Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje znany aktor. Maciej Luśnia znany był z wielu polskich produkcji
Martyna Pałka
Martyna Pałka 25.05.2024 16:18

Nie żyje znany aktor. Maciej Luśnia znany był z wielu polskich produkcji

Maciej Luśnia
fot. Jan Bielecki/EastNews

Właśnie przekazano tragiczne wieści z polskiego show-biznesu. Nie żyje wybitny aktor Maciej Luśnia. Gwiazdor pojawił się w takich produkcjach, jak “Ojciec Mateusz”, “Barwy szczęścia” czy “Karol — człowiek, który został papieżem”. Tysiące fanów pogrążyło się w żałobie.

Nie żyje ceniony polski aktor

Właśnie przekazano smutne wieści na temat cenionego polskiego aktora. Maciej Luśnia odszedł niespodziewanie w czwartek 20 maja 2024 roku. Gwiazdor przez lata związany był z krakowskim Starym Teatrem, a jeszcze niedawno pojawiał się na deskach Krakowskiego Teatru Komedia.

Oprócz tego artysta miał na swoim koncie udział w wielu popularnych produkcjach filmowych i telewizyjnych, takich jak “Karol — człowiek, który został papieżem”, “Śmierć jak kromka chleba”, “Różyczka”, “Ojciec Mateusz” czy “Barwy szczęścia”. Tworzył nieocenione kreacje artystyczne, które Polacy jeszcze przez długi czas będą ciepło wspominać. Artysta zmarł w wieku zaledwie 55 lat.

Filip Chajzer demaskuje oszustkę? Fundacja zabrała głos Chajzer ma spore kłopoty. Nie wypłacił matce śmiertelnie chorego dziecka 350 tys. zł

Maciej Luśnia zginął tragicznie w wypadku samochodowym

Wiadomo, że gwiazdor zginął w wypadku samochodowym. Nie znamy jednak przyczyn i okoliczności tego incydentu. Podejrzewa się jednak, że aktor jechał wówczas na plan filmowy. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się w sieci, gdzie przyjaciele Macieja Luśni zamieścili oficjalny komunikat z jego pożegnaniem. 

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela i aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną.

Jego przyjaciele zamieścili również specjalną dedykację skierowaną specjalnie do zmarłego kolegi.

Żegnamy Cię Twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia": Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu."

ZOBACZ TEŻ: Staszek z "Sanatorium miłości" planuje zmiany. Zaczyna pakować walizki?

Kim był Maciej Luśnia?

Luśnia był popularnym polskim aktorem, którego większość osób może kojarzyć z występów na szklanym ekranie. Był absolwentem PWST w Krakowie, gdzie kształcił się na wydziale aktorskim. Grał w filmach, serialach i na deskach teatrów, a oprócz tego posiadał umiejętności, które pozwoliły mu zostać genialnym reżyserem i wykładowcą. Ponadto odnosił liczne sukcesy na estradzie jako twórca piosenek. 

W latach 1991-2004 artysta był związany z Narodowym Starym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Krakowie. Tworzył kreacje aktorskie pod okiem takich reżyserów jak Agnieszka Glińska, Jerzy Jarocki czy Tadeusz Bradecki. Oprócz tego często pojawiał się w popularnych serialach, m.in. “Na dobre i na złe”, “Ojciec Mateusz”, “Pierwsza Miłość” czy “Barwy szczęścia”

Po jego śmierci tysiące fanów pogrążyło się w głębokiej żałobie, zalewając media społecznościowe wyrazami ubolewania i kondolencjami.