Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Chajzer ma spore kłopoty. Nie wypłacił matce śmiertelnie chorego dziecka 350 tys. zł
Martyna Pałka
Martyna Pałka 25.05.2024 12:02

Chajzer ma spore kłopoty. Nie wypłacił matce śmiertelnie chorego dziecka 350 tys. zł

Filip Chajzer
fot. KAPIF

Filip Chajzer ponownie znalazł się w ogniu krytyki internautów. Wszystko z powodu jego niedopatrzenia. Popularny prezenter pomimo obietnicy nie wypłacił obiecanych pieniędzy matce chorego dziecka.

Filip Chajzer zaangażował się w pomoc na rzecz potrzebujących

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że popularny dziennikarz od lat deklarował swoją pomoc dla osób potrzebujących. Gwiazdor “Dzień dobry TVN” już jakiś czas temu założył własną fundację, której celem była pomoc chorym podopiecznym. W 2022 roku Filip Chazjer utworzył specjalną zbiórkę, w ramach której chciał zebrać pieniądze na leczenie dla śmiertelnie chorego Oskarka.

Fundacji prezentera, która ściśle współpracowała z rodziną chłopca, udało się wówczas zebrać 1,2 miliona złotych. Całość pieniędzy miała zostać przekazana na leczenie dziecka, które miało odbyć się w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory wszystko przebiegało zgodnie z planem, a fundacja gwiazdora wywiązywała się ze swojej obietnicy. Teraz jednak światło dzienne ujrzały przykre wieści na temat zachowania Filipa Chazjera.

Filip Chajzer
Filip Chajzer zaangażował się w pomoc na rzecz potrzebujących, fot. East News
Filip Chajzer, fot. KAPiF
Filip Chajzer zaangażował się w pomoc na rzecz potrzebujących, fot. KAPIF
Ta artystka wyskoczyła prosto z tortu. Golcowie i publiczność zaniemówili Irena Golec nie pojawiła się na Polsat Hit Festiwal. Znamy powody

Fundacja Filipa Chajzera w ogniu krytyki internautów

Teraz jednak wyszło na jaw, że leczenie chłopca od miesiąca przestało być opłacane. Odpowiedzialna za ten błąd jest fundacja prezentera, której zadaniem było uregulowanie wszystkich faktur. Oskar i jego mama przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych i otrzymali informację, że w przypadku niewpłacenia środków, terapia chłopca zostanie natychmiast przerwana.

 Fundacja bierze odpowiedzialność za życie dzieci. Jeśli nie przekażemy pieniędzy, to nie dojdzie do podania kolejnej dawki leku. Życie i zdrowie mojego dziecka nie poczeka - powiedziała mama Oskara Monika Kozieł.

Z dokumentacji udało się odczytać, że rodzina chorego Oskarka w kwietniu tego roku posiadała na koncie 350 tysięcy złotych, które miały zostać przekazane na jego leczenie. Mama chłopca nie jest w stanie ukryć swojej rozpaczy.

Walczę o niego już tyle lat. Nie mogę teraz wrócić do Polski, bo tutaj czego go śmierć w ogromnym bólu i cierpieniu. Błagam, pomóżcie mi. To jest ostatnia szansa na uratowanie Oskara. On tak długo walczy. Obiecałam mu, że go uratuję, obiecałam to też mojej córce 

ZOBACZ TEŻ: Hakiel utrzymuje kontakt z Kaźmierską? Pierwszy raz komentuje jej mroczną przeszłość.

Filip Chajzer w sprawie skandalu wokół swojej fundacji

Co ciekawe, prezenter do tej pory nie wypowiedział się na temat wpadki swojej fundacji i braku wpłacenia obiecanych  pieniędzy. Media donoszą nawet, że strona internetowa działalności Filip Chajzera przestała funkcjonować, a on sam nie odbiera żadnych telefonów od dziennikarzy. Komentarza nie udzieliła również menadżerka gwiazdora.

Nie będę udzielać żadnych informacji, ponieważ jestem tylko pracownikiem. Przekażę to Panu Filipowi i on z pewnością się skontaktuje - powiedziała Wiktora Pawlak, agentka dziennikarza.

Co ciekawe, teraz w mediach pojawiła się informacja o tym, że były prowadzący “Dzień dobry TVN” planuje opuścić nasz kraj i na stałe przeprowadzić się za granicę.

Myślę sobie, żeby po tych czterdziestu latach w tym pięknym naszym kraju poznać jeszcze świata. Myślę sobie, że na czterdziestkę sobie wyjadę już - powiedział jakiś czas temu Filip Chajzer.

Filip Chajzer: śmierć syna, okoliczności, wspomnienia, co wyznał w książce
Filip Chajzer w sprawie skandalu wokół swojej fundacji, fot. KAPIF