Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księżna Kate otrzymała diagnozę znacznie wcześniej. Dlaczego pałac kazał jej milczeć?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 23.03.2024 08:56

Księżna Kate otrzymała diagnozę znacznie wcześniej. Dlaczego pałac kazał jej milczeć?

Księżna Kate Middleton, Fot. YouTube/The Prince and Princess of Wales
Fot. YouTube/The Prince and Princess of Wales

Księżna Kate wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o swoim stanie zdrowia. Żona następcy tronu ujawniła, że cierpi na nowotwór. Jej przykre wieści były poprzedzone długim okresem nieobecności. Dlaczego tak późno poinformowano o jej stanie?

Długa nieobecność księżnej Kate wywołał wiele domysłów

Księżna Kate w piątek wieczorem przekazała łamiące serce oświadczenie. Żona następcy tronu po raz ostatni pojawiła się publicznie pod koniec 2023 roku. Jej długa nieobecność sprawiła, że w mediach powstało wiele domysłów, a nawet teorii spiskowych na temat jej stanu zdrowia i miejsca pobytu. W mediach społecznościowych pojawiały się między innymi teorie na temat zdrady księcia Williama, a nawet śmierci księżnej Kate. 

Jak można usłyszeć w oświadczeniu, stan księżnej jest dość poważny. W związku ze swoją diagnozą żona księcia Williama jest zmuszona zawiesić swoją działalność jako członkini rodziny królewskiej, by skupić się na powrocie do zdrowia. 

Tak książę William dowiedział się o nowotworze księżnej Kate Reakcja Białego Domu na chorobę księżnej Kate. Poruszające słowa

Księżna Kate ujawniła swoją diagnozę

Oświadczenie księżnej Kate zostało opublikowane na oficjalnych profilach pary w piątek 22 marca. Jak przekazała księżna na nagraniu, zdiagnozowano u niej nowotwór i obecnie przechodzi leczenie. Zgodnie z zaleceniami medyków, Kate Middleton poddała się chemioterapii zapobiegawczej. Księżna zdradziła, że diagnoza, którą otrzymała w styczniu, była wielkim szokiem dla całej ich rodziny. Żona księcia Williama poprosiła także poddanych i media o uszanowanie ich prywatności.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. Zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia – powiedziała w oświadczeniu. 

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate wydała oświadczenie. Choruje na nowotwór

Dlaczego Pałac Kensington nie ujawnił informacji na temat zdrowia księżnej Kate wcześniej?

Brytyjski portal „Mirror” ujawnił, dlaczego Pałac Kensington nie przekazał w styczniu, że księżna Kate zmaga się z rakiem. Choć sama księżna w swoim oświadczeniu zdradziła, że zdecydowali się zaczekać z ujawnianiem prawdy na temat stanu jej zdrowia, by mogła się oswoić ze swoją diagnozą, okazuje się, że nie jest to jedyna przyczyna. 

Jak przekazał tabloid, nowotwór księżnej został wykryty dopiero po poważnej operacji, którą Kate Middleton przeszła 16 stycznia. Pałac Kensington oświadczył wówczas, że przekaże nowe informacje na temat stanu zdrowia księżnej, „gdy pojawią się nowe istotne informacje do przekazania”.

kate-middleton-choroba-rak-nowotowor-zdrowie-oswiadczenie.jpg
Księżna Kate ujawniła swoją diagnozę, fot. YouTube/princeandprincessofwales

Źródło: Mirror.co.uk