Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Śp. Marzena Sztuka pochowała kilku mężów. Ludzie szeptali za jej plecami
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.06.2024 12:39

Śp. Marzena Sztuka pochowała kilku mężów. Ludzie szeptali za jej plecami

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wieku 59 lat z powodu choroby. W przeszłości pochowała trzech mężów. W mediach opowiedziała o tym, z czym się zmagała. Szeptano za nią na ulicach.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła po długiej chorobie

Aktorka miała 58 lat. O jej śmierci poinformowała wieloletnia koleżanka z planu Renata Pałys w lakonicznej publikacji umieszczonej na Facebooku. Podkreśliła w niej, że Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wyniku ciężkiej choroby. Kobieta zmagała się z depresją, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc oraz problemami ze stawem biodrowym.

Renata Pałys potwierdziła tę informację w rozmowie z “Plejadą”, dodając, że do śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki doszło około godziny 9:00. Kobiety współpracowały ze sobą na planie kultowego serialu “Świat według Kiepskich”. Pierwsza z wymienionych odpowiadała za rolą Heleny Paździochowej, druga grała Halinkę Kiepską. Wiele wskazuje na to, że aktorki były ze sobą blisko w życiu prywatnym.

Jak potoczyły się losy Pałys i Kipiel-Sztuki? Jedna zniknęła, druga żyje pełnią życia To on, a nie Grabowski miał być Ferdkiem w “Świecie według Kiepskich”!

Marzena Kipiel-Sztuka pochowała trzech mężów

Aktorka przeżyła olbrzymią tragedię. Trzykrotnie wychodziła za mąż, a każdy z jej partnerów zmarł przed pięćdziesiątką. To najprawdopodobniej była jedna z przyczyn jej późniejszej depresji. Marzena Kipiel-Sztuka opowiadała w mediach o tragedii, której doznała w życiu. Jej pierwszy mąż zmarł z powodu nowotworu, drugi wylewu, a trzeci stracił przytomność pod jej blokiem. Nie udało się go uratować pomimo reanimacji.

Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka - mówiła dla “Na żywo”.

Po śmierci ostatniego męża aktorka dochodziła do siebie przez pięć lat. Po partnerach zostały jej wspólne zdjęcia, listy miłosne i inne pamiątki, które pokazywała w dokumencie wyemitowanym w “Dzień Dobry TVN”.

ZOBACZ TEŻ: Marzena Kipiel-Sztuka ma problemy zdrowotne. Przekazała przykre informacje

Marzena Kipiel-Sztuka o śmierci swoich partnerów

Aktorka opowiedziała w rozmowie z “Faktem” o tym, z czym się zmagała po tym, jak troje jej partnerów odeszło przedwcześnie. Okazuje się, że doznała z tego powodu wielu nieprzyjemności. Nazywano ją nawet “czarną wdową”.

Usłyszałam to kilkukrotnie. Że mam złą karmę, która powoduje śmierć najbliższych. Gdybym przejmowała się takim stwierdzeniami, do dziś nie wyszłabym z ośrodka. Teraz jestem jak żołnierz – odporna, twarda, zahartowana.

W dalszej części rozmowy Marzena Kipiel-Sztuka przyznała, że doskwiera jej samotność, ale nie zamierza szukać nowego partnera na siłę. Miała jednak określone wymagania. Nie dawała się omamić ani “ustawić pod swoją modłę”, chciała pozostać niezależna.

KAPIF_oryginal_K467277F.jpg
Fot. KAPiF