Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na pogrzebie Ryster pojawił się motyw z "Wielkiej Gry". Padły piękne słowa
Julia Bogucka
Julia Bogucka 10.04.2024 15:20

Na pogrzebie Ryster pojawił się motyw z "Wielkiej Gry". Padły piękne słowa

Mariusz Machnikowski, urna Stanisławy Ryster
Fot. AKPA

Stanisława Ryster zmarła w wieku 82 lat. Prezenterka znana z programu “Wielka gra” zdobyła serca widzów swoją charyzmą i piękną polszczyzną. Dziś odbyło się jej ostatnie pożegnanie, w którym wzięli udział rodzina, przyjaciele oraz uczestnicy teleturnieju. NA koniec uroczystości rozbrzmiał motyw, w którego towarzystwie Stanisława Ryster spędziła trzy dekady.

Stanisława Ryster zmarła w wieku 82 lat

Czwartego kwietnia media obiegła informacja o śmierci słynnej prezenterki telewizyjnej Stanisławy Ryster. Kobieta zasłynęła w mediach jako prowadząca teleturnieju “Wielka gra". W tej roli występowała od 1975 do 2006 roku, kiedy program został zdjęty z anteny. Trzy dekady spędzone w mediach i przykre okoliczności zakończenia współpracy sprawiły, że już więcej nie wróciła do telewizji. Stanisława Ryster w ostatnich latach nie pojawiała się na salonach i stroniła od blasku fleszy, choć chętnie udzielała wywiadów.

O śmierci prezenterki poinformował jeden z wielokrotnych zwycięzców teleturnieju “Wielka Gra” Mariusz Machnikowski. We wzruszających słowach pożegnał kobietę, z którą utrzymywał kontakt już po zakończeniu produkcji programu. Te wieści potwierdzili również członkowie rodziny prezenterki.

Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się - w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z "jednym ze swoich ulubionych graczy". Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie - tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę…

Ryster dostała pracę w telewizji dzięki znajomościom. Pomógł jej znany aktor Żyli na co dzień ze Stanisławą Ryster. Wyjawili, jaka była prywatnie

Odbył się pogrzeb Stanisławy Ryster

Dziś odbywa się ostatnie pożegnanie legendy TVP. Uroczystość odbyła się na warszawskich Starych Powązkach i miała kameralny oraz świecki charakter. W uroczystości pogrzebowej wzięli udział członkowie rodziny, najbliżsi przyjaciele i uczestnicy teleturnieju “Wielka gra”. Urna z prochami zmarłej ma brązowy kolor i złotą podstawę, a całość ozdobiono złotą różą. Została ona złożona w rodzinnym grobowcu.

Uczestnicy teleturnieju “Wielka gra” złożyli na pomniku olbrzymi wieniec złożony z intensywnie czerwonych róż. “'Dziękujemy. Przeżyliśmy z Panią przygodę życia” napisano na szarfie. Kwiatów na pogrzebie Stanisławy Ryster było wiele. Nie zabrakło również osób ze świata mediów. W uroczystości wziął udział między innymi dyrektor programowy TVP Sławomir Zieliński.

akpa20240410_ryster_mp_9104.jpg
Fot. AKPA
akpa20240410_ryster_mp_9105.jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: “Geja stworzył Pan Bóg”. Stanisława Ryster była do bólu szczera

To się wydarzyło na pogrzebie Stanisławy Ryster

Ceremonię podsumowały przemowy oraz muzyka. Ze względu na świecki charakter uroczystości, na miejscu nie było duchownego prowadzącego ostatnie pożegnanie. Przemowę wygłosiła jedyna córka Stanisławy Ryster, Marta. Po niej głos zabrał Mariusz Machnikowski, wielokrotny zwycięzca “Wielkiej gry”, który jako pierwszy poinformował w mediach o śmierci prezenterki. Mężczyzna powiedział, że dziękuje w imieniu wszystkich uczestników programu oraz że kobieta nigdy nie zostanie zapomniana. Wzruszający moment nadszedł po chwili, kiedy rozbrzmiała wyjątkowa melodia.

akpa20240410_ryster_mp_9185.jpg
Fot. AKPA

Na cześć Stanisławy Ryster odegrano motyw przewodni teleturnieju “Wielka gra”. To z tą kompozycją kobieta przeżyła trzy dekady. Na płycie nagrobnej spoczęły liczne kolorowe wieńce, a na pożegnanie rozbrzmiał utwór Franka Sinatry “My Way”. Ta piosenka zakończyła kameralną uroczystość pogrzebową.

akpa20240410_ryster_mp_9244.jpg
Fot. AKPA