Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Na jesień nie będzie TTBZ!? Takich słów Dowbora się nie spodziewaliśmy
Julia Bogucka
Julia Bogucka 17.05.2024 18:33

Na jesień nie będzie TTBZ!? Takich słów Dowbora się nie spodziewaliśmy

Maciej Dowbor
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Wielkimi krokami zbliża się finał 20. edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Już od pewnego czasu pojawiają się wątpliwości, czy jesienią zobaczymy jego kolejną odsłonę. Swoje zdanie na ten temat wyraził Maciej Dowbor. Dodał też, dlaczego byłoby mu na rękę, aby format pozostał w ramówce.

Przed nami finał programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Już dzisiejszego wieczoru poznamy zwycięzcę jubileuszowej edycji formatu, który prezentuje widzom niesamowite metamorfozy w gwiazdy światowej sceny muzycznej. Najlepszą czwórką bieżącej serii okazali się być Maria Tyszkiewicz, Filip Lato, Stefano Terrazzino i Mateusz Ziółko. To oni zebrali najwięcej punktów od jurorów przez ostatnie kilka tygodni. W tym roku w programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaszło wiele zmian, które z pewnością spodobają się widzom.

Najważniejsza z nich dotyczy tego, kto zadecyduje o tym, komu przypadnie główna nagroda. To właśnie oglądający będą mieli wpływ na ostateczny wynik, a nie jurorzy tak jak do tej pory. Dodatkowo zwycięzca finału otrzyma Brylantową Twarz, nie Złotą. To prawdopodobnie wynik tego, że z okazji jubileuszu do udziału zaproszono osoby, które okazały się najlepsze w poprzednich odsłonach. Ostatni odcinek programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozpocznie się 17 maja 2024 roku o godzinie 20:05.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Kto wystąpi w finale? Wszystko jasne Widzowie TTBZ nie zgadzają się z wynikami. “Bardzo słabe zachowanie”

Czy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" powróci jesienią?

Program jest emitowany w Polsacie od dziesięciu lat, a bieżąca edycja jest dwudziesta. Przez dekadę w formacie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zobaczyliśmy wiele polskich gwiazd, które prezentowały na scenie bardziej lub mniej udane metamorfozy. Wszystko wskazuje na to, że grono osób, które można zaprosić do udziału, coraz bardziej się kurczy. Dodatkowo jakiś czas temu zapowiedziano powrót innego popularnego programu, czyli “Must Be The Music”.

KAPIF_oryginal_K1177133F.jpg
Fot. KAPiF

Te wszystkie doniesienia sprawiają, że obok kolejnej edycji “TTBZ” zaczyna się pojawiać znak zapytania. Trzeba bowiem zwolnić miejsce dla nadchodzącego formatu, który powraca do Polsatu po kilku latach przerwy. Mówi się, że z anteny zniknie albo program o metamorfozach, albo “Taniec z Gwiazdami”. Do tej pory nie padły jednak żadne istotne decyzje w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: TTBZ: "Żałowałam, że nie będziesz się rozbierał". A jednak to on wygrał

Tak Maciej Dowbor komentuje swoją obecność w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Współprowadzący formatu wciąż ma jednak nadzieję, że nagrania do kolejnego sezonu odbędą się najbliższej jesieni. Jak się okazuje, jedną z motywacji są dla niego zobowiązania finansowe. Kto mógł się spodziewać, że taka gwiazda ma do spłaty kolejne raty?

Mam dużo kredytów do spłacenia, więc chętnie widziałbym siebie jesienią w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - zdradził Maciej Dowbor portalowi “ShowNews”.

KAPIF_oryginal_K1046580F.jpg
Fot. KAPiF

Równocześnie prezenter zgadza się, że krótka przerwa byłaby dla programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” odświeżająca. Mogłaby również sprawić, że widzowie bardziej za nim zatęsknią. Uważa jednak, że ostatnie edycje narzuciło odpowiednie tempo dla formatu i szkoda by było to zmarnować. Nie zabrakło również komentarza dotyczącego Piotra Gąsowskiego, który powrócił do show w nowej roli.

Te ostatnie dwa, trzy sezony dały trochę świeżości programowi. Powrót Piotra Gąsowskiego w roli jurora też moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę - skomentował Maciej Dowbor w tej samej rozmowie.