Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TTBZ: "Żałowałam, że nie będziesz się rozbierał". A jednak to on wygrał
Julia Bogucka
Julia Bogucka 03.05.2024 22:15

TTBZ: "Żałowałam, że nie będziesz się rozbierał". A jednak to on wygrał

Uczestnicy i prowadzący Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"/Polsat

To był kolejny odcinek programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pełen emocji. Na scenie zobaczyliśmy występy takich gwiazd jak Christina Aguilera, Tina Turner czy James Blunt. Zwycięzca mógł jednak być tylko jeden. Czek został przeznaczony na szczytny cel.

Za nami kolejny odcinek programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

To edycja jubileuszowa, do której zaproszono najlepszych uczestników z poprzednich odsłon. To dlatego na scenie prezentują się takie gwiazdy, jak Barbara Kurdej-Szatan, Stefano Terrazzino czy Aleksandra Szwed. Nie brakuje również metamorfoz w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, Kacpra Kuszewskiego, Marii Tyszkiewicz oraz Mateusza Ziółko. Występy oceniają jurorzy w składzie: Robert Janowski, Małgorzata Walewska oraz Piotr Gąsowski.

Artyści muzyczni, w których wcielili się dziś uczestnicy, to między innymi Justin Timberlake, Christina Aguilera i Tina Turner. Przemiany jak co tydzień wywołały olbrzymie emocje zarówno w jurorach, jak i w widzach, którzy nie dowierzali własnym oczom. Wykon ostatniej z wymienionych gwiazd, wykreowanej przez Aleksandrę Szwed, skomentowała wzruszona Małgorzata Walewska.

Ola, jesteś zbyt piękna, żebyś była prawdziwa. Ja się nie mogę na ciebie napatrzeć. Trochę za mało było tych przyruchów charakterystycznych dla Tiny, ale widać było tę chemię między wami. Stworzyliście tak wspaniały duet. Pięknie było.

Gąsowski siarczyście zaklął po tym, co na scenie pokazał Kuszewski Jurorzy oceniali na stojąco, a Gąsowski wstrzymywał łzy. Co za występ

Filip Lato wsiadł do wehikułu czasu

W każdym odcinku jeden z uczestników cofa się w czasie do edycji, w której wystąpił oryginalnie. Jego zadaniem jest wtedy wcielenie się w tę samą postać, która już wcześniej została wybrana przez maszynę losującą. Do tej pory obejrzeliśmy między innymi występ Katarzyny Skrzyneckiej, która wcieliła się w Andrea Bocellego i Sarę Brightman oraz Marii Tyszkiewicz w roli Dody.

Tym razem padło na Filipa Lato. Wokalista wsiadł do wehikułu czasu i powrócił do momentu, w którym zaśpiewał jako James Blunt. W dziewiątej edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w której po raz pierwszy wystąpił w tej roli, scenografia i charakteryzacja nawiązywały do teledysku do utworu “You're beautiful”, co wiązało się z pokazaniem klatki piersiowej. Wtedy występ Filipa Lato został oceniony bardzo pozytywnie, a jurorzy zachwycali się poziomem podobieństwa wokalu.

ZOBACZ TEŻ: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Ralph Kamiński komentuje

Ta kreacja była tak wyjątkowa, że zasłużył na zwycięstwo

Tym razem wokalista zaprezentował się z nieco innej strony, choć utwór i postać były te same. Samodzielnie zagrał na gitarze i pokazał, że akustyczna wersja “You're beatiful” również może zachwycić. Jak się okazało, udało mu się to wyśmienicie, bowiem jurorzy nie szczędzili pochwał. Pojawiło się również nawiązanie do poprzedniej wersji tego występu i nagiego torsu Filipa Lato.

DSC_4431.jpg
Fot. “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”/Polsat

Trochę żałowałam, że nie będziesz się teraz rozbierał, jak zobaczyłam referencję, ale to co zobaczyłam tutaj, trochę przewyższyło twój striptiz. Na początku patrzyłam na ciebie, bo zelektryzował mnie twój wokal, natomiast ten obraz za tobą tak pięknie dopełniał całości tej romantycznej piosenki, którą uwielbiam. Całość była super – oceniła Małgorzata Walewska.

Po wszystkich występach przyszedł czas na werdykt. Nie był on zbyt dużym zaskoczeniem, bowiem Filip Lato udowodnił, że potrafi świetnie wcielić się w postać Jamesa Blunta. To on wygrał dzisiejszy odcinek programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i otrzymał czek w wysokości 10 tysięcy złotych, który zdecydował się przeznaczyć na wparcie podopiecznej Fundacji “Siepomaga”. Gratulacje!

DSC_5675.jpg
Fot. “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”/Polsat