Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mało kto miał pojęcie, kim jest ojciec Julii Wieniawy-Narkiewicz
Julia Bogucka
Julia Bogucka 23.06.2024 11:07

Mało kto miał pojęcie, kim jest ojciec Julii Wieniawy-Narkiewicz

Julia Wieniawa Konrad Wieniawa-Narkiewicz
Fot. konradwieniawa/Instagram

Rodzice Julii Wieniawy się rozstali, kiedy ta była jeszcze małą dziewczynką. To mama aktorki pełni równocześnie rolę jej menadżerki. Okazuje się jednak, że gwiazda utrzymuje dobre kontakty również ze swoim ojcem. Nie ma co się dziwić, mają ze sobą wiele wspólnego.

To po ojcu Julia Wieniawa ma podwójne nazwisko

Artystyczna dusza to niejedyne, co aktorka odziedziczyła po swoim ojcu. Choć rodzice Julii Wieniawy rozstali się lata temu, okazuje się, że aktorka do dziś ma z tatą bardzo dobre kontakty. Gwiazda mieszkała z mamą, to ona jest zresztą jej menadżerką. Kobieta ułożyła sobie życie u boku innego mężczyzny, a dziś wokalistka mówi, że zwyczajnie ma dwóch ojców.

Mam z nim bardzo dobre kontakty, jak i ze swoim ojcem biologicznym, ja całe życie mówię, że mam dwóch ojców i koniec. Z moim ojczymem wychowałam się w jednym domu - tłumaczyła w rozmowie z “Party”.

To ze względu na ojca Julia Wieniawa ma w dokumentach drugi człon nazwiska. Jak wyznała w jednej z rozmów, zdarzyło się, że osoby, które słabo ją znały, myślały, że jest już po ślubie.

konrad wieniawa insta.png
Fot. konradwieniawa/Instagram
Zostali ojcami w późnym wieku. Nie tylko Strasburger, lista zaskakuje Czarnek dostał ogromną podobiznę za “Dzbana roku”. Pokazał, co z nią zrobił

Kim jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz?

Jak przyznaje sama aktorka, wierzy, że to właśnie po biologicznym ojcu odziedziczyła artystyczną duszę. Nie jest to podejrzenie bez żadnych podstaw, bowiem Konrad Wieniawa-Narkiewicz sam zajmuje się sztuką. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki, w Poznaniu z kolei uzyskał wykształcenie pedagogiczne. Lublin z kolei odwiedził w celu zdobycia stopnia doktora.

Mężczyzna ma na swoim koncie wiele wystaw, które można było obejrzeć zarówno w Polsce, jak i za granicą. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał wiele wyróżnień, między innymi Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro-Art 2014.

Mój tata jest wspaniałym człowiekiem, ma ogromną wiedzę. Myślę, że to po nim mam artystyczną duszę i mnóstwo empatii. Zawsze stoi za mną murem. Powtarza, żebym nie zapominała o wartościach, które wyniosłam z domu - opowiadała Julia Wieniawa w rozmowie z “Galą”.

ZOBACZ TEŻ: Tego zdjęcia rodziny królewskiej nikt nie mógł się spodziewać. Krąży po sieci

Konrad Wieniawa-Narkiewicz: rodzina

Julia Wieniawa doczekała się trzech przyrodnich sióstr. Ze strony matki jest to Wiktoria i Kornelia Parzyszek, z kolei ojciec wokalistki wychowuje Alicję Wieniawę-Narkiewicz. Dziewczyna jest owocem nowego związku i ma obecnie 21 lat. Postanowiła pójść w ślady znanej siostry, studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.

Dzieli nas pięć lat, więc ta różnica wieku sprawia, że na pewno nie będziemy starać się o tę samą rolę. Natomiast liczę na to, że kiedyś spotkamy się na planie, grając dwie zupełnie inne postaci. To na pewno byłoby ciekawe doświadczenie - mówiła młoda aktorka dla “Plejady”.

Alicja Wieniawa-Narkiewicz w 2018 roku zagrała w produkcji “Oko za oko”, później miała szansę wystąpić w “Przyjaciółkach” “Na dobre i na złe” czy w “Apokawixie”.