Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Kto wystąpi w finale? Wszystko jasne
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.05.2024 07:26

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Kto wystąpi w finale? Wszystko jasne

Maciej Dowbor, uczestnicy TTBZ
Fot. AKPA, twojatwarzbrzmiznajomo/Instagram

Już za tydzień poznamy zwycięzcę jubileuszowej edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jednak zanim obejrzymy finał, musieliśmy poznać jego uczestników. To stało się wczorajszego wieczoru. Wiemy już, kto w przyszły piątek zawalczy o “Złotą Twarz”.

Przed nami finał programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

To niezwykła, dwudziesta i jubileuszowa edycja programu prezentującego niesamowite metamorfozy gwiazd show-biznesu. Jej wyjątkowość podkreśla również to, że zaproszono do niej najlepszych z najlepszych. W ciągu ostatnich tygodni na scenie programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaprezentowali się zwycięzcy z poprzednich edycji, którzy najbardziej zapadli w pamięć jurorom oraz widzom. Byli to Katarzyna Skrzynecka, Maria Tyszkiewicz, Aleksandra Szwed, Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Ziółko, Stefano Terrazzino, Filip Lato i Kacper Kuszewski.

Wczorajszego wieczoru został wyemitowany dziewiąty odcinek programu, podczas którego obejrzeliśmy kolejne kreacje przygotowane przez uczestników. Na scenie pojawili się między innymi Avril Lavigne, Fergie oraz Toni Braxton.

Jesteś na tyle świadomym artystą, że wiesz, co umiesz, więc chciałbym powiedzieć, że ja nie wiem, czego nie umiesz - komentował występ Kacpra Kuszewskiego Piotr Gąsowski.

Widzowie TTBZ nie zgadzają się z wynikami. “Bardzo słabe zachowanie” TTBZ: "Żałowałam, że nie będziesz się rozbierał". A jednak to on wygrał

Takie zadanie będzie czekać finalistów

Po wszystkich występach nadszedł czas na podsumowania. Przed jurorami i uczestnikami stanęło trudne zadanie, bowiem każdy przyznany punkt mógł zaważyć o tym, kto wejdzie do wielkiego finału. Najpierw jednak trzeba było wyłonić zwycięzcę bieżącego odcinka. Okazało się, że przytłaczającą większością głosów czek o wysokości 10 tysięcy głosów został przyznany Barbarze Kurdej-Szatan. Aktorka zgromadziła na swoim koncie 35 punktów. Zdecydowała się przeznaczyć swoją nagrodę na rzecz fundacji “Wolno Nam”.

Chwilę później dowiedzieliśmy się, jakie zadanie będzie czekało czworo finalistów, których występy obejrzymy już za tydzień w odcinku na żywo. Każdy z nich będzie mógł samodzielnie wybrać postać, w którą się wcielą, a także utwór, który wykonają. Pozostali uczestnicy wystąpią w parach. Wiązało się to z tym, że po odcinku nie odbyło się zwyczajowe losowanie artysty na kolejny odcinek.

ZOBACZ TEŻ: Gąsowski siarczyście zaklął po tym, co na scenie pokazał Kuszewski

Finalistami programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" zostali...

Po tym, jak dowiedzieliśmy się, że dziewiąty odcinek programu zwyciężyła Barbara Kurdej-Szatan, prowadzący zadecydowali o ostatecznym podsumowaniu wszystkich punktów. To w ten sposób dotarła do nas informacja, kto zostanie finalistą jubileuszowej edycji formatu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ogłoszono czworo uczestników, którzy przez całą edycję uzyskali największą liczbę punktów na swoich kontach. To Filip Lato, Mateusz Ziółko, Maria Tyszkiewicz oraz Stefano Terrazzino.

Dla wielu widzów było to niemałe zaskoczenie, ponieważ Kacper Kuszewski, który zaledwie chwilę wcześniej otrzymał masę komplementów od jurorów za wykreowanie postaci Fergie, gwiazdy R'n'B lat 2000. Niektórzy uważali go za faworyta, a tymczasem uplasował się na samym końcu tabeli rankingowej. W finałowym odcinku wykona utwór w parze z Katarzyną Skrzynecką, Barbara Kurdej-Szatan zaś wystąpi z Aleksandrą Szwed.

akpa20240415_ttbz1504_dg_0163.jpg
Fot. AKPA