. w różowym garniturze, który został uzupełniony białym podkoszulkiem oraz beżowymi butami na obcasie. W tym stroju Pierwsza Dama zadała szyku, jednak nie wszystkie przygotowane na ten wyjazd stylizacje okazały się trafione. Jedna z nich wywołała szczególnie wiele emocji wśród rodaków.

Projekt bez nazwy - 2024-02-12T162238.682.png
Kreacja Agaty Dudy została porównana do papieża. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2024-02-12T162320.957.png
Kreacja Agaty Dudy została porównana do papieża. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Bezlitosne słowa eksperta. Mówi o “prawdziwej klapie”. Agata Duda naprawdę tak się wystroiła

Agata Duda została porównana do papieża, wszystko przez strój

Podczas wizyty w Kenii Andrzej Duda oraz jego małżonka mieli okazję poznać m.in. ministra ds. Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Simona Cheloguię. Na to szczególne spotkanie w Nairobi Agata Duda zdecydowała się założyć stonowaną stylizację w kolorze jasno-kremowym, do której dobrała beżowe szpilki oraz torebkę. Szczególną uwagę internautów przyciągnęła górna część ubioru Pierwszej Damy, w szczególności rozkloszowane rękawy, które przy odpowiednim kącie przywodziły na myśl papieski mucet.

Ten fakt nie umknął znanemu publicyście, Michałowi Marszałowi, który tak natychmiast zestawił stylizację Agaty Dudy z tradycyjnym ubiorem papieża.

Agata postawiła na sprawdzoną kreację – podsumował na zdjęciu w relacji na Instagramie Marszał.

Projekt bez nazwy - 2024-02-12T161314.709.png
Kreacja Agaty Dudy została porównana do papieża. Fot. instagram.com/michalmarszal
Tagi: agata duda
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik